Re: Адениумы

392
Добрый вечер. Я два года назад посеяла семена адениумов (купила на Фальконлабс). Всхожесть хорошая и первое время они росли достаточно неплохо. К году были по 7 - 8 см в высоту и 1,5 см в диаметре. А вот за этот год они практически не выросли. Попы стали немного толще и светлее - почти салатового цвета.

Грунт: садовая почва с перлитом и вермикулитом. Свет: южное окно, без притенения.

Не могу понять, что я делаю не так... Помогите, пожалуйста.

Re: Адениумы

393
Почву лучше использовать: листовой перегной и перегной 3 летний КРС 1:1, иначе скорость роста падает. Они покушать любят. Но лучше пусть поголодают в тощей почве, чем загниют от избытка азота.
Мой сайт: cactusist.dp.ua

Re: Адениумы

394
И Вам вечер добрый!
Скорее всего адениумы ваши растут в "жестких" условиях. Поэтому немного "тормозят" в росте.
Вот на фото, для сравнения, адениумы выращеные в теплице вместе с кактусами и адениум росший на подоконнике.
Слева в горшках 6х6см - тепличные адениумы. Солнце - от пуза. Полив как и кактусов.
Адениум справа в горшке 8х8см - рос летом на юго-восточном подоконнике (солнце до 14-00). Зимовал под лампами. Полив - по мере просыхания грунта.
Посев июль 2013г. Вот так зависит рост от условий содержания. И конечно - от грунта.
Вкладення

Re: Адениумы

395
foksopotam1962 писав:И Вам вечер добрый!
Скорее всего адениумы ваши растут в "жестких" условиях. Поэтому немного "тормозят" в росте.
Да, Вы правы, водой я их не балую. Полив только, когда на каудексе появляются морщинки, а это в жаркое время примерно 1 раз в две - две с половиной недели.

Спасибо огромное, постараюсь в следующий вегетационный период немного "ослабить вожжи" :)

Re: Адениумы

397
psp писав:А это растение выращенное за окном на свежем воздухе, возраст почти год, посуда 9
Очень интересно! Сам хочу попробовать в следующем году заоконную полочку соорудить для адениумов.
Как насчет вредителей? Не донимали?

Re: Адениумы

398
psp писав:А это растение выращенное за окном на свежем воздухе, возраст почти год, посуда 9
А какие ещё условия? Свет? Полное солнце или притенение? Полив? Удобрения? Почва? Поделитесь опытом, пожалуйста.

Re: Адениумы

399
Світло, сонце, тепло і грунт- все в комплексі.
Аденіуми люблять багато сонця, але будьте обережні- в наших умовах бувають опіки каудексу, особливо у молодих рослин. Це, мабуть, швидше трапляється в теплицях, зашклених балконах, де нема достатнього руху повітря, під склом сильно нагріваються. Для клімату Львова це може бути додатково і інша причина- бувають затяжні періоди без сонця, хмарно, дощі, а потім різке палюче сонце.
Тепло обов’язково також. Не люблять різких перепадів температури, в тому ж числі і денної-нічної.
Поливаю не тоді, коли з’являються зморщки на каудексі, а коли просихає повністю земля.
Віддаю перевагу частішому поливу, але рослинам роблю легку рихлу землю, щоб швидше просихала. Знову ж таки в наших умовах це досить важливо, бо різко може влітку помінятись погода і піти затяжні дощі.
Також даю добрива. Досить часто. Доречі, свої кактуси, деякі сукуленти майже ніколи не підживлюю.
Грунт для аденіумів- суміш листової, торфяної і досить багато перліту. Суміш дуже пориста, легка. Ні піску, ні інших важких розрихлювачів не даю. Категорично проти вермикуліту- він набирає багато води, сильно набрякає. Для моїх умов це загроза повільного просихання і загнивання. Хоча в умовах посухи і жари влітку на сході і півдні України дехто ним успішно користується.

Re: Адениумы

400
Незабудка писав: Скажіть, будь ласка, ви формували його, чи він самостійно здобув такої досить цікавої форми? І спасибі вам за надію, я вже думала не дочекаюсь цвітіння своїх, але мені залишилося чекати якихось 4 роки. :-D
Якось пропустив Ваше запитання. Можна сказати, що сформувався арабікум сам. Тільки на самій верхівці видно розгалуження- утворилось після обрізання верхівки. Другий такий же, його ровесник в мене ще не цвів. Умови мали всі попередні роки досить жорсткі, як і інші мої сукуленти. Умовами більш інтенсивного вирощування, росту аденіумів зацікавився тільки з осені минулого року.
Так що у Вас є шанс заставити свого араба зацвісти швидше.
Доречі, помітив, що сортові обезуми прищеплені на арабікумах якось слабіше цвітуть ( маю на увазі підщепи невеликі сіянці арабікумів) На такого ж розміру підщепах-обезумах цвітуть краще

Re: Адениумы

401
Наши лучшие друзья, солнце, воздух и вода. Но это при температуре не ниже 15градусов. Любят покушать, это мастер универсальный, 20 азот. 20 фосфор, 20 калий, один раз в две недели. Вы сразу же спросите а дожди. Та по барабану им дожди. В этом году на херсонщине июнь месяц выдался оооочень дождливый. Температура падало ночью меньше 10 градусов, все мои сеянцы посеянные в декабре стояли на даче возле смородины с восточной стороны . Приходил на дачу и волосы дыбом вставали, всё стояло в болоте. Подымаю горшок с растением а с него течёт вода, но думал всё хана, выгнеет всё. Я ошибался. ни фига не произошло, из трёхсот высаженных, сгнил только один. Для годовалых растений и более, все эти курьёзы природы ни по чём, проверено! Даже заморозки до -3 на поверхности грунта , если земля в горшке сухая, выдерживают, тоже проверено мной. Конечно я не рекомендую этого делать, то есть проверять. Но если кто не верит может проверить. А так я с ними не сюсюкаюсь. не балую. У кого есть вопросы? задавайте.

Re: Адениумы

402
а как насчёт высаживать адениумы в открытый грунт в весенне-летний период? кедростисы у меня в огороде в два раза за сезон вырастают...

Re: Адениумы

403
psp писав: В этом году на херсонщине июнь месяц выдался оооочень дождливый. Температура падало ночью меньше 10 градусов, все мои сеянцы посеянные в декабре стояли на даче возле смородины с восточной стороны . Даже заморозки до -3 на поверхности грунта , если земля в горшке сухая, выдерживают, тоже проверено мной. Конечно я не рекомендую этого делать, то есть проверять. Но если кто не верит может проверить. А так я с ними не сюсюкаюсь. не балую.
Є кілька факторів, на які варто звернути увагу.
Перше- це сіянці. В тепличці сіянці в мене також стоять постійно вологі. Вони це витиримують. Якщо б тримав в тій самій тепличці постійно вологі дорослі рослини- погнили б. Перевірено.
Той самий червень у Львові цього року. Ви не згадали, які в вас денні температури були. У нас було 10-13 вдень і 4-7 вночі. Це при постійних дощах. Є різниця, коли дощ падає кожного дня, але по кілька годин, чи навіть по пів дня, чи коли дощ тягнеться тиждень чи більше безперервно. Так що кожен ризикуючи повинен враховувати багато факторів.
Однозначно, що аденіуми на відкритому повітрі більш загартовані, ніж в домашніх умовах, але ризикувати дорослими сортовими рослинами через примхи погоди я б не став. І тим більше дикарями, чи рідкими видами.

Антон, відносно ваших кедростисів. Цілком можливо деякі каудексальні рослини вирощувати у Ваших умовах у відкритому грунті. Але, думаю, не всі. Приклад- Михайло Тимощенко. У нього на дачі одні прекрасно ростуть, інші в умовах літа Миколаєва попропадали.

Повернутись до “Класифікація”