Re: Альпийская горка 2015

227
Skeptyk писав:біла поліаканта? а чим вона цікавіша від жовтих або червоних?
Тем, что цветёт белыми цветками. :)
Это как красноцветковые астрофитумы. Обычные астрофитумы, а цветок красный.

Эта форма получена из культиваров с кремовым цветком за 3 поколения отбором.
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Альпийская горка 2015

228
balanovskiy писав:
D_Petrov писав: А опунции самоопыляемые? Вопрос к тому, что в этом году цвели перезимовавшие O.macrorhiza, O.camanchica rubra и O.sp. (все по одному кусту), все в разное время
самозапильні ДЕЯКІ...це якраз хуміфуза і звичайна каманчіка.
щодо макрорізи - не знаю, а каманчіка-рубра точно несамозапильна
(плоди іноді утворює, але вони всередині без насіння)
точно несамозапильні всякі фрагіліси (зараз експериментую з fragilis cv."Freiberg" X basilaris cv. "Berlin")

Re: Альпийская горка 2015

230
D_Petrov писав:
Skeptyk писав:Это как красноцветковые астрофитумы. Обычные астрофитумы, а цветок красный.
Думаю, порівняння слабеньке...
Вам були б цікаві білоквіткові астрофітуми? навряд...
А білоквітковий нотокактус оттоніс?
Ні, якраз червоноквітковий варіант набагато популярніший за класичний жовтоквітковий
Чому так популярні червоноквіткові гімнокаліціуми? не тільки тому, що червоних мало,
а білоквіткових - куди не подивися, всюди їх багато.
А чому гібридизують ехінопсиси (не звертають уваги на білоквіткові, насичений червоний колір подавай)?

Так само і серед опунцій, особливу цінність становлять саме червоноквіткові (в різній гамі щодо насичення)

Re: Альпийская горка 2015

231
Skeptyk писав: серед опунцій, особливу цінність становлять саме червоноквіткові (в різній гамі щодо насичення)
Повністю з Вами згоден, АЛЕ, але серед опунцій не так і часто зустрічаються рослини з білими квітами тож це також можна вважати рідкістю...

P.S. Я не хочу сперечатись, це особисто моя думка...Кому не подобається хай не читає....

А поки подивіться, що за "диво" з'явилось у Кіслінга на сайті з продажу його рослин....
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Re: Альпийская горка 2015

232
Skeptyk писав:Так само і серед опунцій, особливу цінність становлять саме червоноквіткові (в різній гамі щодо насичення)
Да вроде бы так, но представьте ситуацию, когда жёлтых - полно, красных - ещё больше, и вот лишь несколько белоснежных.
Или белые рядом с красными. Разве не комильфо ? :wink: :)

У меня самого пока никаких цветущих нет, я только собрался делать горку, но думаю посадить рядышком жёлтую,красную и белую полиаканты плюс "Crystal Tide" (которая от розового к персиковому).
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Альпийская горка 2015

235
:-)..offtop
на випадок "персикового кольору" у мене є просто персики...
перший урожай...по півтора відра з деревця...об"їлися, досі не можу на персики дивитися.

Щодо crystal tide та інших...
Наступного року буду робити зачистку, на свіжозбудованій гірці висаджу тільки оригінальні опунції, зокрема
дико колючі макрорізи і феаканти-лонгіспіни, голі хуміфузи, червонуваті тілом basilaris cv. Berlin i rhodantha...
Обов"язково - humifusa v.caespitosa з двоколірною квіткою (фото в темі у повідомленні від Thu Sep 03, 2015 15:09 )
обов"язково - кілька форм і культиварів фрагіліс...
обов"язково кілька різних циліндропунцій (імбрікати, віпплеі, спінозіор, давісіі)
обов"язково - всякі білоопушені форми ерінацеа (вони менш стійкі, але без них альпінарій буде неповним)

за моїми підрахунками повинно вийти приблизно порівну червоно- і жовтоквіткових,
баланс вирівнюється двоколірною каеспітозою, рожевими поттсіі і тортіспіною CombRidge UT.
Спочатку доведеться малювати карту посадки, щоб вони всі виглядали досить динамічно
як в кольоровій гамі під час цвітіння, так і в міжсезонні,

І от...виходить біля 15 форм, рослин буде штук 25-30. На виділеній площі більше нічого не поміститься.
Тому якщо запитаєте, чи є ще якась опунція (вид, форма, гібрид), якого у мене ще нема -
відповім: звісно, є, але я її не хочу...бо нема куди посадити.

Re: Альпийская горка 2015

236
Буду з цікавістю стежити за розвитком подій.... 8O :wink: :roll:

P.S. Андрію Вам було простіше написати, що посадите всі опунції, що росли й до цього.... :-D :-D :-D
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Re: Альпийская горка 2015

237
Дякую за репліку, Олександре 8-)
Насправдi macrorhiza Prescott AZ i tortispina CombRidge UT у мене ще в ящиках,
так само як і циліндропунції - давісіі, вірідіфлора та спінозіор.
А ще є двоколірна macrorhiza Ellsworth...
а ще не знаю куди посадити з весни aciculata x engelmannii червоноквіткові (це досить великі опунції в перспективі)

Одним словом, весною буде менінгіт "від жадності" -
садівного матеріалу багато, а території - мало....

Re: Альпийская горка 2015

238
Skeptyk писав:І от...виходить біля 15 форм, рослин буде штук 25-30. На виділеній площі більше нічого не поміститься.
А какая площадь выделена под 25-30 кустов? Исключая небольшие формы фрагилис, как я слышал, требуется 1 м.кв. на куст чтобы всё было как надо.
Для меня вопрос места даже ещё более острый, и тоже приходится выбирать и жертвовать желаниями :(
Причём в моём случае площади полно, дефицит касается солнечной площади.
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Альпийская горка 2015

239
у мене приблизно 5х5 (можливо навіть 5х6) метрів...
Це разом з місцем під оглядову стежку-перевал
і кілька плоских каменів для того, щоб на них стати - оглянути зблизька,
зібрати урожай, прорідити, обрізати-сформувати...

І ще в саду грядка 1.5 х 8 метрів - розплідник, зокрема вирощую там хуміфузи на підщепи.

Щодо 1м2 на кущ - думаю можна менше... для фрагілісів, і для хуміфуз, макроріз, родант.
АЛЕ...подивився в інтернеті, які виростають всякі ацікулати-енгельманніі, імбрікати, віпплеі...
(енгельманніі х ацікулата червоноквіткова описана у німців як витривала до -25 під снігами і дощами)
Для них і 1м2 може бути мало.

Re: Альпийская горка 2015

240
Skeptyk писав: tortispina CombRidge UT у мене ще в ящиках,
...Одним словом, весною буде менінгіт "від жадності" -
садівного матеріалу багато, а території - мало....
З діагнозом "Менінгіт від жадності" - знайомі, :roll: хвороба не виліковна.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: А Ви б не могли показати фото tortispina CombRidge UT, бо Гугл відмовляється щось шукати...
D_Petrov писав: как я слышал, требуется 1 м.кв. на куст чтобы всё было как надо.
Ви б не могли запитати у Бредіхіна, скільки квадратів він спочатку виділяв під опунції....і скільки вони тепер займають....
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Повернутись до “Місце під сонцем (лампи, теплиці, відкритий ґрунт)”