Щось страшне з корінням

1
Всім доброго дня,

Маю 2 полиці з кактусами десь біля 50 штук по 25 на полиці.
Під час цьогорічної пересадки виявив, що по 1-му випадковому кактусу на кожній полиці захворіли. Я вважаю себе початківцем і з таким ще не стикався. На корінні з'явилися щось схоже на "гульки" чи "кульки" з "павутинкою" схожою на цвіль.
Parodia в кінці осені почала погано втягувати воду (ґрунт пористий, але вода хвилин 10 просто стояла зверху і а ж потім йшла вниз). Сам кактус трохи зморщився, наче поливу було недостатньо.
Polyaskia взагалі не видавала жодних ознак, сам кактус на вигляд здоровий, трохи ріс.

Додаю фото. Будь ласка, підкажіть, хто з таким стикався.


Re: Щось страшне з корінням

2
Добрый вечер!
Возможно, действительно какая-то плесень поселилась.
С мучнистым червецом Вы уже сталкивались, распознали бы.
Если бы я с таким столкнулся, то вымыл бы корни под душем и, на всякий случай, замочил бы растение минут на тридцать в ванночке с раствором фунгицид+инсектицид. Потом просушка пару дней и опять в новый грунт.
Смотрю у Вас в качестве дренажа используется керамзит. У меня был негативный опыт применения его в этих целях. Закончился щебень и я в агромагазине купил мешок, на нем еще было написано, что рН где-то 6-7. Растения, которым он достался, стагнировали, корни, который дошли до керамзита, были нитевидные или просто отсутствовали.

Re: Щось страшне з корінням

3
Схоже це склероції чогось на кшталт Leucocoprinus birnbaumii. Якщо почекати то і до плодових тіл не довго :) Цей гриб - сапротроф і не має бути надто небезпечним для рослин. Потрапив, скоріше за все, з компонентами субстрату. Будь-який контактний фунгіцид, ефективний проти базидіальних грибів, допоможе. Подумайте з якими із органічних компонентів це могло б потрапити у ваш субстрат, я б не став їх далі використовувати, ну або, як варіант, простерилізував би їх.

Re: Щось страшне з корінням

5
Всім щиро дякую за допомогу, промию і зроблю ванночку з фунгіцидом. На весну відпишуся чи перестали рости, може на майбутнє буде комусь корисно :-D
Я перечитав вікіпедію щодо цих грибів, пише що вони тропічні, думаю їх з койром приніс, добавляв його до ґрунтосуміші.
Владимр дякую за пораду щодо щебню, чесно кажучи, не звернув уваги, що у керамзиту такий високий pH.

Re: Щось страшне з корінням

6
yukomkom писав: 29/12/2021-10:25, чесно кажучи, не звернув уваги, що у керамзиту такий високий pH.
Использую керамзит на дно горшка, ну не скажу что в качестве дренажа, более что-бы закрыть дырки ( не высыпались более мелкие частицы грунта), и у меня другое наблюдение. Корни сильно обвивают части керамзита, иногда не повредив не получается оторвать. То что попало к Владимиру можно отнести к случайности, чем к закономерности. Хотя кислотность грунта никогда не проверял, вроде всё всегда росло, и причины в торможении роста всегда были другие, не связанные с кислотностью.

Re: Щось страшне з корінням

7
Хочу поділитися цікавою знахідкою. Отже, взявся я пересаджувати уражені кактуси (таких виявилося не 2 а 3).
Останній Сoryphantha виявися з мінімальною кількістю спорів і Parodia з максимальною, посередині ще Polaskia. Схоже цей гриб "їсть" койр і пригнічує розвиток коріння. Чим більша густіша була грибниця зі спорами тим світліший і дрібніший койр та менше і гірше коріння. Койр посвітлів і подрібнився, наче переперхше листя.
Найкраще спостерігалося це в Parodia, яка восени взагалі перестала брати воду й зморщилася. Саме коріння без молодого "пухнастого".

Re: Щось страшне з корінням

8
Хочу написати останні новини, можливо комусь буде корисно.

Минулого року я зробив ванночку з фунгіцидом, який мав вдома, на жаль, зараз не можу підказати назву. Вилікував тільки Сoryphantha. Parodia та Polaskia не допомогло :( Цього року при пересадці, ситуація аналогічна, знову все в спорах.

Вирішив зробити подібні дії, тільки цього разу вже чітко можу сказати що і чим)
1. Дуже ретельно вимив коріння.
2. Зробив ванночку з фунгіцидом "Фундазол" на півгодини.
3. Коли коріння просохло, занурив його на 2хв в розчин 2х столових ложок перекису водню на пів літри води.

Надіюся, що допоможе. Через рік відпишуся :)

Re: Щось страшне з корінням

9
Добрий день, обіцяв що через рік відпишуся чи допомогло.

Процес:
1. Дуже ретельно вимив коріння.
2. Зробив ванночку з фунгіцидом "Фундазол" на півгодини.
3. Коли коріння просохло, занурив його на 2хв в розчин 2х столових ложок перекису водню на пів літри води.

На жаль, не допомогло :( Спробую цього року замінити фундазол на якийсь інший фунгіцид і зроблю ванночку на довше.

Живуча зараза...
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”