46
Шкода, що не можу прикріпити всі фото в 1 повідомленні. Вибачаюсь за не зовсім гарну якість


Вкладення
4.jpg 4.jpg Переглянуто 4739 разів 60.39 Кіб
7.jpg 7.jpg Переглянуто 4741 раз 36.75 Кіб

48
Прошу.
Зазначу, що крім простої Op. phaeacantha var. camanchica та Op. phaeac. var. cam. "Rubra", фото якої помістив(ла) asan, є ще морозостійкі: Op. pha-ha v. cam. "Albispina" (фото 1), Op. ph. v. cam. "Longispina" (мал., фото 2,3: F. Nowusch), Op. ph. v. cam.: "Lutea carneo-staminea", "Major", "Minor", "Pallida", "Salmonea", к слову :)
Вкладення
пр 11.jpg пр Переглянуто 4528 разів 93.83 Кіб

50
Yuriy74, каков источник фото? Это снимки Ваших растений? Расскажите поподробнее, пожалуйста.
Всего,
Xans

51
Xans! Я сделаю сканировку и напишу Вам

Skeptiky
З опунцій, в яких квітки червоного спектру кольорів можна вислати: гібрид Op. fragilis "Freibergeri" (червоний), Op. pachyclada rosea" (ф.1), Op. basilaris (ф.2)
З першими двома у Вас на гірці проблем не буде. Третій має нюанс - він хоч і значно морозостійкий, але менш зимостійкий, про це я напишу. В плодовому садівництві, коли на зимостійкій підщепі прищипають менш стійкий сорт, то з часом він стає більш зимостійким. Це впливає на нього підщепа. Як на мене, цікаво було б прищепити Op. basilaris на вже пристосувавшійся до Львівського клімату Op. humihusa (Op. camanchica вважається гіршою підщепою)
Вкладення
9.jpg 9.jpg Переглянуто 4992 разів 95.83 Кіб

52
Yuriy74 писав:Xans! Я сделаю сканировку и напишу Вам
Я имею в виду, что если фото сделано Вами и/или с Ваших растений, тогда просто расскажите о содержании своих растений поподробнее. Думаю, это вызовет инерес у многих посетителей форума.
Если же фото взято из Сети (или из книги, что вероятнее), то Вы должны указать это в своем сообщении дополнительно, чтобы проинформировать всех участников форума.
Всего,
Xans

53
Источник почти всех фото - немецкая книга: F. Kummel, K./Klugling "Winterharte Kakteen" ("Зимостойкие кактусы") - Leipzig; Neumann Verlag, 1987.-215 s. (Фото: на переднем плане Op. erinaceae var. utanensis, на втором - Op. camanchica. Мюнхен).
Свою же Op. camanchica я высадил на участке товарища. Он вычитал, что если растение укрывать на зиму листьями грецкого ореха, они не повреждаются мышами, и укрыл. Но, весной опунция была ощутимо повреждена ими (на фото виден лишь один такой кладодий). Дальше ее ничем не укрывали и мыши ее не грызли. Впоследствии с ней никаких проблем не было.
Когда-то я отослал ее семена в лесостепь Южного Приуралья. Один любитель захотела испытать ее там. Я скептически отнесся к этому, но посмотрев материал человека с Усть-Каменогорска уже засомневался в своем скепсисе.
Статья в газете о ней популярная, а не научная. Лучше я буду добавлять другой материал об морозоустойчивых кактусах частями. Надеюсь он будет интересен.
Вкладення
2.jpg 2.jpg Переглянуто 4870 разів 61.87 Кіб
1.jpg 1.jpg Переглянуто 4871 раз 79.89 Кіб

54
Юрію, одна маленька ремарка.
Опунції зимують не "навіть без укриття",
а САМЕ без укриття, або з укриттям зверху
у вигляді дашка і безперешкодним доступом повітря.

Якщо накрити їх на зиму листям (у російському інтернеті бачив рекомендації укривати "лапником", це мабуть гілки хвойних )
і зробити це надто старанно, то хороший сонячний день у лютому
призведе до "запарювання".
Мабуть оптимально - все таки просто покласти по діагоналі
1-2 гілки звичайного дерева БЕЗ ЛИСТЯ -
виключно для затримування снігу,
внаслідок чого буде і захист від вітру.

55
К слову о зимовке опунций без укрытия. Наш болгарский коллега Галин Радков, сотрудник ботанического сада г. Балчика, прислал нам небольшой репортаж о том, как конкретно выглядит зимовка опунций и других суккулентов под снегом в этом саду :)
Всего,
Xans
Вкладення
1.JPG 1.JPG Переглянуто 4754 разів 51.69 Кіб

57
...
Вкладення
9.JPG 9.JPG Переглянуто 4751 раз 46.99 Кіб
8.JPG 8.JPG Переглянуто 4751 раз 32.01 Кіб
7.JPG 7.JPG Переглянуто 4751 раз 38.31 Кіб

60
И, наконец, автор репортажа :hello:
Вкладення
18.JPG 18.JPG Переглянуто 4748 разів 49.51 Кіб
17.JPG 17.JPG Переглянуто 4748 разів 47.67 Кіб
16.JPG 16.JPG Переглянуто 4748 разів 45.32 Кіб
Відповісти

Повернутись до “Місце під сонцем (лампи, теплиці, відкритий ґрунт)”