Мелокактус

1
Добрый день уважаемые форумчане! Хочется спросить у тех кто имеет мелокактусы с цефалием, какой температурный режим вы им предоставляете? Начитался, что температура должна круглый год быть не ниже 20°С. А как же содержание на открытом воздухе? Ведь при дневной температуре 25°С и выше, ночная падает до 15ти, 13ти градусов. Если содержать его в квартире на окне, освещение будет явно хуже открытого балкона, хоть и при постоянной температуре. Вообщем прошу пояснений от владельцев меликов, которые имеют успехи в выращивании этих кактусов. Хотелось бы знать тонкости ухода на примере успешного культивирования. Еще проблема в том, что я забыл название своего :oops: Вроде Melocactus matanzanus, приблизительно семилетний.


Вкладення

Re: Мелокактус

2
В'ячеслав мелокактуси рослини тропічного клімату це факт.Але не заморочуйтесь з приводу температури в вегетаційний період в наших кліматичних умовах літом вони ростуть шикарно і на відкритому повітрі по своїх мело бачу.Я помітив що вони не люблять пересушування грунту.Тут треба чисто інтуїтивно навчитись відчувати коли він хоче води.А хоче він її часто :) особливо коли жарко.Ідеально поливати його потрохи але часто (приблизно як звичайні вазони у вас на вікні).Коріння у нього сама дивна складова воно поверхневе і дуже тонке (тому і вразливе до пересушки) але є плюс,якби там Ви не загрішили з його поливом всеодно переукоріняється заново без проблем, краще підбирати плоскі горшки під ці види(у мене без проблем ростуть і в звичайних квадратних).Ростуть вони досить швидко особливо якщо спека і вологи в грунті вистачає.Літом з ними проблем майже немає а от взимку ту уже трохи є гємор, деякі рекомендують їх зимою не поливати але ризик втратити коріння і без того чутливе зростає в рази,в ідеалі 3-4 рази за зиму коли бачите що він здувається поставте його під лампи полийте почекайте поки надується і назад на зимівлю (У мене зимують без проблем при температурі 8-15 градусів) так Ви будете тримати коріння в тонусі і мелокактус швидше ввійде в період вегетації.
От і весь мій досвід Я з Вами поділився що з цією інформацією робити вирішувати Вам.
Прошу коллег ділитись своїм досвідом цікаво буде почитати може хтось по іншому вирощує ці чудові рослини.

Re: Мелокактус

3
Дуже дякую, Костянтин, за увагу до мого питання! Ше цікавить такий момент. У природі меліки ростуть на узбережжі моря, майже корінням у воді. А в літературі пишуть що мелокактуси дуже не люблять лужний рН. Хоча рН морської води 7.7-8.5 (в середньому). Нестиковочка)) Плюс вічитав що ці кактуси непогано сприймають додавання невеликої кількості морського піску до грунтосуміші. Чи маєте Ви такий досвід?

Re: Мелокактус

4
В'ячеслав ну природа то щось далеке з тими кактусами які ми з вами вирощуємо в Україні.В деяких джерелах теж таку інфу читав але вважаю її надуманою і абсурдною.Зімітувати природні умови для наших кактусів в повній мірі всеодно не вийде марна справа.Ще з сіянця зрозумійте наші мелики звикли до нашого грунту а тут Ви такий бач і солі добавите.Можете добавити морського піску але я впевнений що нічим хорошим такий експеримент не закінчиться.У мене весь грунт для всіх кактусів однаковий 20 відсотків кротовина з лугу решта 80 чисто різні там перліти,гравій різний,бита цегла багато чого ковбасю :) головне щоб просихав швидко і коріння вільно розросталось.І ще добавлю Вам на замітку,вважаю неправильним (вичитав таку інформацію) той факт що для мелів роблять грунт жирніший ніж для решти кактусів.Краще робити його бідним бо якщо перелив зробити то він хоч просохне нормально а в жирному ризик гниль підхватити і коріння від втрате швидше.В любому разі щоб Я там не писав Ваш досвід на віс золота пробуйте це лише моя порада набута з особистого досвіду.
Успіхів!

Re: Мелокактус

6
Wert писав:... У природі меліки ростуть на узбережжі моря, майже корінням у воді. А в літературі пишуть що мелокактуси дуже не люблять лужний рН. Хоча рН морської води 7.7-8.5 (в середньому). Нестиковочка)) Плюс вічитав що ці кактуси непогано сприймають додавання невеликої кількості морського піску до грунтосуміші. ...?
Хлопці привіт, хто з вас був на Кубі..., ну там де "майже корінням у воді" і сам таке бачив??? В морській воді мангри добре ростуть, і взагалі на світі досить мало рослин, що згідні мати за норму рН більше 8, вам будь який агроном розкаже чому. Океан це 33-35 промілле (не Чорне море з 18), рН там починається либонь з 8,2 і вище. Узбережжя моря, це не тільки піщаний пляж, це і брила туфу(наприклад) метрової висоти... на якій вчепився мелік, і п'є він не морську воду, а бідистилят з, ну дуже вологого повітря, що находиться в метрі над морем(туман, пара, роса, як хоч так назви), а там ще регулярне таке явище як вечірній бриз... Так, що книжки не брешуть, і все там стикується. Далі, скільки видів меліків є?, скільки з них росте на узбережжі?, і скільки на висоті від 1000метрів(від Куби до Бразилії), от і думайте і не зациклюйтесь на тому, що хтось написав "на узбережжі" і не уточнив на якому(не про географію всмислі). А що до практики, Костя, ти ж знаєш, російський електронний журн."Кактуси круглй год", якщо я не напутав з назвою, там є стаття про меліки, добре викладено. Морський пісок(як і річковий), - на вскидку, в більшості випадків це кварц. Там де є (були) рифи - арагоніт(ракушняк, мармур) - кальцієва сполука, лужна реакція. От його (арагоніт) я б не сипав кактусам, незважаючи на його легкість і пористість, навіть тим, що наче полюбляють кальцій.
Відповісти

Повернутись до “Цвітіння”