Помогите с адениумом!

1
Здравствуйте, уважаемые форумчане.
Выручайте, помогите мне спасти адениум, если это возможно.
8 февраля посеяла адениумы, взошли-росли-пикировались - вроде всё нормально, без потерь, не считая проросших бесхлорофильных.
В целом выглядят неплохо (на мой взгляд), даже один какой-то странный уродился, от рождения на ирокеза был похож и в два раза толще собратьев-обесумов. Вот: Собственно проблема. Откопала одного из обесумов, выглядит отлично, ни намека на мягкость или вялость. Но на подземной части каудекса потемнение, вроде мягковатое. Ковырнула - гниль. Думала срезать, а как начала - внутри все просто в квашню и пахнет огурцами(((( В общем обчикала его до здоровой ткани. Сам процесс и то ,что осталось. Как его укоренить? Подсушить и в песок, насухую? И сколько примерно сушить, диаметр по срезанной части около сантиметра. Какие шансы ,что укоренится?
И что это могло с ним быть? Перетрусила все уже посаженные и обесумы, и арабикумы, общупала, обсмотрела, разве что не нюхала - ничего, все в норме. Залить врятли могла, я их скорее недоливаю. Хотя все может быть. Или что-то вирусное? Чем тогда пролить остальные?
Спасибо всем заранее, с нетерпением жду ответов, пока сушу остатки.


carpe diem...

http://vk.com/album50999200_175078910

Re: Помогите с адениумом!

2
1. Срез обработать (присыпать) толченым активированным углем.
2. Просушить 2-3 дня.
3. Посадить адениум в перлит. Полить. Поставить в теплое место (не на солнце), можно под лампу в тепличку для сеянцев.
4. Поддерживать влажным перлит.
Через месяц другой укоренится. Увидите по образованию новых молодых листочков.

Re: Помогите с адениумом!

4
Судя по фото, может быть и "попа" останется. :)
Если нет - можно экспериментировать с корнями. В этом случае хорошо должен получится "осьминожек", если не дать корням развиваться вниз. Только в стороны.
У меня в одном случае укоренения (совсем без шансов на восстановление каудекса) получилось с пяток прикорневых отростков. Наверное получится адениумная "роща". :)

Re: Помогите с адениумом!

5
З Сашею погоджуюсь майже у всьому.
От тільки перліт не радив би підтримувати постійно вологим. проколовся на цьому кілька разів. Верхні шари перліту швидко ніби стають сухими, а от нижні залишаються ще довго вологими. Тому спроби підтримати вологим верх робить нижні шари постіно мокрими.
Мій перший сіянець аденіуму був таким самим за розміром, підгнив також і зрізав його на такому ж рівні. Це був 1995 рік. Ні інтернету, ні інформації про аденіуми. Діяв наобум, як і з іншими сукулентами. Правда тоді перліту не мав, вкорінював в крупнозернистому піску. Повторно зволожував пісок тільки після повного просихання.Тобто деякий час рослина стоїть у сухих шарах піску. У Вашого сіянця ще би порадив зрізати більшу частину листя- залиште на верхівці 4-5 листочків. Їх достатньо буде для асиміляції. Велика кількість листя виснажує рослину. При вкоріненні вона з часом зайве листя сама скине, але перед тим буде тратити сили, щоб його зберегти.
Тепличка допоможе вкорінити. Цього року пробував вкорінювати гілки аденіумів. Заради цікавості, бо раніше з ними не парився. ЗДОРОВІ гілки , зрізані зі ЗДОРОВИХ рослин мені більше сподобалось вкорінювати не в чистому перліті, а в суміші перліту з дуже легким рижим торфом. Частка торфу менше половини об’єму.

Ірино, в вашому випадку був би обережніший із зволоженням при вкоріненні- рослина легше може піддаватись повторному загниванню.
А відносно попки- більше ніж впевнений, що після вдалого вкорінення піде кілька корінців, які будуть постійно потовщуватись і може вирости дуже цікава рослина. Для прикладу фото того мого сіянчика через багато років. Повторюсь, що зрізаний був на тому ж рівні, що і Ваш- залишився маленький кусочок каудекса чуть нижче сім’ядолей. Три корінці, які утворились, з часом розтовстіли і переплелись. Так з власного досвіду дізнався, що для формування гарного коріння необхідно підрізати стержневий корінь. Багато років по тому прочитав це у підтвердження власного досвіду на аденіумних сайтах
Вкладення
мій перший аденіум- сіянець 1995 року мій перший аденіум- сіянець 1995 року

Re: Помогите с адениумом!

6
Ярослав, щиро дякую за таку повну i iнформативну вiдповiдь!
Перлiт не дуже люблю саме за те, що унизу болото, а зверху повнiстю просох. Змiшаю з торфом за Вашою порадою.
Листя обiрвала, сушу ще два днi)
А Ваш аденiум просто розкiшний!
carpe diem...

http://vk.com/album50999200_175078910
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”