62
Вот это тема! Это круто кактусы зимой и под снегом.
С уважением, Stanislav.
www.irisik.com - Сайт о кактусах и других суккулентах

63
Класс! Когда-нибудь я дострою дом, и там обязательно будет горка с суккулентами и кактусами! Жаль только опунции у нас такие "бойцы", вот бы еще из цереусов что-нибудь аклиматизировать - представляете, как декоративно это смотрелось бы... Жаль, что живем не на югах...
http://toptropicals.ru/html/toptropical ... acti_r.htm - эх!
Ariocarpus - forever !

64
Спасибо за снимки! Очень интересно.
Скептику: я розповів про перший свій невдалий дослід з укриттям.
Зроблю уточнення до своєї статті "Оце так кактуси!". Майже схожі статті я розіслав по редакціям. Вони там так відредагували (дописали), що вийшли статті різні. Ну й гонорарів я не отримав. Так що уточнюю: текілу роблять з агав. Відзначу, що чисто випадково, я знайшов статтю про гібридизацію зимостійких опунцій в Казахстані на корм худобі. Стаття в журналі "Наука и жизнь" № 2 за 1979 рік.
Хто цікавиться історією "альпійских гірок" в Україні, то може прочитати книгу Н.І. Конотопець "Микола Кащенко", Київ, "Молодь", 1980 р., 228 с. про нашого відомого академіка аккліматізатора і селекціонера, який вивів наприклад перший стійкий для Київа сорт персика "Київський ранній". В ній є фото гірки з Op. humifusa (як і в скептіка) зроблене приблизно 1914 р. в тепер не існуючому Київському аккліматізаційному саду.
Праця М.Ф. Кащенка по аккліматизації опунцій в Києві розмістили в працях Центрального Республіканського ботсаду АН СРСР "Акклиматизация растений", т.2, 1953 г.
Цей матеріал розміщую не скільки із-за можливої дискусії щодо визначення видів на гірці скептіка, а щоб користувачі сайту могли порадувати зір гарними рослинами. На всіх фото, малюнках, карті - Op. erinacea var. utahensis (=Op. rhodantha). Фото 4 - з Берліна
На малюнках де-які відмінності:
1. Op. rhod var. spinosior;
2. Op. rhod f. pisciformis
3. Op. rhod. var. rhod
На фото гірки (4 сторінка форуму, повідомлення за 11.06) видно на верхньому ребрі молодого диска-кладодія вишневий колір. Це явище буває характерне для даного вида опунції. Цей вишневий колір видно на деяких з цих поміщених фото
Вкладення
03.jpg 03.jpg Переглянуто 4937 разів 38.99 Кіб
02.jpg 02.jpg Переглянуто 4938 разів 40.61 Кіб
01.jpg 01.jpg Переглянуто 4942 разів 62.09 Кіб

65
Опунції в Берліні
Вкладення
05.jpg 05.jpg Переглянуто 4934 разів 45.5 Кіб
04.jpg 04.jpg Переглянуто 4934 разів 86.59 Кіб
Відповісти

Повернутись до “Місце під сонцем (лампи, теплиці, відкритий ґрунт)”