Re: Pachipodium namaquanum (личный опыт)

3
Конечно редкие. Семена не достать, а растения... попробуйте еще найти. У коллекционеров имеются, но продавать не хотят. В июне в Киеве на выставке всего одно растение продавалось за $100.
Да что там растение - одна только фотография стоит 150 евро :)

http://www.zoonar.com/photo/halfmens-mi ... 22035.html

P.S.
Значатся в списках CITES (торговля ими запрещена, экспорт и импорт только после получения сертификатов и разрешений)
www.cites.org

Re: Pachipodium namaquanum (личный опыт)

4
В литературе пишут, что он растет зимой; с трудом представляю, как это можно обеспечить в высоких широтах. Неужели нельзя искусственно (поливом) сдвинуть рост на лето?
PS Я так сделал с Тестудинарией, и больше она у меня зимой не пытается расти.

Re: Pachipodium namaquanum (личный опыт)

6
anttisepp писав:В литературе пишут, что он растет зимой; с трудом представляю, как это можно обеспечить в высоких широтах. Неужели нельзя искусственно (поливом) сдвинуть рост на лето?
PS Я так сделал с Тестудинарией, и больше она у меня зимой не пытается расти.
В южном полушарии зимой лето. У нас конечно будут только весной начинать расти.

Re: Pachipodium namaquanum (личный опыт)

7
Ivelena писав:Рекомендую написать самому владельцу того растения, которое Вы видели на киевской выставке - Григорию Мухину: kaktusmuhin@ukr.net ;).
Отличная идея. Я ему уже даже позвонить успел.
Удалось узнать:
Почва - смесь минерального субстрата с листовой землей, хороший дренаж, удобрения не применяет.
Летнего солнца не боится.
Зимовка не ниже 15° C, сухая. Листья на зиму сбрасывает.
Сквозняков не боится (наверное летом).
Полив - как другие пахиподиумы.
Цветет в возрасте >25 лет.

Re: Pachipodium namaquanum (личный опыт)

8
З мого досвіду і дечого прочитаного можу додати, що зимівля для намакванума трохи зміщена. В мене обмежений полив ще з листопада і рідкий десь до лютого, але взимку зволоження верхнього шару. Два- два з половиною місяці відпочинку, до середини квітня (в цей час вони повністю вже без листя) але також без фанаптичного просушування, як у кактусів, дуже рідке зволоження верхнього шару. Особливо таких молодих сіянців, як у Вас на фото. Гріши Мухіна намакванум досить великий, може більша сухість йому не так відчутна. В одного колекціонера ще в давніші часи бачив в лютому, як звичайний півтораметровий ламері на повністю сухій зимовці склався пополам. В мене в той час був такого ж розміру, але взимку обмежено поливався Проблем ніяких подібних не було
В літературі часто зустрічав застереження проти повністю сухої зимовки каудексальних мадагаскарських пахіподіумів. Якщо їх повністю сухо тримати, то стовбур, каудекс може стати дуже м’яким і з початком поливу весною часто не пробуджуються, гинуть.
У Шпексів колись на сайті бачив коротку інструкцію, в якій було схематично вказано деякі періоди росту і відпочинку деяких груп каудексальних рослин. Для мадагаскарських пахіподіумів там вказувались два періоди відпочинку за рік

Re: Pachypodium namaquanum (личный опыт)

10
Алексей писав:Я посадил в полностью минеральный субстрат. Придется применять удобрения. Какие посоветуете?
Що ви називаєте повністю мінеральним субстратом? Свої саджу в суміші листової, дерновоі, перліту, крупного піску ( а зараз пробую обходитись без листової, якщо її нема ). Більшість сукулентів поливаю якимись звичайними кактусними добривами німецького або польського виробництва. Нашим виробникам поки не довіряю після того як зустрічав біогумусні добрива для кактусів, або суміш розтертого в порошок суперфорфату, нітроамофоски і ще якоїсь біди. Наші виробники частіше навіть уявлення не мають, що потрібно кактусам. Доречі, свої кактуси не підживлюю ніколи нічим.

Пересадка, розмір, форма горщиків такі як і для всіх сукулентних рослин, кактусів. Нічого чогось особливого.
Пару фото цієї веснидеяких моїх. У випадку останнього (P. bispinosum) необхідно більше заглибити в грунт. Відповідний високий вузький горщик вже купив
Вкладення
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”