Адениум

1
Посоветуйте что делать...Мама купила на выставке маленький адениум (лет 5 назад)
Вот он рос рос,и ни разу не цвел :cry: А в последнее время интенсивно тронулся в рост(формируя длинные ветки),но листики опускаются вниз, а молодые и вовсе сохнут и отпадают:(
Я перечитала кучу литературы,форумов...там так много советов и все они разные(
Может его пересадить,или обрезать???
Помогите!!!


Вкладення

Re: Адениум

4
Аденіуми- рослини пустель і напівпустель. Їм необхідне пряме повне сонце. У вашої рослини тонкі витягнуті від браку світла пагони. Ставте на південне вікно, на повне сонце. Це не папороть, щоб ставити на тумбочку.
Водянисті плями на листі ознаки загнивання коріння. Якщо не прогресуючого, то у всякому випадку початку. При браку води у аденіумів краї листків стають сухими світло коричневого кольору і опадають.
А опадання з темнозеленими, або чорними водянистими плямами- це або наслідок зайвої води, або підгнивання від мокрого грунту при невисокій температуріз- з вологим коріння при прохолоді аденіуми в більшості випадків пропадають.
Припиніть на кілька тижнів полив, а ще краще - витряхніть з горщика, стряхніть, всю землю, промийте коріння і уважно перегляньте. Все одно такі рослини треба пересаджувати кожного року. Всі відгнилі корінці видаліть до чистого зрізу, всі підозрілі темно коричневі плями перевірте, чи під ними нема загнивання. Підсушіть біля тижня і посадіть у сухий грунт. Грунт потрібен як для кактусів. Можете взяти магазинну землю і додайте на 1 частину землі 1 частину суміші перліту з крупнозернистим піском. Якщо нема крупнозернистого, дайте річкового промитого дрібнішого піску, але так, щоб перліту було більше піску. Перліт просійте, щоб не було пороху. Обов’язково перліт, ні в якому випадку не вермикуліт, бо він навпаки набирає і затримує багато води. Після пепресадки тиждень не поливайте.
Гілки вкоротіть. Із тих трьох основних гілок ту з розвилкою обріжте вище розвилки десь на 2-3 см. Іншу високу зріжте на тій же висоті. Середню найменшу можете такою ж залишити. Форма у Вашого аденіума стане гарнішою.
Не заливайте його, поливайте лише після повного просихання грунту.

Re: Адениум

9
Мені здається, що на листку не щитівка, а крапля соку з водянистої частини листка. Залишаюсь при своїй думці відносно причин і подальших маніпуляцій. Місця зрізів гілок я не обробляю нічим. Даю просто добре висохнути і затягнутись зрізу. У таких випадках десь тиждень уникаю оприскувань рослин (це якщо зрізаю влітку, зараз, ранньою весною, і так рослини не оприскую).
Деревним вугіллям не користуюсь на таких відкритих частинах рослини. Потім залишається чорна пляма від порошку вугілля, від якої важко позбавитись. Рослина естетично втрачає. Колись присипав пошкоджену верхню частину каудексу, так досі не можу стерти вугілля- в’їлось. Негарна чорна пляма. При висиханні зрізу без присипок він буде мати природніший світлий колір

Re: Адениум

10
Подскажите еще)Каким в идеале должен быть горшок для моего адениума(по ширине и высоте)?И как поступить с отрезанными веточками?можно ли их попробовать укоренить?И каковы прогнозы по цветению?

Re: Адениум

11
Горщик має бути трохи більшим від об’єму коріння, Бажано не дуже глибоким- тоді краще буде формуватись і каудекс і коріння тай менша ймовірність загнивання від надлишку води при раптовому похолоданні.\ Гілки можна пробувати вкорінити.
Після зрізки черенки просушіть 2-3 дні і поставте на вкорінення у суміш торфу і перліту. Перліту дайте відсотків приблизно 70. Полийте і поставте при можливості в тепличку. Дуже хороші результати вкорінення при нижньому підігріві, але обов’язково при на світлі. Поливати десь раз на 2 тижні- після повного просихання суміші ще деякий час має бути в сухій суміші, щоб не загнити.
Також колись попробував інший, кардинально інший спосіб вкорінення. на зрізі гілки роблять навхрест надріз, можна замочити у розчині гетероуксину, підсушують 1,5, максимум 2 дні, і ставлять у воду неглибоко для вкорінення. По всій довжині хрестоподібного надрізу може піти коріння.
Але для вкорінення треба брати досить товсті, не менше сантиметру, черенки. Вкорінення краще виходить під час активної вегетації.
І у першому, чи другому способах вкорінюються не всі гілки, деякі все одно загнивають. Коли сушив гілки довше, резуль тати були такі ж.
Ваша рослина при створенні хороших умов цього року може зацвісти

Re: Адениум

12
Я не согласен с выбором посуды. Во первых, растение должно развиваться, и если корневая система начинает упираться в дно горшка, то растение развивается очень медленно. Во вторых я рекомендовал бы его обрезать, сформировать крону. Так как растение стоявшее не на окне, за это время потянулось. И в третьих, замеряйте размер посуды, о сообщила здесь, я подскажу какую посуду лучше приобрести.

Re: Адениум

13
psp писав:Я извеняюсь, но на фото где крупным планом листочки, мне так кажется? Видно щитовка.
Нет, это грибковое поражение. Много влаги, мало света, возможно в какой-то момент было сыро (сквозняк или прохладно в комнате было).

Пораженный лист выбросить. Поражение на стебле надо обработать противогрибковыми препаратами.

Побольше солнца.
одесский фонд любителей кактусов - www.asterias.od.ua
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”