Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

16
iLesha писав:Так, собственно говоря, что мне делать с ним?))
Введите нормальную культуру (читайте в статьях на сайте, или просто примените общие принципы содержания кактусов и суккулентов). После того, как растение приобретёт нормальный вид (вы это заметите по отросшей красивой "голове"), отрежьте то, что получилось и выращивайте уже без "косяков". А тот обрубок, что останется - продолжайте правильно растить, и он вас порадует ещё порядочным колличеством красивых побегов. Не забывайте - лофофора растение Мексики ... Солнца ему !


Ariocarpus - forever !

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

17
Відносно зовнішнього виду Вашої лофофори Вам вже написали. Повернемось до проблеми гнилі, якщо вона є. Не затягуйте з викопуванням рослини,перегляньте коріння, видаліть всі підгнилі корінці до чистого зрізу. Якщо гниль пішла далі, ріжте до чистого зрізу стовбур. Якщо підгнивання незначне, по фотографії може бути важко визначити. Тут вже Ви повинні зорієнтуватись. Якщо прийдеться щось видаляти, обов’язково потім дати зрізу підсохнути десь тиждень і тільки після цього посадити в нову землю, або ставити на вкорінення. Про землю тут є багато написано, та і конкретно Вам порадимо. Без землі рослина може довго пролежати- нічого з нею не буде.

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

19
Андрій, коли гниль підніметься вище кореневої шийки, та ще й так, щоб на фото можна було побачитито, рідко вже вдається врятувати рослину. А коли підгнила ріпка, або частина коренів, по фото не буде нічого видно. Я тільки за те, щоб гнилі не було. У кожному разі цю рослину і так варто пересадити.
iLesha, я Вам написав приватне повідомлення

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

20
Решился на отважный поступок: Я выкопал свой пейот и отрезал якобы "гнилую" часть, оказалось что никакой гнили там нету и я нашел нечто странное, возможно это паразиты!
Сейчас он сохнет вместе с детками и ждет пересадки (я купил специальную почву для кактусов, хочу смешать ее с песком в пропорциях 1:1 и пересадить туда деток и взрослый пейот, в разные вазончики, конечно). Потом выложу фотографии пересадки!
Фотографии:
Вкладення
Сохнут и ждут пересадки Сохнут и ждут пересадки
то самое, нечто то самое, нечто

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

25
octopus писав: У меня лично не поднимается старые растения ножиком чикать.
Если она вытянутая, то ее никак уже не привести в более-менее плоское состояние кроме как ножом. А посаженный корень даст кучу "деток" и на хорошем солнце будет хорошенькая дернина. :)
Хотя это будет при соблюдении определенных условий. :)

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

26
iLesha- Олексій, я чекав від Вас дзвінка, коли викопаєте, щоб в телефонному режимі дещо підказати і при можливості порадити. Але, якщо Ви вже все порізали, саме головне вкорінити зрізану частину і відростки. Верхівку і відростки зараз необхідно добре просушити не менше тижня, щоб зріз затягнувся і рослина при вкоріненні не підгнила. Вкорінювати Вам краще її на перліті (не сплутайте з вермикулітом) Поставте їх в тінь і краще вкорінювати таку рослину майже всуху. В теплі дні оприскуйте добре раз на день, так, щоб ледь зволожувався верхній шар перліту. Ні в якому випадку не ставте на вкорінення на грунт- загубите їх, зігниють. І тим більше не ставте вкорінювати в воду. Не слухайте сусідок, чи ще там когось, хто таким чином вкорінює свої черенки листяних рослин. Якщо ви це все знаєте і без мене- чудово. Вкорінюватись можуть навіть дуже довго, поморщаться. Але це не страшно. Головне, щоб не підгнили. Навіть, якщо до зими не дадуть коріння, не страшно- часто через зиму на сухій прохолодній зимівлі кактуси до весни вкорінюються.
Добре було б вкорінювати в тепличці з нижнім підігрівом, але навряд, чи ви її будете споруджувати.
Може хтось з колег-кактусистів ще шось Вам порадить.

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

27
sirocco писав:iLesha- Олексій, я чекав від Вас дзвінка, коли викопаєте, щоб в телефонному режимі дещо підказати і при можливості порадити. Але, якщо Ви вже все порізали, саме головне вкорінити зрізану частину і відростки. Верхівку і відростки зараз необхідно добре просушити не менше тижня, щоб зріз затягнувся і рослина при вкоріненні не підгнила. Вкорінювати Вам краще її на перліті (не сплутайте з вермикулітом) Поставте їх в тінь і краще вкорінювати таку рослину майже всуху. В теплі дні оприскуйте добре раз на день, так, щоб ледь зволожувався верхній шар перліту. Ні в якому випадку не ставте на вкорінення на грунт- загубите їх, зігниють. І тим більше не ставте вкорінювати в воду. Не слухайте сусідок, чи ще там когось, хто таким чином вкорінює свої черенки листяних рослин. Якщо ви це все знаєте і без мене- чудово. Вкорінюватись можуть навіть дуже довго, поморщаться. Але це не страшно. Головне, щоб не підгнили. Навіть, якщо до зими не дадуть коріння, не страшно- часто через зиму на сухій прохолодній зимівлі кактуси до весни вкорінюються.
Добре було б вкорінювати в тепличці з нижнім підігрівом, але навряд, чи ви її будете споруджувати.
Може хтось з колег-кактусистів ще шось Вам порадить.
На жаль, у мене зараз нема можливості вам зателефонувати. Я прислуховуюсь до ваших порад. Зараз (як на фотографіях) відростки та зрізана частина кактуса сохнуть на пекучому сонці (це правильно?). Я купив землю спеціально для кактусів та змішав її з піском (1 частина землі, 1 частина піску). Підходить така суміш чи ні? Ще хотів у Вас запитати: Як зрозуміти коли треба їх вкорінювати? Просто вони десь 12 годин лежали на дуже пекучому сонці і вже трошки підсушились (можу викласти фотографії, якщо треба). І де можна дістати перліт? Він повинен лежати поверх суміші?
Дякую!

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

28
Перлит часто продаётся в цветочных магазинах. Так же его можно найти в цветочных отделах Эпицентра.
Лучше укоренять в чистом перлите, так меньше риск загнивания. Поставить в тень и поливать очень редко и по чуть-чуть. Посадить в землю можно будет когда появятся корешки.
Не думаю, что сушить надо на солнцепёке, они запросто могут "спечься". Положите в тень. Весь смысл в заживлении раны и образовании корочки, на это надо время.
Вы же не будите ждать ,например, заживления пореза на пальце прогревая его на солнце. На заживления раны требуется определённое время и его особо не ускоришь. С растениями так же.
Вот, нашла умные термины=)
Раневая пробка или Р. перидерма — пробковая ткань, появляющаяся в местах поранений растения. Образуется пробковый камбий, который образует слой суберинизированной пробки, отделяющей здоровую (живую) ткань от больной (мертвой). Пробка высоко гидрофобна, что позволяет эффективно пресечь распространение грибов и бактерий, попавших в рану, предохраняет здоровую ткань от чрезмерного испарения.
Инстинкт всегда прав. Привычка всегда сильнее.

Re: Начала гнить Лофофора Уильямси

29
про перліт Nattali Вам вже написала. Підсушувати рослини треба в тіні, а не на сонці, не на жарі. Щоб вони менше втрачали вологу. Сушити не менше тижня! Це обов’язкова вимога. Зріз повинен добре зажити, щоб запобігти гниттю при вкоріненні. Лофофору можна сушити і більше. Тому я і написав перліт не поливати, а оприскувати рослини разом з перлітом. Після просушування їх можна ставити на перліт . Черенки і саму рослину трохи заглибте в перліт- десь на сантиметр-півтора. Нижню частину рослини підсушіть так само кілька днів. Дивіться, щоб верхівка пенька також просохла і на неї не попадала вода.
В тій кактусній магазинній землі нема майже нічого, що потрібно кактусам- тільки назва. Там торф, до якого додали трохи дрібного піску і ще інколи докидують трішки крупного керамзиту. Все це до кактусів не має майже ніякого відношення. Торф можна ДОДАВАТИ небагато до землесуміші тільки деяких кактусів. Лофофорам його взагалі не можна давати. Кактусам треба крупний пісок- дрібний не рекомендують. Підкажу, як нескладно зробити землю відповідну самому.
На лузі, де постійно багато років росте трава, зріжте шар дерну стряхніть з коріння землю- це непогана дернова земля. Для розрихлення додають крупнозернистий пісок( який можна замінити дрібною галькою, або дрібною гранітною крихтою), а також додають перліт. змішайте все в пропорціях землі приблизно 30 відсотків, а перліту і крихти 70. Якщо є можливість, добре було б додати трохи листової землі- з листяного лісу, де нема дубів. Якщо є можливість таку назбирати, розповім, як вірно це зробити. Землю варто пропарити, щоб вбити шкідників. Пеньок після посадки в суху землю треба також десь тиждень не поливати. Якщо все буде добре, то з пенька стане гарний кущик лофофори.

Напишіть свій номер телефону і я Вам сам зможу задзвонити, відповісти на запитання
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”