Re: Aloe

61
Здравствуйте!
1 - Aloe rauhii или гибрид rauhii
2 - ferox или claviflora или aculeata или ....маловато еще
3 - сложно; цвело (есть ли фото цветения)?; от куда растение?, явно не из голландских.

Аномальный сеянец в посеве Aloe somaliensis. Не жилец, но все равно интересно...


Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Aloe

62
Здравствуйте!
Помогите разобраться.
Нашел фото цветения в сети - Aloe haworthioides var. aurantiaca, указан источник - Alan Butler / Brookside Nursery
Снимок11111.JPG Снимок11111.JPG Переглянуто 3734 разів 30.1 Кіб
Неужели это действительно aurantiaca?
Я бы подумал, что гибрид с А. albiflora.

Var. aurantiaca Perrier (1926) se od typové rostliny liší oranžovým zbarvením květů, nitky květů této variety jsou žluté (oproti oranžovým u typu). Roste v severní části Andringitry. - Пишут желтый, а тут почти белый, и тычиночные нити тонкие и белые.
Может, кто-нибудь встречал фото цветения и описание Aloe haworthioides var. aurantiaca? Навскидку в сети ничего не нашел.

С уважением, Алексей.
Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Aloe

63
Доброго дня, пане Олексію. Схоже, Ви маєте рацію, хоча для остаточного висновку бажано бачити саму рослину, а не тільки суцвіття, а ще краще бачити для порівняння "надійні" гібриди цих видів, причому з обома варіантами "тато-мама".
Принагідно хочу запитати, яка доля тих сіянців Aloe modesta, фото яких Ви торік викладали на цьому форумі?
З повагою - Ростислав.

Re: Aloe

64
Та якийсь цей підвид загадковий - не можу фото квітів знайти. Про рослини взагалі мовчу.

Стосовно А. modesta - нажаль всі загинули (минулого року було до дісятка сіянців, а спочатку було штук 25), частина взимку, інщі цим літом у спеку. Чим старші ставали, тим були примхливіщі до сезонів та високих температур. Чи то я щось не так робив...? Гірські альпійські види - вони такі. Всі кажуть polyphylla складний вид - спробували б modesta - зрозуміли б, що таке складний вид.
Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Aloe

65
Дуже шкода Ваших Aloe modesta. Будете пробувати і далі чи облишите? Десь читав, що сукуленти з того загадкового району Мпумаланга дуже важко пристосовуються до неволі, навіть солідні ботанічні сади не раз зазнавали невдач. А які ще види цибулинних алое у Вас є зараз чи були в минулому?
Мабуть, оперую застарілими даними, але доктор Г. Якобсен у своєму " Das Sukkulenten lexikon " не вказує на відмінності у вегетативних органах між номінальним Aloe haworthioides і варіацією. А відмінності лише у забарвленні генеративних органів, тобто квітів, з сучасного погляду навряд чи є підставою для виокремлення варіації ( ІМХО ).

Re: Aloe

66
Було б насіння - спробував би. Дуже важко, дорого та довго (посилка йшла з ПАР 8 місяців), воно дістається.
Інших цибулинових Алое в мене немає. Було бажання посіяти modesta тому що це єдиний вид з запашними квітами.
Більш наближені до цибулинових - трав"янисті Алое, з них є cooperi (сіянці з насіння з ПАР) та bowiea.
В мене не дуже велике зібрання видів Алое - але основний принцип - різноманіття природних форм роду. Деякі, особливо цікаві мені, види представлені різними генотипами та формами. Але процес цей дууууже повільний - доходи та геополітичне становище України не сприяють швидкому росту мого зібрання.

... не в класифікації справа, фаріація чи форма. Просто зацікавив інший колір квітів... Зараз працюю з цим видом - намагаюсь отримати насіння (в пошуках різних генотипів вже "доконав" пів України :) ).

З повагою, Олексій.
Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Aloe

69
Щиро дякую за інформацію, навіть не сподівався, що в Україні є такі знавці саме в цій сфері. Зізнаюсь, мене цікавлять лише деякі дрібні види, придатні для парабонсаїчних експерементів, щось на зразок цього ( фото додається). Серед моїх "хотячок" є види з Вашої колекції ( детальніше напишу " в личку"). А щодо Aloe haworthioides, то також спробую отримати
насіння - заінтригувли, тим більше, що кілька років тому два плоди зав'зались спонтанно, але тоді я не надавав цьому особливого значення.
Вкладення

Re: Aloe

70
Алексей, очень жаль Ваших сеянцев и не увенчавшихся успехов трудов. Зная Ваш скрупулезный и максимально правильный подход к выращиванию растений, понятно, что лучше Вас никто бы ничего и не сделал - это, реально, настолько сложные растения :roll: .

Аркадий Юрьевич, на последнем из определяемых Ваших фото алое, очень похожее на гибридное Aloe parvula x descoingsii. Мне такое растение досталось в 16-м году от Александра Животенко (откуда у него, я не знаю :)). Еще я видела такие же у нас в ботсаду Фомина. А откуда оно у Вас, если не секрет :)?

Re: Aloe

72
AntonM писав:Алексей, спасибо за добрые слова.
Наконец-то сделал обещанные фото. Извиняюсь за качество, солнца я так и не дождался, та и снимал на телефон. Вот так сейчас выглядит сеянец который показал ранее. Теперь у него все листы на половину желтые. Растет хорошо, но медленно, точнее я не даю - не пересаживаю, ни его, ни остальные алое с того посева(растут в 10-ти сантиметровых горшках). Просто не могу обеспечить их большим пространством, вот и приходиться растить их так жестко.
Названия к сожалению не знаю. Семена покупались в цветочном магазине как "Смесь семян алое". На упаковке было указано 4 вида которые должны были вырасти, но я ни одного совпадения не нашел. Так и растут безымянными. Если кто-то поможет в определении - буду очень благодарен!
Вкладення IMG_20161227_135643.jpg більше недоступне
Вкладення IMG_20161227_135637.jpg більше недоступне
Остальные выглядят вот так. Это еще летние фото, тогда они были налиты и загорелые, сейчас особо не на что смотреть - на зимовке.
Вкладення IMG_20160606_132351.jpg більше недоступне
Вкладення IMG_20160606_132139.jpg більше недоступне
Вкладення
Антон, добрый день! №3 очень похож Антон, добрый день! №3 очень похож

Re: Aloe

75
Иван, приветствую! Я уж подумала, что это фото Вашего растения (Aloe brandraaiensis) с таким количеством деток, что можно встать в очередь на бартер - нет :)?
Відповісти

Повернутись до “Класифікація”