Re: Адениум

16
Судя по корневой системе ваши адениумы росли в тяжелом субстрате. Купите в цветочном магазине грунт с добавлением кокосового волокна "Флорин", добавьте 1/5 часть агроперлита, перемешайте и будет вам счастье. Корни лучше не трогать, но при посадке приподнимите растение на 2-3 см, чтобы оголилась подземная часть. Растения начали куститься, поэтому для сохранения декоративности центральные толстые ветки лучше обрезать до уровня начала ветвления. Обрезку лучше сделать через 3-4 недели после посадки. Если для полива используете воду из крана, то ее нужно пропустить через бытовый фильтр "Аквафор". Но самое главное условие - побольше света и тепла. И берегите свои растения от сквозняков. При проветривании помещения лучше уберите их с подоконника.


Re: Адениум

17
Ці сіянці росли у загальних плошках, тому коріння таке видовжене, та ще й загнуте під прямим кутом. Я би коріння повкорочував. На верхньому фото наполовину. На середньому фото ліву рослину не рухав би, а праву вкоротив би на цю загнуту нижню третину. На нижньому фото рослону бвкоротив кардинально- відрізав би ту Z-подібну частину. Це дасть поштовх утворенню нових і розгалужених коренів. Просушив би не менше 5 днів
Після цього саджу в суху землю і ще кілька днів не поливаю. Підрізані рослини варто садити в маленькі горщики, щоб краще вкорінились, утворилось нове коріння і не підгнили.Перші десь півтора місяці варто обережно і рідко ледь зволожувати грунт. Сильно не проливати. Грунтосуміш роблю дуже пористою. суміш листової, торфяної землі і перліту, без піску і важких розрихлювачів. Причому перліту десь 40 відсотків від об’єму. Така суміш швидко просихає і в ній добре розвивається коріння. Варіант грунтосуміші з кокуосовим волокном також хороший- така земля також пориста і швидко просихає.
Заглибив би на той саму глибину, на якій росли і до цього. Такі молоді сіянці ще не варто піднімати вище- будуть рости досить довго негарними сосисками (ліві рослини на верхньому фото були дуже високо посаджені). Потовщується те коріння молодих рослин, яке заглиблене у грунт. і вже добре потовщене можна оголяти.
Обрізку гілок, стовбура в таких молодих не варто робити- коріння ще слабе і не вистачає сил дати розгалуження після обрізки. Частіше такі молоді після обрізки дають знову одну гілку.
Ну і, як було написано в попередньому пості, тепло і сонце. На відміну від кактусів, аденіуми не люблять перепадів температур денних і нічних.

Re: Адениум

19
Листовая земля, торфяная земля, дерновая земля, песок....... Для городского жителя, особенно живущего в мегаполисе, каждый из этих компонентов целая проблема. Где все это искать? Где потом хранить до следующих пересадок? Сейчас пошло повальное увлечение Адениумами. У многих на подоконнике по 2-3 растения. Готовить для их пересадки каждый раз почвосмесь самостоятельно, по крайней мере, неразумно. Мне кажется, гораздо проще купить минимальное количество готовой смеси. Как показывает опыт, "Флорин" с добавлением перлита оптимальный вариант.

Re: Адениум

20
Где искать компоненты для грунтосмесей? В цветочные магазины заглядывали? Там это всё ЕСТЬ!И где Вы в Украине нашли мегаполисы?

Re: Адениум

22
Cluster писав:Готовить для их пересадки каждый раз почвосмесь самостоятельно, по крайней мере, неразумно. Мне кажется, гораздо проще купить минимальное количество готовой смеси. Как показывает опыт, "Флорин" с добавлением перлита оптимальный вариант.
Що таке "Флорин"? Це суміш звичайного торфу і кокосового волокна (з Ваших слів). В такій суміші поживних речовин мізер. Постійно потрібно користуватись добривами. Це всього лиш хороша структура для росту рослин. Всі магазинні грунтосуміші- це всього лиш торф, до якого в одному випадку додають звичайного мілкого піску, в іншому- кору дерева. Інколи додають гранульоване добриво. Все це повинен враховувати кожен колекціонер і не забувати про обов’язкові підкормки. Це більше подібне на хемокультуру, коли рослини посаджені в якусь крихту і живуть за рахунок поливу добривами.
Листову додаю саме для поживності, і добрива даю, тільки час від часу, але, в основному калійно-фосфорного спрямування для кращого цвітіння

Re: Адениум

23
Мої поради відносяться, у першу чергу, до новачків, що не мають досвіду вирощування Аденіумів. Це легко зрозуміти із мого попереднього посту. Я просто запропонував найпростіший варіант, щоб не загубити рослину. Що стосується підкормок та інших прийомів агротехніки, то тут у кожного свої прибабахи. До сьогоднішнього дня ніхто не придумав універсальних ліків. Якщо колись, хтось придумає, навряд чи опублікує їх формулу (хоча би із економічних міркувань)...:-))

Re: Адениум

24
Cluster писав:Мої поради відносяться, у першу чергу, до новачків, що не мають досвіду вирощування Аденіумів
Ну я Андрія новачком не вважав, тому вирішив його манною кашкою не годувати :-D

Re: Адениум

26
Це сіянці. Потовщення дають тільки вкорінені черенки центрального стовбура. Але каудекс у них розвивається слабший , ніж у сіянців. Вечері сфоторгафую ще старішу рослину, яку недавно пересадив і побільше оголив коріння.
Рослини, вирощені з бокових вкорінених гілок, інколи бувають в Епіцентрі. Там потовщенням нижньої частини стовбура і не попахує.

Re: Адениум

27
Дякую всім за допомогу!
Ось фото практично ідентичниої посадки. Грунт-90 відсотків мінералка, 10 домішки для збільшення об'єму суміші.
Думаю, тут така сама ситуація з корінням. Будем різати.
Вкладення

Re: Адениум

29
А почему они такие маленькие, у меня в три раза больше тоже декабрьские, выращенные под простыми лампами дневного света.
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”