Допоможіть вилікувати ребуцію

1
Rebutia perplexa чимось хворіє.
На новому прирості весь час появляються ось такі болячки. Спочатку вони нагадують "волдирі" - такі собі вздуття. Епідерміс спочатку трохи блискучий, а потім коричневіє, чорніє і робиться вмятинка. За рік часу, поки ребуція в мене, покращення дуже незначне. Періодично обробляю розчином фундазолу. Ці чорні плями тверді і їх можна виковиряти. Виймаються досить легко, залишається чиста, виїмка десь з пару міліметрів глибиною. Що за хвороба, чим лікувати?
P.S. Щось подібне зустічала раніше у "голандців", але вистачало 1-2 обробки і далі проблема зникала...


Re: Допоможіть вилікувати ребуцію

2
Невозможно по фото понять грибковая инфекция или щитовка. Рекомендую чередовать опрыскивание актеликом с (фундазол, и прочие фунгициды разные). Если не фунгицид, так инсектицид сделает свое дело! и полейте актеликом разок корни.
С уважением, Stanislav.
www.irisik.com - Сайт о кактусах и других суккулентах

Re: Допоможіть вилікувати ребуцію

3
Дякую, Stanislav! Ні-ні, це точно не щитовка. :) Все починається під шкіркою і вона спочатку зелена. А темні ділянки вм"яті. Я могла б повиковирювати проблемні місця і затерти ранки сіркою, але їх так багато, що, боюсь,кактус залишиться без шкіри :) Питання в тому, що можливо потрібно збільшити концентрацію (або частоту ) обробки, а може фундазол тут і зовсім не підходить?

Re: Допоможіть вилікувати ребуцію

6
А в мене, як у казці- чим далі, тим страшніше! У перплекси чергове загострення. Найгірше те, що почалось воно якраз після чергової обробки фундазолом ( пакований в м. Рівне ТОВ " Вассма") Може фундазол лівий або болячка до нього звикла. Кактус майже весь покрився волдирями і це ніяка не щитовка!!!
Я перечитала, що тільки знайшла, про хвороби і це все дуже схоже на буру плямистість або антракноз. Конкретно від неї в магазинах нічого не знайшлось, тому взяла "Квадріс" - системний, новий, не токсичний, не фітотоксичний, від всього і т. д. і т.п. Обробила, чекаю, а тим часом волдирі вже потемніли... Невже ребуційка загине? :cry: Хто з таким стикався, порадьте, чим лікувати.

Re: Допоможіть вилікувати ребуцію

7
1) Скорее всего это грибковое поражение. Конечно, не щитовка и не ложнощитовка.
2) Растение обречено, даже если каим-то чудом при применении системного фунгицида и выживет, то внешний вид хорошим точно не будет.
3) В санитарных целях лучше выбросить, если "дорого сердцу" то хотя бы изолировать.
4) Квадрис в таких случаях правильный путь, но лучше использовать комбинацию стробилурина с тебуконазолом, которая имеет коммерческое название "Коронет" и на Украине есть в продаже.
5) когда
Таша писав: від всього і т. д. і т.п.
обычно на самом деле будет "від нічого". :wink:
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Допоможіть вилікувати ребуцію

8
У мене було відчуття, що все закінчиться погано, хоча ребуція і приріст дала хороший за рік і цвіла весною. І про грибок була майже переконана з самого початку... Коронет я хотіла купити, але не знайшла. Дякую,що розвіяли залишки сумнівів.
Перспектива не радує, але шанс є. Спробую ще "похімічити"... ( а перплексу або нарваесенсіс дуже хочу мати серед своїх кактусят, так що, очевидно, "...далі буде..." :) )

Re: Допоможіть вилікувати ребуцію

11
Таша, не беритесь за фунгицид, это у вас бактериоз... А против бактерий фунгицид редкий поможет. Вообще ни за что не беритесь, вашему растению просто крайне не хватает солнца. От этого и бактериоз появился. Подставьте под прямые лучи (без стекла) на часок в день, и все пройдет за недельку. Обработайте растение акарицидом, на нем клещик... :wink:
Мой сайт: cactusist.dp.ua
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”