Re: Ferocactus, Echinocactus - виды, формы, колючки, цветки.

169
Андрію, доброго дня!
Е.parryi сіяв від 3-х постачальників:
1) Е.parryi, Piltz (2100)
2) Е.parryi, L 1372, Ciudad Juarez, Chih., Pavlicek
3) Е.parryi yellow-red fl, SB59 /4,9,11,16/ s Cd Juarez, Chih., MG176
Схожість була не нижче за 50% в кожному випадку. Передпосівна підготовка насіння була звичайна. Замочував на добу в розчині KMnO4, чи емістімі С, а потім на 30-60хв в Н2О2.
Нічого особливого в вирощувані не помітив, крім того, що в нього чутлива прикоренева шийка. Тому верхня присипка обов’язкова, та не доводити посів до загущення. В мене на першому посіві утворились фузаріозні корки, але вчасно помітив та повністю вилікував. Тільки одну рослину довелося прищепити. Зараз вона сама велика.
Ростуть вони повільно. Використовую суміш річних камінців 1-6мм- 70-80%, біогумус- 10%, та 10-20% земляної суміші з магазину. Все це стерилізується.
По Е. Polycephalus досвід дуже малий. Сіяв 2 рази лише по 10 насінин:
1) Е.polycephalus ssp. xeranthemoides f. " population Mexico ", BKLM 1009, JAROMÍR DOHNALÍK
2) Е.polycephalus, clusters into piles, SNL91 /17/ Las Vegas, Nv, MG177.05
В першому посіві нічого не зійшло.
Другий посів сидів 2-3тижні без всходів. Я зібрав насіння, та замочив це раз у Н2О2 на 10-20хв. Після цього скарифікував голкою. Через 2 доби проклюнулось 4 сіянці, у двох з яких були прищеплені верхівки шкіркою насіння. Так вони їх і не скинули, та загинули. Два інших ростуть, але дуже повільно. Склад ґрунту такий як у Е.parryi. Після поливу просихає за ~5 діб (влітку), та потів стоїть сухий 1,5-2тижні.
Цього року хотів замовити насіння Е.polycephalus, але у Матуша та Павлічика його не було. Обов’язково буду сіяти цей вид. Насіння буду обробляти сірчаною кислотою.
Знаходив інформацію, що для Echinocactus polycephalus замочувати треба 6 хвилин.

Re: Ferocactus, Echinocactus - виды, формы, колючки, цветки.

170
дякую за розгорнуту відповідь,
у мене паррі сходили 8-9 із 10 насінини, поліцефалуси від Пілтц 3 проростки із 25 насінин,
про сірчану кислоту тоді я не знав, це було 4 роки тому....
але врешті 1 поліцефалус зігнив, а 2 я прищепив на глауци...

Re: Ferocactus, Echinocactus - виды, формы, колючки, цветки.

171
Пикировал ECHINOCACTUS:
26.10 Е.grusonii f.Capistranoensis, KPP 1933, Rio Verde. nová lokalita, Zacatecas, семена Pavlicek, посев 21.01.18
33.01 Е.horizonthalonius, JMT 380, El Hundido, MX, семена Matoush, посев 28.01.18
33.06 Е.horizonthalonius, big thick stem, SB409 Shafter, Tx, семена MG(173.5), посев 28.01.18
33.07 Е.horizonthalonius, horizonthalonius, robust spines super trny, VM 896 Guzman Coa, , семена Matoush, посев 28.01.18
33.08 Е.horizonthalonius v.subikii, PP 819 (IDD 1663) (IDD 1512), La Soledad, NL, семена Pavlicek, посев 28.01.18
Вкладення

Re: Ferocactus, Echinocactus - виды, формы, колючки, цветки.

176
Спасибо, Эдуард!
Им, было, повезло на половину. Они были вовремя распикированы, но землесмесь была подобрана неправильно. В качестве основной минеральной части- гранит фракции «семечка» 5-10см. Землесмесь быстро пересыхала, а HOMALOCEPHALA это не очень любит.
К примеру, части растений из посева (на фото):
E.texensis, SB1046 Calles, Tam, семена MG(177.8)_посев 27.01.18
повезло больше. Они и распикированы вовремя и землесмесь правильная. А часть посева до сих пор сидит в плошках и их размер ~2-2,5см (по памяти).
Вкладення
E.texensis, SB1046 Calles, Tam, семена MG(177.8)_посев 27.01.18 E.texensis, SB1046 Calles, Tam, семена MG(177.8)_посев 27.01.18

Re: Ferocactus, Echinocactus - виды, формы, колючки, цветки.

177
Да, Владимир, разница существенная. Вообще я никак поверить не могу, что оказывается хомалоцефалы растут так быстро, если им предоставить хорошие питание/объём в горшках. Похоже, это по ростовым характеристикам - "типичные ферокактусы". :shock1:

Повернутись до “Класифікація”