Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

347
Ні в якому разі не захищаю гравійку. Для того щоб сказати щось конкретне про потенціал різних методів культивування треба провести правильний експеримент(ізолювати потрібний фактор) з коректно підібраним протоколом, статистикою і бажано з використанням чистих ліній/клонів рослин. У мене, на жаль, таких даних немає.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

348
Александр, очень сложный род Вы приводите в качестве примера. Как для меня, вырастить красивый Efc это целое искусство. В моем представлении он должен быть существенно шире, чем выше. Думаю для этого надо максимуи солнца, минимум воды, а про корм надо забыть. Такие растения, если память не подводит, выставлял в магазине Дмитрий Самогородский.
И да, эта критика относится, первым делом к моим Efc. Растут в смеси 80% минералки, 20%- органики, но водой балую.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

349
Не могу понять, о какой "гравийке" речь? На фото видно растение, которое вытряхнули из земельной смеси. И в чём видно что оно и далее не в такой смеси, а сверху не присыпка? Если речь о минеральных смесях, то и примеры должны соответствовать.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

350
В землі то одразу після купівлі, далі він ріс у повністю мінеральному субстраті.
Владимр писав:Такие растения, если память не подводит, выставлял в магазине Дмитрий Самогородский.
Це рослина точно не з магазину Д. Самогородського і була вже трохи потягнутою на той момент, але де брав і у кого це вже не пригадаю. Ваше бачення, Володимире, відповідає і моїм естетичним критеріям, тому напевне треба створювати ще жорсткіші умови.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

353
Владимр писав: Александр, очень сложный род Вы приводите в качестве примера. Как для меня, вырастить красивый Efc это целое искусство. В моем представлении он должен быть существенно шире, чем выше. Думаю для этого надо максимуи солнца, минимум воды, а про корм надо забыть.

Володимире, а чому Ви вважаєте стенокактуси дуже складним родом? От саме Ви,- мабуть, найбільш динамічно прогресуючий кактусист України, який з дрібнющого насіння дуже успішно вирощує ацтекіуми, блоссфелдії та ще бог
відає що, раптом заявляє таке про самий звичайний щодо вибагливості до умов вирощування рід кактусів.І що цікаво
Ви ці умови вказуєте. Щоб не бути голослівним, додам фото свого, вирощеного буквально за Вашим рецептом.
Вкладення
Stenocactus kellerianus, посів квітень 2016, субстрат - городна земля, промитий відсів граніту фракції до 1 мм. ( 50 : 50 ) Stenocactus kellerianus, посів квітень 2016, субстрат - городна земля, промитий відсів граніту фракції до 1 мм. ( 50 : 50 )

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

354
Я не Владимир ( пусть меня извинит), но насчёт сложности данного вида. Их надо держать жёстко с самых маленьких, если "прозевали", то потянутся и осадить их не возможно. И, Ростислав, у Вас какая-то ржавчина на растении.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

355
Дякую, Валерію, Почну з іржі. В період затяжних дощів ті жовті плями періодично з'являються то на одній рослині, то на іншій, як правило в нижній частині стебла. З настанням сонячної погоди ті плями так само зникають. Що цікаво, у рослин
в мінеральних субстратах такого ураження практично не буває, - просто я стенокактуів зараз не тримаю в мінеральних
субстратах, щоб продемонструвати.
Щодо жорсткого утримання, то в мене це строге правило навіть для дуже юних сіянців майже всіх видів кактусів та не тільки, причому легке їх обурення - не аргумент, в кращому випадку - трохи зменшую період експозиції. Звісно, програю в часі доведення до цвітіння, але для мене це не принципово.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

357
rostyslav vashchuk писав: Володимире, а чому Ви вважаєте стенокактуси дуже складним родом?
Ростиславе, доброго дня! До слів Валерія мені додати нічого.
У посіві це нескладний рід, але якщо рослини потягнуться, їх справді не осадити.
З сіянцями багатьох видів кактусів можна і живленням побалуватися і дати можливість їм поконкурувати в щільних посівах. З Efc таке не пройде.
На форумі тема про Efc є: viewtopic.php?f=14&t=7877&start=75
Свого часу, коли продивився її, зробив перший посів цього роду.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

360
Ні-ні, Ростиславе, посилати Вас кудись, з мого боку, було б негарно. А по-друге, знаючи Ваше гостре перо, ще й небезпечно :)
По правді, хотів підняти тему де дійсно є рослини, котрі мені подобаються, але в мене ще не вдаються.

Повернутись до “Грунт”