Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

361
Наведу "вагомий" аргумент на користь мінеральних субстратів. Контрольний посів в стерилізовану грунтосуміш ще в кінці червня довелось викинути - вся поверхня затягнулась оксамитовим, темно-зеленим шаром водоростей.


Вкладення
Crassula columnaris, посів 22.04.2000., субстрат - граніт фракції 1-3 мм. Crassula columnaris, посів 22.04.2000., субстрат - граніт фракції 1-3 мм.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

362
Пример как-то не "в тему", водорослям всё равно на чём развиваться. Свет, тепло и влага для их идеально подходящие условия.Стерильность грунта не спасёт, если посев не закрыт, так как споры переносятся с воздухом. На светлых поверхностях появляются быстрее( перлит, цеолит, песок), на тёмных развиваются медленнее.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

363
Майже цілком з Вами погоджуюсь, але після появи сіянців їх доводиться провітрювати, причому товстянки (зокрема цей вид ) частіше і триваліше, ніж кактуси. От після кількох провітрювань і з'являються водорості. Не буду стверджувати
категорично, але тут першочергове значення має не колір чи відтінок субстрату, а саме наявність чи відсутність органіки.
Чи зовсім безпристрасно: спорам байдуже, де приземлитись, але вони швидше розвиваються і водорості стають
помітними неозброєним оком раніше на субстратах з органікою, ніж на нічим не підживленій "мінералці".

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

364
И всё же цвет имеет значение( а от наличие органики не принципиально). Не имею проблем в посевах с наличием водорослей, после того как перестал использовать светлые составляющие. И самое страшное наличие водорослей видел при посеве в чистый перлит, а от при смешивании перлита с торфом ( хотя давно не использую последний) их было гораздо меньше.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

367
Соглашусь с Валерием: цвет имеет значение. Но не доминантное.
Сеять доводилось в разные субстраты. При абсолютно одинаковых условиях (одна плошка с разными субстратами в отдельных горшках под пленкой), сначала покрывается цианобактериями светлый цеолит, а спустя очень значительное время тёмный керамзит. Это я привёл пример субстратов близких по пористости и наличию органики, но разных по цвету.
Теперь усложним задачу: добавим значительно более влагоёмкие акадаму и обычную огородную землю. Первая является минеральным субстратом, вторая - органическим. И теперь картина будет выглядеть так: первой покрывается цианобактериями тёмная влагоёмкая акадама, второй - тёмная влагоёмкая огородная земля, третьим - светлый, но менее влагоёмкий цеолит, и последним - тёмный и также менее влагоёмкий керамзит.
Как видно, на самом деле, на практике эта противоположность "минералка/органика" особой роли не играет. Цвет субстрата тоже второстепенен. Определяющим критерием оказывается влагоёмкость субстрата.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

368
T. V. N. писав: Судя по Вашему фото не соглашусь Что оно меньше чем у стромбокактуса. При 1-3мм (как у Вас гранит) посев стромбов не увидите, а ваших тлстянковых пересчитать можно.


Сьогодні, Валерію, у Вас просто якесь патологічне прагнення загнати мене на слизьке, ще не підозрюючи що у самого
ноги роз'їжджаються.
Між нашими містами понад 400 км., ми живемо у різних природних зонах, хоч сусідніх але все ж таки різних. У нас різні
грунти, різна вода, різний пісок і щебінь, навіть види водоростей можуть бути різними, а Ви так безапеляційно заявляєте,
що саме колір і більше нічого має значення. Тут від мене вдвічі ближче Люблін - то різницю в грунтах і воді видно неозброєним оком і язиком відповідно.
Стосовно Вашого судження про розмір насіння. Ще не так давно ( не більше 3-ьох місяців назад ) в іншій темі Ви
написали, що інші сукуленти для Вас "капуста" і Ви в них не спец, а тут раптом такий несподіваний висновок. То Ви вже стали таким спецом, що можете порівняти динаміку росту обох видів і на базі цієї порівняльної характеристики зробити
висновок про розмір насіння ? Чи, можливо, освоїли якусь іншу методику ?

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

369
Ростислав, не думаю что все такие разные песок и щебень. Про воду соглашусь разная, но какое это отношение имеет к поливу дистилянтом посева. От водоросль вряд-ли тоже разная. Про сеянцы написал, что стромбов в таком возрасте еле видно, в отличии от ваших (может раньше немного не так выразился) Но рост ваших намного быстрее, что и водоросль для них менее страшна. И ещё. вроде Вы со мной спорили в прошлом году об укоренённых прививках лофофор ( типа репка не нарастёт). Так в соответствующей теме можете посмотреть последнее сообщение Владимира. И где вы живёте (почему-то у Вас место скрыто), мне остаётся только догадываться.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

370
А давайте, Валерію, вже припинемо цю дискусію - вона стає якоюсь безпредметною, а твердження голослівними, ніхто
з нас не надав результатів аналізів рідних грунтів та вод, та й види водоростей-шкідників невідомі.
Лофофори Володимира бачив - вражаюче, але не настільки, щоб свої щепити, а потім вкорінювати.
Живу я в Луцьку.
Вибачте, будь-ласка, за єхидний тон попереднього допису. Всього Вам найкращого !

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

371
Всем здравствуйте. Примерно в 10 км. от дома есть такая будущая горка. Сегодня там побывал и там... на первый взгляд куча бесплатного грунта для кактусов. Как думают профи. подойдёт для суккулентов или не рисковать. Там в этой горе соль ...https://youtu.be/D3U-LYBdsYA

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

372
Гарне місце, соляні куполи доволі рідкісне явище) Я далеко не експерт, але трохи цікавлюся геологією. Ваша порода схожа на якийсь уламковий мергель (або просто глинистий вапняк). Які зазвичай містять доволі багато карбонатів, що можливо перевірити кислотою. Якщо порода містить карбонати, то підійде тільки для кальцефільних видів та ще і просіювати/промивати/фракціонувати треба.

P.S. На іншому кар'єрі можливо знайти доволі гарні кристали гіпсу, правда це місце аборигени вже частково перетворили на звалище.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

375
Если бы внимательно тему прочитать, то можно найти, что я неоднократно писал - можно.
Мало того, не просто можно, а это ещё и очень удобно. Я уже много лет выращиваю кактусы и суккуленты в чистом цеолите.

Повернутись до “Грунт”