Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

1
Всім привіт!
Знаю, що серед нас є багато поціновувачів Astrophytum asterias, тому прошу поради.
Я загорівся ідеєю трохи поповнити свою скромну колекцію, буквально хочу декілька екземплярів і ніби визначився з тим, що хочу, але покопавшись декілька днів по українських ресурсах де продають астрофітуми не помітив цікавих екземплярів які б могли зацікавити, в більшості випадків помітно, що продається те, що не залишається в колекції. Походивши по профілях колег в соцмережах бачу інколи велику кількість чудових рослин, проте не на продаж. Колись пам'ятаю Ната Елліс продавала досить цінні астрофітуми, проте вона зараз не виставяє нічого на продаж.

На основі моїх пошуків постало питання, де ви берете такі екземпляри як Astrophytum asterias super kabuto, Astrophytum asterias v-type, Astrophytum asterias variegata and etc...? Можливо хтось з колекціонерів любить такі види і часто виставляє на продаж, поділіться контактами. Думаю іншим аматорам будуть такі дані також цікаві.
Чому саме ними загорівся - я помітив в інстаграмі профілі розплідників з Тайланду, там аж очі розбігаються від форм і причудів, проте зваживши відстань, транспортування, митницю і інші фактори - виходить досить ризиковано, самі ж тайці пишуть про те, що інколи важко прислати в якусь країну рослину через митницю. Якщо хтось замовляв рослини або насіння в провірених продавців - поділіться також інфою і власним досвідом по доставці. Чисто для прикладу наведу лінк на декілька профілів які я підписаний, не сприйміть за рекламу
https://www.instagram.com/cactong.cactus/
https://www.instagram.com/vanteesit/

Не подумайте, що я кручу носом і сам не знаю чого хочу, 5 років тому, засіяв різного роду Gimnocalycium, близько 50 видів, з яких до 2-3 річного віку довів близько тисячі сіянців, замовляв насіння з дуже багатьох місць, але одне діло коли бачиш картинку в інеті, а інше коли ти вирощуєш багато років і все ніяк не дочекаєшся цвітіння. В кінцевому результаті половина відправилась просто в смітник, собі вибрав по декілька цікавих мені особисто екземплярів які вирощую для себе досі, решту роздав друзям і рідним які приходили в гості. Після цього мені відбило бажання дальше щось сіяти, адже не планую робити якусь професійну колекцію, все чисто для естетичного задоволення.

За 7 років займаючись цим хоббі, якось прийшло розуміння, що хочеться мати просто декілька десятків рослин і не розпорошуватися, зрозумів в чому були мої помилки і не прийнятні перекоси в догляді. Спочатку скуповував все й одразу, потім щось через не розуміння пропадало, дещо викидував, дещо дарував. Колекція в мене дуже скромна, яка компактно розташована на малому стелажі на три полки і я поступово її скорочую.

Чому я взагалі підняв таку тему, помітив, що в Тайланді багато колекціонерів вирощують якийсь конкретний рід
кактусів Gymnocalycium, Astrophytum, Mammilaria і т.д., досить часто навіть якийсь один вид і доводять це до промислових масштабів і дуже добре просувають себе в соцмережах, виставляються на різних сайтах. І тайцям достатньо просто купувати рослини так ніби сходив в супермаркет, адже продавці регулярно зявляються на реальних ринках. Чи є серед вас такі колекціонери або знаєте колег які тут не зявляються? Поділіться інформацією, думаю вона буде для всіх корисна.


Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

2
Сугубо личное мнение.
Эксклюзивные растения у тех, кто имеет много денег и не боится ими рискнуть(покупает готовое) или много сеет, очень много, проводя отбор и сея не абы какие семена.
В любом случае всегда помните, что те растения что будут продаватся это в каком-то смысле отбраковка. А вот уровень этой "отбраковки" напрямую зависит от уровня коллекции. Конечно, есть случаи, когда распродаются коллекции - это другое дело. Имею в виду рядовую продажу.

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

3
Я занимаюсь кактусами несколько десятков лет и астрофитумы v, у меня до сих пор нет, их в Украине очень трудно достать или не продают или очень дорого. Но наверно у меня его нет потому что , это не самоцель. Есть зато разные астрофитумы более обычные. А вот астериаса обычного хотел побольше, потому со временем подаставал и плюс посеял семена от своих, теперь растут сеянцы.

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

4
Богдане, зверніть увагу на оце фото
https://www.instagram.com/p/B81Y7hNlqpR/
думаю, його досить щоб зрозуміти - тайландець пилить між
собою елітні Вешки чи кабути.....і у нього виростає
різнобарвна суміш, з якої він собі залишає краще, а продає гірше
нічого з цим не поробиш......
купити можна або відбраковку, або дуже дорого...
третій варіант - купувати (недешеве) насіння...багато...
і сподіватися, що серед сіянців буде перлинка

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

5
AntonM писав:Сугубо личное мнение.
Эксклюзивные растения у тех, кто имеет много денег и не боится ими рискнуть(покупает готовое) или много сеет, очень много, проводя отбор и сея не абы какие семена.
В любом случае всегда помните, что те растения что будут продаватся это в каком-то смысле отбраковка. А вот уровень этой "отбраковки" напрямую зависит от уровня коллекции. Конечно, есть случаи, когда распродаются коллекции - это другое дело. Имею в виду рядовую продажу.
Ну питання грошей тут також дуже відносне. Є люди яким не потрібні десятки і сотні рослин для задоволення.
Я розумію повністю, що сіяти потрібно багато для добування хороших екземплярів, оскільки ті ж самі тайці не приховують свої посіви і показують, що переопилення унікальних рослин дає лише 10-20% таких самих, проте це не заважає їм виставляти на продаж якісні сіянці достатньо великого розміру за досить доступною ціною в 20-30$. Питання лише ризиків пересилки, оскільки вони не надто хочуть заморочуватися з фітосертифікатами для митниці.

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

6
Skeptyk писав:Богдане, зверніть увагу на оце фото
https://www.instagram.com/p/B81Y7hNlqpR/
думаю, його досить щоб зрозуміти - тайландець пилить між
собою елітні Вешки чи кабути.....і у нього виростає
різнобарвна суміш, з якої він собі залишає краще, а продає гірше
нічого з цим не поробиш......
купити можна або відбраковку, або дуже дорого...
третій варіант - купувати (недешеве) насіння...багато...
і сподіватися, що серед сіянців буде перлинка
Я розумію, що виростає мікс, вони цього і не приховують. Питання в тому, що навіть ось таку відбраковку я знайти у нас не можу, можливо я не там шукаю. Тому і звернувся з таким запитанням сюди, щоб знайти такі екземпляри в Україні або почути історію про вдалі покупки з закордону і дізнатися контакти продавців.

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

7
Богдан, сейте. Вот например прививки из семян Дмитрия Самогородского A. asterias "SK"(MG),как видите есть и V-образные. На своих корнях подобное, только сейчас неудобно их доставать. Процент интересных более половины.
Вкладення

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

9
Ната багато продавала в тому сезоні)
Раджу щє спитати у Victoria Matsnieva та у Алесі Ситнік у фб) +щє пару людей яки дуже чудові рослини виставляли весь 2019 рік, але зара пішли у "сплячку"(мова саме про дороги рослини)


Все саме чудово зара саме в фб виставляють :roll:

ПС. Що саме шукаєте?) (маю на увазі яки саме вешкі та кабути, їх зара багато різних під однією назвою, в мене наприклад зара підростають кабути фуккуруй 5 ребер, з легкою варігатністю, взагалі краса))

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

10
Дійсно, не зовсім зрозуміло, що Ви шукаєте. Якщо "щедеври", то марно, а якщо гарні рослини, то - Мацнева, Морозов, Ситник, Широкоступ, Рассолов, Петрачнко и ще і ще. Тим більш, що вони постійно виставляються на продаж, а приватне спілкування з ними значно збільшують шанси на придбання гарних рослин.

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

14
Интересно, как меняется крап таких гибридов (ONZ-SK V type) или других, с возрастом?
Если у кого-то есть фото 10-20 ++ летних растений на своих корнях, выложите, пожалуйста.
В интернете, растения или молодые, или раскормлены прививкой.
К примеру:
http://www.llifle.com/Encyclopedia/CACT ... perkabuto)

https://www.pinterest.com/haremb/astrop ... login=true

В свое время (3,5 года назад) влюбился в обычные астериасы, когда увидел растение Владимира Белана на выставке в Днепре. Он тогда, если не ошибаюсь, сказал, что растению где-то 15-20лет. До этого к этому виду был равнодушен.

Re: Де купуєте Astrophytum asterias? Роздуми...

15
на свому корінні вони можуть й до 8-10 років не "розкритись"(взагалі як повезе)

Наприклад ті що на щєпах - можут розкритись за 3-6 місяців, показати яки вони, стати пухнастими гарнюнями, а на своїх будуть звичаними астеріасами без намьока що вони з кабут...тільки щеплюєш - швидко стають гарними) (взагалі як повезе)

Деякі гарні культівари часто гарні тільки на щєпах :(


ПС. Треба багато сіяти щоб була саме ось така вешка) японці, тайці сіють тисячи нудумів, запилюють їх від вешек...і так отримують ось таки гарні екземпляри, потім нещадно їх клонують :)

Пс2. Онзуку вешку простіше знайти :)
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”