Астрофітум втрачає вагу

1
Доброго дня усім. В мене виникла проблема з Astrophytum asterias SК, почав раптово всихатися, за два тижня втратив 1/3 свого розміру. Не знаю що з ним, викопав з горшка, коріння ціле і живе, ціле літо добре вегетував, був надутий як шар і раптово почав зменшуватися і мякшати так ніби його не поливали цілу зиму. У мене всі кактуси зараз не зимують, немає можливості забезпечити холод, тай за вікном постійно +2 - +7, а в квартирі +20 - +22, тому раз на 3 тижні легко зволожую їх щоб не було засихання, але не переборщую з цим. Що порадите? Можливо викопати ще раз і в перліт? Дуже не хочеться щоб пропав, надто він мені подобається :(


Вкладення

Re: Астрофітум втрачає вагу

9
Bohdan, невже у Львові тому астеріасу не вистачило б вашого вологого повітря, щоб не всохнути на нівець до весни ? Вважаю, що рідкий, але періодичний полив був сверхзайвим у ваших умовах !
...астеріаси - вони такі... підтверджую стовідсотково.
Ariocarpus - forever !

Re: Астрофітум втрачає вагу

11
Я свою підщепу-міріостігму навіть не поливав, як приїхала - посадив в сухий грунт і все. Потім я помітив, що міріо почала всихатися точно як у Богдана, а прищепа - ацтек - сплющився. Мене це здивувало, це все відбулося протягом трьох тижнів, площадка підщепи аж вгнулася, я здивувався, що за фігня? Витяг в тепло, вичекав день і полив. Не відреагував за три дні і я попробував пальцем ацтека - а той розповзся в мене в руках. Припускаю, що перемерзли в дорозі.

Re: Астрофітум втрачає вагу

12
Роман Яковенко писав:Bohdan, невже у Львові тому астеріасу не вистачило б вашого вологого повітря, щоб не всохнути на нівець до весни ? Вважаю, що рідкий, але періодичний полив був сверхзайвим у ваших умовах !
...астеріаси - вони такі... підтверджую стовідсотково.
Вологи хіба на вулиці багато, я би сказав аж інколи занадто волого, а в квартирі дуже сухо і тепло, я орендую квартиру і приходиться на кожній призвичаюватися до тих умов, що є. Тут зимівник аж ніяк не влаштуєш, під кожним підвіконням батарея жарить, вікна пластикові, а балкон не засклений. Тому маємо, що маємо! Зазвичай я ніколи взимку не поливаю коли вдається влаштувати нормальну зимівлю, а тут постійно +21 градус на підвіконні і ні на зимовку і ні полити.

Re: Астрофітум втрачає вагу

14
[quote="Bohdan" в квартирі дуже сухо і тепло.[/quote]
теж співчуваю...це дуже шкідливо, температура в приміщенні вище +18
(тоді було б і на підвіконнках 13-15) погано впливає на здоров"я і самопочуття...
а можна якось скрутити батареї, або відрізати кілька зайвих секцій?

Re: Астрофітум втрачає вагу

15
Bohdan писав:Тут зимівник аж ніяк не влаштуєш
Можна влаштувати. Купуєте в будівельному супері пластиковий кутик, на ваш розсуд і бюджет, я брав перфорований шось за 6 грн за палку, клепаєте каракас для плівки, можна клеїти просто силіконовим пістолетом, розміри каркаса мають бути такі, аби він щільно став в віконну пройму, привідчиняєте трохи вікно - і вуаля, попри батареї 10-13 градусів запросто. Плюси такої конструкції в тому, що вона надзвичайно легка, не обтяжує підвіконня.
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”