Re: Ксерофитные бромелиевые

50
Прелесть!
У меня недавно появились 6 видов атмосферных тилландсий, в том числе и Tillandsia ionantha. Буду с нетерпением ждать цветочков от нее :)
Ярослав, насколько часто Вы свои тилландсии опрыскиваете, повышаете ли для них влажность? Как с освещением?
Кошка, гуляющая сама по себе, имеет форму листа Мёбиуса

Re: Ксерофитные бромелиевые

51
Ірино, підсвітки їм не потрібно, в Харкові більше сонячних і світлих днів , ніж у Львові. Вони в мене пілвішані над підвіконням. Взимку над зимуючими суккулентами і каудексними. Температура 15-20 градусів, мабуть. Обприскую взимку 1 раз на 5-7 днів. З весни частоту обприскуваннь збільшую- в літній час раз на 1-2дні. Обприскувати необхідно зранку, так щоб до появи на вікні сонця, вони встигли висохнути. Часто це роблю, коли сонячні промкні ввечері вже не попадають на рослину, Але вони не люблять холодної сирості. Краще їх утримувати в підвішаному вигляді, прив’язую виключно синтетичною, капроновою ниткою, або ізольованим дротом до якоїсь дерев’яної декоративної коряжки. Вибирати необхідно якусусь деревину, яка стійка до гниття, щоб не розвивались гнилістні бактерії, грибки. З огляду на це підбираю і нитку. Треба слідкувати, щоб місце зрізу рослини не стикалось ні з чим, щоб не затримувалась там вода. Вони не люблять спертого вологого повітря. Не пробуйте їх культивувати в тепличці- результат буде той самий, що і з літопсами в акваріумі з рибками :-D
Влітку висять на тому самому місці, що і взимку, на зашклений балкон разом з іншими рослинами не переношу. Там при високій температурі в мене, з певних причин, часто обмежений доступ свіжого повітря. І вони себе пагано почувають. Взимку приблизно раз на місяць обприскую розчином добрив для бромелієвих, або добривами для кактусів, але в два рази меншої концентрації. Влітку добривами раз на тиждень-півтора .
Раніше, коли в мене були звичайні вікна, при цвітінні листочки навколо квітів ставали яскраво-червоні. Зараз, за склопакетами вже кілька років не червоніють. Здуру скло замовив із захистом від сонця. Мабуть не обдурили :bash:

Re: Ксерофитные бромелиевые

52
Дуже дякую, Ярослав, буду доглядати свої тилландсії.
Вони в мене не біля вікна, тому досвітка потрібна.

В моєї T. caput-medusa росте квітконос, якщо виросте - сфотографую.
Кошка, гуляющая сама по себе, имеет форму листа Мёбиуса

Re: Ксерофитные бромелиевые

53
Мученик Orthophytum saxicola var. aloifolium
Вкладення
aloifolium5.jpg aloifolium5.jpg Переглянуто 7056 разів 114.13 Кіб
aloifolium4.jpg aloifolium4.jpg Переглянуто 7056 разів 117.17 Кіб
aloifolium3.jpg aloifolium3.jpg Переглянуто 7056 разів 117.93 Кіб
aloifolium2.jpg aloifolium2.jpg Переглянуто 7056 разів 119.43 Кіб
aloifolium1.jpg aloifolium1.jpg Переглянуто 7056 разів 117.03 Кіб

Re: Ксерофитные бромелиевые

55
Вот и закончилась наконец-то зима.
Перезимовали нормально, без потерь.

Всем известная Hetchia argentea, все никак не отрастет после прошлогодней заморозки. Уже заметно видна розетка листьев, которая отрастает.
Зображення
Dyckia brevifolia, и ниже Dyckia sp., разрастаются все больше. Dyckia brevifolia Все больше деткуется, и сами "детки", скоро догонят материнское растение. Обе диккии прошлой осенью начали делится в точке роста. Dyckia brevifolia на три головы, Dyckia sp. на две.
Зображення
Зображення
Puya venusta, Puya caerulea var. caerulea и Puya mirabilis все больше с каждым годом.
Зображення
Зображення
Зображення
Ну и я для размерности.
Зображення
Зображення

Re: Ксерофитные бромелиевые

58
Извините, забыл обновить.
Deuterocohnia longipetala, Peru. Уход не сложный, почти как за кактусами, разве что зимовка более теплая и не совсем сухая. Зацвела, как и ожидалось, в осеннее время.
Растению 4 года. Вырастил из семян, семена от фирмы Кёрес, Германия. Предположительное место сбора - Перу, или же родители данных семян были родом из Перу. Точно не знаю.
Цветонос 106 см. длиной. Цветки около 2.5-3см длиной.
Зображення
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Класифікація”