Re: A АСТРОЦИЛИНДРООПУНЦИЯ МОРОЗОУСТОЙЧИВАЯ?

4
НЕ перезимує!
рекомендую opuntia:
compressa, camanchica, polyacantha, erinacea, macrorhiza, phaeacantha, fragilis
(cylindr)opuntia imbricata, whipplei

і у них ще є багато різновидів і культиварів (працьовиті німці постаралися)
У мене різних форм є близько 25, для такої кількості треба чи не 50 м2 для альпінарію.

Крім того, є ціла група зимостійких ехіноцереусів, які можна ростити у відкритому грунті
(я поки що випробував три - reichenbachii, viridiflorus, triglochidiatus)

Не мучте ехінопсіси! :-)

Re: A АСТРОЦИЛИНДРООПУНЦИЯ МОРОЗОУСТОЙЧИВАЯ?

10
в Криму нема "звичайних опунцій"...
є opuntia humifusa, fragilis, camanchica (у тому числі cv. Rubra)
всі вони зимостійкі у нас, принаймні у Львові
при скаженій вологості взимку під мокрим снігом зимують без проблем.

і ще там є opuntia engelmannii...всі мої експериментальні висадки у відкритий грунт замерзли.

Планував цього літа поїздити по Криму в пошуках популяцій опунцій, але якось не склалося....

Re: A АСТРОЦИЛИНДРООПУНЦИЯ МОРОЗОУСТОЙЧИВАЯ?

11
Я теж цікавлюсь зимостійкими кактусами.Чомусь Андрію Ви про ескобарії забули :) .Можливо вони в мене і замерзнуть ну побачим що вийде виростити,тільки в середині жовтня повсходили :-D ще до зимування далеко. Замовив в Меса Гарден такі позиції
383.2 Еscobaria missoriensis, Garfield CO, Montana.
410.09 Еscobaria vivipara, MC Henry CO, Nord Dakota.
Замовив звісно ж самі північніші жив десь в Болгарії вибір був би дещо ширшим))Нажаль ще північніших канадських не було.Тай чесно незнаю де їх і знайти :(
Дасть Бог побачу як ці хоч перезимують.

Re: A АСТРОЦИЛИНДРООПУНЦИЯ МОРОЗОУСТОЙЧИВАЯ?

13
Романе,Доброго дня.
Так я про ехіноцереуси не забув замовив одну позицію.
282.03 - Echinocereus viridiflorus, Hamilton, Kansas.
Знову ж таки північніших незнайшов самий північний по штатах.Левова частина ехіноцереусів New Mexico,Texas,Arizona(для широт Черкаської області звістно непідходять) тай Канзас,Юта чи Колорадо теж з великою натяжкою.
Геворг особисто до Вас якщо Вы живете в субтропічному кліматі можете сміливо вирощувати велику кількість ехіноцереусів самих різних видів.Якщо у Вас вже й ехінопсиси перезимовують то ехіноцереуси чи ескобарії тим паче :)

Re: A АСТРОЦИЛИНДРООПУНЦИЯ МОРОЗОУСТОЙЧИВАЯ?

14
Константин Дзюган писав:Левова частина ехіноцереусів New Mexico,Texas,Arizona(для широт Черкаської області звістно непідходять) тай Канзас,Юта чи Колорадо теж з великою натяжкою.
:) Юго-западная пограничная точка штата Колорадо - так называемая точка "четырех углов", в которой сходятся границы штатов Колорадо, Аризона, Нью-Мексико и Юта. Это район Скалистых гор (Rocky Mountains). Вы уверены, что там менее суровый климат, чем в Черкассах?)))

Re: A АСТРОЦИЛИНДРООПУНЦИЯ МОРОЗОУСТОЙЧИВАЯ?

15
Зрівнювати клімат пустелі Навахо з центральноукраїнським думаю недоречно :)
Можливо там є мінуси зимою за -20-30 градусів і то короткочасні.Тай сухіше там набагато (пшеницю там не виростеш :-D як от у нас де завжди гарні врожаї),
Ехіноцереуси цієї клімат зони гарно і без проблем перезимують і при - 20 якщо тільки грунт буде сухий.З нашим європейським континентальним кліматом ще й у відкритому грунті (полюбому без втрат необійтись)
Відповісти

Повернутись до “Місце під сонцем (лампи, теплиці, відкритий ґрунт)”