Помогите советом

1
Дайте совет. Впервые посеял тефрокактус и первый всход появился, но вот беда, на нем прочно сидит оболочка. Пошел второй день, все без изменений. Не знаю подождать еще, или без хирургического вмешательства не обойтись? Фото прилагаю.


Вкладення
CIMG6555.JPG CIMG6555.JPG Переглянуто 4344 разів 443.87 Кіб

Re: Помогите советом

2
я бы несколько дней еще не трогала и только наблюдала. Велика вероятность оторвать при малейшем неосторожном движении. Тогда точно каюк.

Пусть растет, по идее он должен сам найти выход и создавшегося положения...

Re: Помогите советом

3
Если,пытаясь стянуть оболочку, травмировать корень,то это,конечно, плохо.Но если легонько срезать оболочку вместе с самими кончиками семядолей,то ничего страшного,проверял уже.Но пару дней подождать можно,чаще слезают сами.
st.marian.sky@gmail.com

Re: Помогите советом

5
Спасибо всем за участие. Решил подождать еще денек. Если все будет без изменений, то буду практиковаться в хирургии. Маникюрными ножничками порежу вдоль гребня. Интересно, как будут всходить остальные?. Если что, буду опять просить совета.

Re: Помогите советом

7
Я бы посоветовал не торопиться... у меня некоторые тефрики так не могут сбросить оболочку, она остается на конце одной и обеих семядоль, при этом сеянец развивается нормально. Несколько раз пытался помочь - только навредил.

Re: Помогите советом

9
Доброго вечора усім, хочу попросити у вас поради. За останні два з половиною місяці помітив, що мої Астрофітуми дуже сильно всихаються, спочатку думав, що вони осідають через не частий полив, в липні була жара і я не дуже часто поливав бо боявся щоб рослини не загнили (припускав що можуть стагнувати і не вбирати воду) оскільки на підвіконні в час пік було до +45 градусів це з притіненням. Підвіконня у мене південно-східне. Коли жара трохи впала і почалися прохолодніші дні і ночі почав частіше поливати і всі інші рослини в мене очухалися (Гімнокаліциуми, Пародії, Хавортії, більшість Астрофітумів), почало все буяти і цвісти. Проте є декілька які почали все більше всихатися, на фото нижче видно пару тих хто найбільше постраждав, один з них втратив більше ніж половину своєї висоти(він і найбільше мене лякає), а другий трішки зморщився (він то поправлявся то знову втрачав форму). Є ще Astrophytum senas i Myriostigma які приблизно мають вік 8 років і по ідеї мали б цвісти проте не цвіли і підозрюю через це "похудіння". Myriostigma відійшла повністю, а от Senas досі втрачає вагу. Витягнув десь тиждень тому з землі коріння було ніби в порядку, немає ні гнилі ні шкідників.

Що порадите з ними робити?
Вкладення
В червні місяці активне цвітіння і ріст В червні місяці активне цвітіння і ріст
Стан у вересні, один втратив у висоті дуже сильно Стан у вересні, один втратив у висоті дуже сильно
Вересень - відсутність цвітіння і росту Вересень - відсутність цвітіння і росту

Re: Помогите советом

11
Роман Яковенко писав:Вся сила кактуса в корнях. Вся слабость тоже)
Ищите причину под грунтом.
Викопував тиждень тому, все ок. Грунт такий як і у решти кактусів, спочатку теж думав може гниє коріння або щось завелося, але все чисто, мало того коріння навіть погустішало.

Re: Помогите советом

14
Видимо не вышли из стагнации.
Я бы за них особо не волновался. Если у вас тепло (или будет тепло/или есть тепличка), то достаточно немного полить, можно поставить на нижний подогрев, думаю, что они напьются. Тогда нужно будет подсушить субстрат, и на зимовку.
Ariocarpus - forever !

Re: Помогите советом

15
Роман Яковенко писав:Видимо не вышли из стагнации.
Я бы за них особо не волновался. Если у вас тепло (или будет тепло/или есть тепличка), то достаточно немного полить, можно поставить на нижний подогрев, думаю, что они напьются. Тогда нужно будет подсушить субстрат, и на зимовку.
Ну зараз погода у Львові не дуже радує, проте на підвіконні досить тепло, грунт просихає. На зимовку думаю відправляти десь в середині жовтня.
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”