Re: Альпийская горка 2015

168
Круто!
А до какой глубины Вы засыпаете грунт?
Есть ли какая-то дренажная система, или просто яма, заполненная проницаемым грунтом?
Укрытие на весь год, или летом снимаете?
Кошка, гуляющая сама по себе, имеет форму листа Мёбиуса

Зима 2014/2015,Опунции

169
Зображення
Irenok,конечно же на дне кактусного рокария - дренаж из щебня и битого кирпича.Грунт насыпаю слоем 0,05 - 0,3 м в зависимости от высаживаемых растений.Самый большой слой грунта - под крупными опунциями,а самый тонкий - тоже под опунциями,но мелкими.Под цереусовидными кактусами - средние значения залегания грунта.
Укрытие используется только в период со средины октября до средины марта-начала апреля(ранней весной уже нужно поливать теплой водой тумии,склеро- и педиокактусы,если нет дождей).Под эхиноцереусы и эскобарии в этот период лить воду не обязательно,а если идут затяжные дожди,то растения опять нужно укрыть пленкой чтобы защитить их от лишней влаги на фоне еще довольно низкой температуры.Но если растения с зимы вышли здоровыми и крепкими,то укрытие от дождей можно отложить до осени.С весны и до второй половины осени кактусы в саду в укрывке не нуждаются.Опунции я высадил на отдельной горке и они растут круглый год без укрытия.

Re: Альпийская горка 2015

170
декілька сьогоднішніх фото опунцій перед зимою.
(особливо, якщо хочете оцінити їх придатність в якості підщеп )

До речі, на носі середина жовтня, а в опунцій - жодних слідів дегідратації...
opuntia humifusa v. caespitosa взагалі цвіла до кінця вересня
так що швидкої зими не буде
Вкладення
fragilis fragilis
camanchica camanchica
rhodantha rhodantha
erinacea SB1422, за нею - роданта erinacea SB1422, за нею - роданта
compressa compressa
polyacantha polyacantha
humifusa var. caespitosa (раніше я думав, що це макроріза), за нею whipplei humifusa var. caespitosa (раніше я думав, що це макроріза), за нею whipplei

Pediocactus simpsonii RP101(сiянець 2012року) на O.compressa

171
Skeptyk,в умовах моєї мiсцевостi дегiдратацiя стебел кактусiв розпочалася в серединi вересня i зараз йде повним ходом.Найбiльше цей процес помiтний на Cylindropuntia imbricata,Opuntia fragilis та їх культиварах.I,до речi,вже третю нiч ми маємо мороз вiд 3 до 5 градусiв С,про який рослини повiдомили заздалегiдь :) .
Щодо опунцiй в якостi пiдщеп.За моїми спостереженнями.найбiльш придатною пiдщепою для кактусiв є Opuntia compressa ( її вегетативнi пагони та сiянцi),на якiй прищепа зростає доволi швидко та рано вступає в стадiю генеративної зрiлостi.ВiдсутнIсть на цiй рослинi великих колючок та мала кiлькiсть глохiдiй також додає позитиву при проведеннi роботи зi щеплення.Добрi результати також дає прищепа на гiпокотиль Opuntia phaeacantha var.camanchica - прищепа зростає хоч i повiльнiше,але має здоровий вигляд,потужну кореневу систему(пiдщепа) та здатна витримувати найекстремальнiшi умови(пiдщепа - пагiн Opuntia compressa iнколи взимку могла загинути повнiстю чи частково,але прищепа при цьому залишалася живою).Iншi види опунцiй в якостi пiдщеп я не випробовував.Лише чув вiд знайомих,що в бiльш жорстких клiматичних умовах,в яких Opuntia compressa не здатна iснувати,застосовують в якостi пiдщепи Opuntia fragilis.
Зображення

Re: Альпийская горка 2015

177
Доброго дня! У нас з'явився ще один поціновувач кактусів у відкритому грунті, вітаю :wink:
У нас уже майже тиждень заморозки, які сягають -5*С... Деяким опунціям цього вистачило щоб "запустився механізм" дегідратації....
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.
Вкладення

Re: Альпийская горка 2015

178
Ще декілька фото....
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.
Вкладення
Escobaria vivipara.jpg Escobaria vivipara.jpg Переглянуто 2682 разів 37.79 Кіб
Cylindropuntia whipplei.jpg Cylindropuntia whipplei.jpg Переглянуто 2682 разів 92.58 Кіб

Повернутись до “Місце під сонцем (лампи, теплиці, відкритий ґрунт)”