Эхинопсисы

Вопросы классификации отдельных родов и видов
Alexandr » 13/02/2016-22:49
Ось, Андрій усе правильно сказав..............

P.S. Назва теми просто "Эхинопсисы", без "гібридні"...........
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.
anttisepp » 13/02/2016-23:51
Alexandr писал(а): Так, квіти у них просто шикарні!!!!! Сьогодні, в пошуках чогось новенького, знайшов такі фото ехінопсисів, що від них подих перехоплює, серце вилітає з грудей і взагалі не по собі робиться... Скажіть наскільки реально досягти такого ж (чи хоча б схожого) цвітіння в наших умовах??? І скажіть будь ласка, що це вид??? (Автор фото живе в Каліфорнії, США)

Цветки - совершенство! Спасибо за фото, я такого лавинообразного цветения еще не видел.
Внешне это скорей всего классический Echinopsis eyriesii.
В Украинских условиях совершенно реально за несколько лет (2-5) вырастить обильно цветущие экземпляры, не надо ждать десятки лет. Я в детстве за 1 год вырастил из небольшой детки до цветения. ;)
Skeptyk » 14/02/2016-11:04
типовий eyriesii - білоквітковий
тут же є ніжнорожева компонента, тому це схоже на oxygona...
сам тримаю десяток оксігон - вони чудово діткують. Так, цвітіння симпатичне,
але єдина привабливість цих рослин для мене - можливість використання у ролі підщепи.
До речі, на відміну від ейрезіі оксігона витягується у висоту,
що є плюсом для підщепи
T.V.N. » 14/02/2016-12:06
И большой минус - сильно деткуются подвои.
Skeptyk » 14/02/2016-12:25
це тільки перших 5-7 років.
якщо регулярно обривати дітки на підщепі, то через 5-7 років
закінчаться ареоли і процес припиниться 8-)
Андрей Лукьянцев » 14/02/2016-15:10
Я б этим "классификаторам" ручки (и карандаши) поотбивал - бы. Вместо того, чтоб более - менее единую базу видов - вариаций - полевых номеров создать, сидят в кабинетиках и в "наперстки" названиями растений играют: "А давайте теперь такой - то сделаем таким - то!" Ему докторскую защитить, а тебе в интернете два дня лазать и на кофейной гуще гадать: "Что же из этого полевого номера (рода/ вида/ вариации) вырастет? :evil:
Мой сайт: cactusist.dp.ua
Skeptyk » 14/02/2016-15:50
офтоп....
це відбувається не тільки в середовищі ботаніків,
а всюди, куди лізуть неуки з мільйонними статками.
Згадайте ще, як наше міністерство освіти ввело в середні школи предмет "валеологія",
бо якесь чудо в пір"ї вирішило що воно велике наукове цабе.
Зараз про валеологію ніхто і не згадає,
але ж десятки пройдисвітів назахищали собі докторських дисертацій і
назаслужували наукових професорських зарплат і пенсій.
А хто читав останнім часом витяги з докторської дисертації дружини Кириленка? Просто бомбезні цитати!

Тому всі ці класифікатори (Хант з його "астрофітумом" капут-медуза, в описі якого
він навіть не згадав про Веласкеса і Невареса, Довельд з його ідеями, Weber з "ехінопсисом" кандікан")
заслуговують максимум на недружню критику, для якої потрібно відкрити
спеціальний сайт, співзвучний з назвою безсмертної комедії Грібоєдова.
balanovskiy » 14/02/2016-19:15
Це ще нічого, коли таксон зберігає видову назву, тут ще можна розібратися. А от коли починають об'єднувати необ'єднуване і все підряд більш-менш схоже, ось тоді і починається повна дупа.
P.S. Не знаю як хто, а у нас Ханта вважають не сполна розуму.
Alexandr » 14/02/2016-19:41
Про так званих "класифікаторів" можна розповідати довго і нудно............. Тож давайте краще повернемось до суті теми..........
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.
balanovskiy » 14/02/2016-20:51
Тільки треба визначитись, що вважати эхинопсисом. А то тут і лобивии незабаром можуть піти, а там і до ребуцій не далече.
Systematist » 14/02/2016-21:03
balanovskiy писал(а): Тільки треба визначитись, що вважати эхинопсисом. А то тут і лобивии незабаром можуть піти, а там і до ребуцій недалечо.

:speccool:
Alexandr » 14/02/2016-21:07
Справжніми ехинопсісами пропоную вважати тільки ехів, без родів, яких приєднали до них...........
Trich. тут через те, що мені дуже сподобалась квітка.........
Skeptyk » 14/02/2016-21:14
кожен має своє означення ехінопсиса. моє означення дуже просте -
ехінопсис - це те, що ми використовуємо в якості підщепи.
Або...в якості маточника для отримання діток або насіння для підщеп...

В принципі, допускаю утримання кількох штук subdenudata i werdermannii -
цвітуть досить рясно, придатні в якості запилювачів для юзбертів
Systematist » 14/02/2016-21:22
Alexandr писал(а): А хоча б такого як на 2 картинці праворуч можна досягти за більш короткий відрізок часу??? :)

Если очень хочется, можно сделать проще - как сегодня сделал я: купить уже крупный многолетний эхинопсис на рынке у бабульки. Мой сегодня, высотой в 26 см, обошёлся мне в 30 гривен. По цене - это рекорд у меня, обычно они дороже, но не на много: в районе 50 грн. Конечно о какой-то сортности говорить не приходится - продавцы даже не знают названия рода, не говоря о чём-то большем. Для прививок это роли не играет конечно, как в моём случае, но если очень хочется крупных красивых и по несколько штук цветков - это как раз самый простой, дешёвый и быстрый способ.
Мой безродный Echinopsis eyriesii, который тоже пошёл под прививку:

Echinopsis eyriesii (4).JPG

Echinopsis eyriesii (5).JPG

А если хочется сортового - покупаете детку, к примеру, у Сергея Червинко, и прививаете её на бабулькин безродный, купленный по вышеописанному способу. Таким способом Вы тоже сэкономите до десятка лет.
Alexandr » 14/02/2016-21:43
Дайте будь ласка посилання на сайт Сергія Червінко..... :roll:

• Объявление