Re: Кактуси іn vitro

31
Доброго дня, якщо Вам цікаво, то я планував присвятити свою дисертацію саме пошуку дієвих способів розмноження рідкісних кактусів...Але наукове керівництво настояло на своєму і я зараз займаюсь іншою не менш цікавою групою рослин...Але у мене є деякий досвід по вирощуванню Cactaceae в умовах in vitro. Я робив посіви Ariocarpus retusus на 1/2 MS, стерилізацію насіння проводив етанолом і 2% р-ном хлориду ртуті (сулема). Посіви культивувалися під люмінісцентнимим лампами, довжина дня була 10 годин. Проростання почалося на 12 день після стерилізації. Перші два тижні рослини нормально розвивалися, але далі почалася масова вітрифікація. Сіянці просто розривало через надмірний осмотичний тиск. Ситуацію намагався виправити додаванням маніту в середовище у різних концентраціях, але рослини зупинилися в рості і до сих пір стоять схожі на хаотичне нагромадження клітин. Паралельно зі мною працює аспірантка, у якої результати кращі, але у неї набагато простіші модельні об'єкти: Parodia, Mammalaria, Rebutia...

Також хочу додати, що розмноження кактусів, особливо повільно ростучих, в умовах in vitro майже нічого не вирішує, так як ці рослини так само повільно ростуть і навіть повільніше ніж при вирощуванні класичним методом. Тим паче в тому мізері статей, які я знайшов по мікроклональному розмноженні повільних і рідкісних мексиканців немає інформації по успішному отриманню регенерантів шляхом непрямого соматичного органогенезу, тобто з калюсної тканини...А це по суті і є весь цимус іn vitro... Просто кинути насіння в стерильні умови і проростити не має ніякого сенсу...А для отримання живого калюсу потрібна дуже кропітка і довготривала робота по підбору правильного середовища для індукції калюсогенезу, а потім і органогенезу...

Якщо вас щось цікавить то звертайтеся, я проходжу аспірантуру в бот. саду Фоміна, м. Київ...

Декілька моїх старих фото, посіви після проростання, і те що з ними стається далі....


Вкладення
A. retusus - через 2 тижні після проростання... A. retusus - через 2 тижні після проростання...
A. retusus - третій тиждень онтогенезу... A. retusus - третій тиждень онтогенезу...

Re: Кактуси іn vitro

32
Доброго часу доби! З приводу культивування Лофофор навіть не знаю що і сказати. Дане культивування проводиться в рамках дипломної роботи студента і як такого добору прискіпливого та комерціалізованого не було. Висіяли що надали небайдужі люди.

Re: Кактуси іn vitro

33
ЯрикБотаник писав:Якщо вас щось цікавить то звертайтеся, я проходжу аспірантуру в бот. саду Фоміна, м. Київ...
Декілька моїх старих фото, посіви після проростання, і те що з ними стається далі....
Дуже цікавий досвід у Вас! Дякую що поділилися. Можливо порадите яку літературу по даній тематиці? Також було б приємно поспілкуватися. Можливо до Вас на екскурсію можна? :-D
Востаннє редагувалось 24/02/2016-00:49 користувачем Marian, всього редагувалось 1 раз.
Причина: Излишнее цитирование

Re: Кактуси іn vitro

35
запит в гуглі за словосполученням aztekium valdezii
дає відразу багато матеріалу

Що саме Вас цікавить? кажуть, складність вирощування така ж,
як і в двох інших ацтеків... основна проблема - вартість насіння.

Через 2-3 роки він буде практично у всіх більш-менш гонорових кактусистів України

Re: Кактуси іn vitro

36
Skeptyk писав:запит в гуглі за словосполученням aztekium valdezii
дає відразу багато матеріалу

Що саме Вас цікавить? кажуть, складність вирощування така ж,
як і в двох інших ацтеків... основна проблема - вартість насіння.

Через 2-3 роки він буде практично у всіх більш-менш гонорових кактусистів України
Так, знаю. Але можливо щось хто цікаве ще має) Багато інформаціїї не буває) Мене цікавить ботанічна характеристика, місця проростання в природі і т.п. Бажано з " офіційних" джерел.

Re: Кактуси іn vitro

37
Доброго часу доби. Нарешті знайшлась можливість викинути останні фото рослин в культурі. Ріст дуже повільний. З вальдезі зійшло 4 з 10 насінин. Стромбоформіс чи то почав лопати від надлишку вологи чи то "монстриця". На час відвідування лабораторії дослід мав пересаджуватися. Щось знатиму нове відпишусь.
Вкладення

Re: Кактуси іn vitro

39
Приветствую. Вы не пробовали поднять давление? Технологически это можно сделать при помощи герметичного бокса и автошины, в которую накачивается (подкачивается) воздух до необходимого давления. Сеянцы разрывает от избыточного питания (не знаю, чем они на Ваших субстратах питаются в виде азота). Встречал информацию, что растения в барокамере сильно хорошо развиваются... Да, и чтобы сократить темп роста мягких тканей - увеличьте продолжительность и длительность освещения. Это же увеличит, кхм, "гормональную активность" растений, что поможет им начать органо - и прочие генезы. Удачи)
Мой сайт: cactusist.dp.ua

Re: Кактуси іn vitro

40
Сергію, доброго дня!
Розкажіть, будь ласка, як експеримент просувається далі - майже рік пройшов, дуже цікавить продовження!
http://flickr.com/photos/pazzapped/

Re: Кактуси іn vitro

41
Доброго часу доби! Нажаль в силу певних обставин не готовий Вам надати детальну та вичерпну відповідь (... Але я виправлюсь і при першій же можливості викладу інформацію відносно даного питання. Самому, чесно кажучи, цікаво.

Re: Кактуси іn vitro

42
Доброго вечора шановні форумчани! 12.07.17 мав можливість вирватись до лабораторії та зробити фото рослин введених в культуру. А сьогодні лиш дійшли руки викласти трохи інформації на сайт. Ніколи не сіяв ці рослини класичним методом, але як на мене вони ростуть повільно. Особливо ацтекіуми. По деяких позиціях спостерігаються цікаві новоутворення монстрозного характеру. Клоную перископсіси, хочемо спробувати пощеплювати. Фото додаю
Вкладення

Re: Кактуси іn vitro

44
В мене э декілька статей по мікророзмноженню рідкісних кактусів, киньне свою пошту, бо сюди файли не кріпляться - важкі. А взагалі, якщо хочете знайти, щось корисне по цій темі то Гугл Вам не допоможе, треба юзати Sci-Hub...

Re: Кактуси іn vitro

45
Сергію, дякую за фото! Досить цікаво бачити, як кактуси ростуть не у посівних плошках, а ось так - у герметичних колбах :)
http://flickr.com/photos/pazzapped/
Відповісти

Повернутись до “Різне про рослини, колег та наші сайти”