Достаточно ли освещения для моей коллекции?

1
Привет всем обитателям форума. Как-то относительно давно я начал увлекаться литопсами, но, спустя время забросил свое увлечение. Сейчас прям пробило вернуться к своему старому хобби, и, в связи с этим хотел бы спросить: У меня есть 2 лампы полного спектра по 10 Ватт и небольшая коллекция хавортий и литопсов в двух поддонах, лампы расположены на расстоянии около 25-30 см над растениями. Вопрос в том, хватит ли такого освещения, чтобы растения не теряли естественный цвет и не вытягивались? Поставил недавно, но после покупки начитался что нужно не меньше 50 Ватт (как всегда, сначала покупаем, и только потом начинаем разбираться :wink: ) Освещение с 8 до 20 часов ежедневно. Заранее спасибо :)


Re: Достаточно ли освещения для моей коллекции?

2
Добавьте будь ласка фото ваших рослин під лампами для повного розуміння питання.
Напевно вистачить,оскільки я використовую 1 лампу 18 вт фулл спектр на 50 рослин,однак у мене тепличка закрита з всіх сторін,тому світло не встрачається,а відстанеь до рослин 10 см.

Re: Достаточно ли освещения для моей коллекции?

3
Зважаючи на пору року, ні хаворції ні літопси не потребують досвічування, останні взагалі можуть зимувати в повній темряві. А щоб рослини не витягувались і не втрачали характерного обліку, їм треба забезпечити прохолодне ( не більше за + 10 градусів ) і повністю сухе утримання мінімум до березня, а літопси - до
травня.
Якщо бажання досвічувати непереборне, то є сенс завести щось із так званих облігатних зиморостів - більшість конофітумів, тилекодони, отонни, бульбіне і т. п., а також більшість сукулентів із Канарських островів. Можна зайнятись посівами, але в даному випадку, крім досвічування, необхідно забезпечити стабільно
високу ( як правило, із пониженням на ніч ) температуру та ефективне провітрювання, не кажучи про стерильність посуду і субстрату.

Re: Достаточно ли освещения для моей коллекции?

4
Winlock писав: 13/11/2021-08:12 Добавьте будь ласка фото ваших рослин під лампами для повного розуміння питання.
Напевно вистачить,оскільки я використовую 1 лампу 18 вт фулл спектр на 50 рослин,однак у мене тепличка закрита з всіх сторін,тому світло не встрачається,а відстанеь до рослин 10 см.
Вот примерно так, на месте поддона с целлофаном стоят литопсы. Расстояние от подоконника до лампы 35 см
Вкладення

Re: Достаточно ли освещения для моей коллекции?

5
rostyslav vashchuk писав: 13/11/2021-09:24 Зважаючи на пору року, ні хаворції ні літопси не потребують досвічування, останні взагалі можуть зимувати в повній темряві. А щоб рослини не витягувались і не втрачали характерного обліку, їм треба забезпечити прохолодне ( не більше за + 10 градусів ) і повністю сухе утримання мінімум до березня, а літопси - до
травня.
Якщо бажання досвічувати непереборне, то є сенс завести щось із так званих облігатних зиморостів - більшість конофітумів, тилекодони, отонни, бульбіне і т. п., а також більшість сукулентів із Канарських островів. Можна зайнятись посівами, але в даному випадку, крім досвічування, необхідно забезпечити стабільно
високу ( як правило, із пониженням на ніч ) температуру та ефективне провітрювання, не кажучи про стерильність посуду і субстрату.
Спасибо за Ваш ответ. Дело не в желании подсвечивать, а в желании вернуть растениям былой приземлённый вид с естественным окрасом. Насколько я понял из вашего сообщения, лучше их сейчас оставить в темноте и покое, а ближе к середине весны включать подсветку? И, если да, то опять же, хватит ли заявленных в теме мощностей ламп? Спасибо

Re: Достаточно ли освещения для моей коллекции?

6
Для досвічування живих рослин бажано використовувати лампи з маркуванням БС ( біле світло ) або, в крайньому випадку, ТБС ( тепле біле світло ). Всі інші -
здатні завдати більше шкоди, ніж користі.
Якщо з якихось причин сонячне світло повністю недоступне, розраховувати на природний вигляд рослин, особливо сукулентів, при тільки штучному освітленні майже нереально.
Стосовно достатності чи не достатності заявлених потужностей ламп ( 10 вт. ), то для білих було б достатньо при умові нижчого ( 10 15 см. ) розташування
над рослинами. Кольоровими лампами ніколи не користувався, тому тут я не порадник.
Відповісти

Повернутись до “Місце під сонцем (лампи, теплиці, відкритий ґрунт)”