Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

302
Є бажання виростити велику декоративну рослину для інтер'єру. Щось цереусоподібне. Ок, ехінопи ,можливо, поганий приклад вони швидко ростуть порівняно до ну геть повільних видів, але всілякі цереуси читав, що можуть ледь не пів метра давати приросту за рік. На рахунок придатності гравійних субстратів для рослин з сильною ростовою енергетикою, то сумнівів особливих немає, оскільки вирощую декілька селеніцереусів, а вони теж ті ще ростуни. Просто цікаво можливо є якісь ньюанси по вибору тари, фракційності субстрату і такого подібного. А ви так реагуєте наче гравійшики кожного вечора підкладають вам палаючий пакет з відомими субстанціями під двері :-D . Ми ж тут близькі по духу люди, ні :wink: ?

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

303
Это ко мне? Я ращу в разных субгрунтах( присутствии земли не отрицаю), но то что вы здесь начали "перелопачивать" уж очень скользкое. Что и сколько зависит от индувидуальных условий (здесь и сейчас).

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

305
Peakspear писав:Хто-небудь вирощував тривалий час швидкоростучі (ехінопи, трихоцереуси, тощо) види в гравійці? Як воно?
Весснер растит это на бимсе(+бентонит+цеолит+уголь), но именно к этой ботве, и только к ней добавляет еще торф. Поливает он первые два полива в сезон водой, а это у него не редко бывает намного раньше чем в оконной культуре, все остальные поливы с Вуксалом, кажется 1 мл на 1 литр воды

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

306
Peakspear писав: ви намагаєтесь підняти "академічну" якість дискусії. Проте, що до згаданої вами книги, то вона на ~90% стосується системи рослина-ґрунт-мікробіом

А разве в субстрате кактусов как-то иначе?
Peakspear писав: А ті 10% що залишаються (наприклад антагонізм елементів живлення чи важливість рН) є так званими тривіальними знаннями (були б вони дискутивними, то навряд потрапили б у підручник) і не вимагають якогось цитування (так прийнято в академічному середовищі).
Возможно Вам с Вашим багажом знанием они тривиальны, но как мне кажется у 70% тут они будут в новинку. И именно для 70% нужно цитирование, а то прав то, кто активнее отстаивает свою позицию.

Peakspear писав: Більшість думок тут теж не виходять за межі тривіальних знань, це нормально оскільки в основному і не треба більше.
Если методом тыка попали в точку с условием и субстратом, а если нет?
Peakspear писав: Іншою стороною є те, що корисних наукових статей придатних для любителів сукулентів не вельми багато, нажаль...
Не согласен. Есть много чего по физиологии растений, по структурам почв.
Peakspear писав: ви походу маєте ґрунтовний досвід в безґрунтовій культурі :-D Було б чудово якби ви дали пару практичних зауважень (якщо вони є і маєте бажання) до свіжих частин цієї дискусії.
Преувеличиваете. Постараюсь собраться с мыслями и написать. Хотя я зарекался не раз уже писать .

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

307
Мав на увазі природні ґрунти. В гравійній культурі мікробіом і ґрунтові колоїди, як фактори, або не існують, або можливо знехтувати.

Тривіальні ці знання власне для академічної спільноти, тому вони самі і не цитують, бо підручники складалися б в основному тільки зі списків літератури. Мені теж це все вельми цікаво і в плані обізнаності теж нічим особливим не виділяюсь (можливо трохи легше розібратись бо біолог за освітою), та і практика в нашому випадку сильніша за теорію (хоча по цій темі форуму і не скажеш одразу :-D ).

Так згоден з вами, багато робіт екологічного, фізіологічно, консерваціоністського характеру. Це все супер, проте статей, які б прямо стосувалися наших практичних задач куди менше.

На рахунок перебільшення, то ви просто на правій стороні графіку Даннінга-Крюґера і схильні тверезіше оцінювати ситуацію от і все. За Весснера окреме дякую, буду гуглити!

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

308
Peakspear писав:Мав на увазі природні ґрунти. В гравійній культурі мікробіом і ґрунтові колоїди, як фактори, або не існують, або можливо знехтувати.
Не согласен. Ну да не в этом дело.


Peakspear писав:На рахунок перебільшення, то ви просто на правій стороні графіку Даннінга-Крюґера і схильні тверезіше оцінювати ситуацію от і все. За Весснера окреме дякую, буду гуглити!
http://www.wessner-kakteen.de/ но это вряд ли поможет. Я 5-ый год за ним подглядываю.
А вот так не получается.....
Вкладення

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

311
Peakspear писав:Було б чудово якби ви дали пару практичних зауважень (якщо вони є і маєте бажання) до свіжих частин цієї дискусії.
Сразу положу руку на сердце - вначале читал, потом не смог. На мой взгляд все эти разговоры ходят вокруг изолированных вопросов и базируются на субъективных выводах. Налицо два феномена Эффект Даннинга — Крюгера и Феномен Баадера – Майнхофа. На этом умничание можно закончить. На минералке я с года так 2005. Прежде чем спорить надо понимать несколько моментов или ответить на несколько вопросов.
1. Кто этим хочет заниматься
2. Для чего
3. Какие растения
4. Какие локальные условия

Можно сразу "попасть в приемлемый оптимум" многих факторов, а еще иметь чутье и "зеленую руку", а можно блукать вокруг да около и набирать свой опыт. Познавать физику, химию, биологию и много еще чего. И со временем вопросов все больше, внутреннего недовольства тоже хватает, а знакомые начинают хвалить твои растения все чаще. Я из тех кто блукает , копает и набивает шишки сам. Это кратко.

Сейчас я вернулся к "обедненным землянным" субстратам.Это мой термин. Или минералка с небольшим количеством земли. Ряд растений на чистой минералке. научился и приспособился. Не всегда и не во всем устраивает. В планах эксперименты с тяжелыми суглинками. Но где их взять. В моем регионе их нет

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

312
Андрей, добрый день!
На каком варианте Вы сейчас остановились?
1,2 или 5?
octopus писав:...
1. Смеси с малым содержанием гумуса - около 20-30%. Балластом может быть как гравий, так и перлит, так и все что душе угодно.
2.Смеси с крайне малым содержанием гумуса около 10%
3.Инертные субстраты без гумуса.
4. Смеси минералов и пористых материалов разных без гумуса
5. Смеси минералов с небольшим содержанием гумуса 10-20%
....

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

314
Octopus писав: Сразу положу руку на сердце - вначале читал, потом не смог. На мой взгляд все эти разговоры ходят вокруг изолированных вопросов и базируются на субъективных выводах. Налицо два феномена Эффект Даннинга — Крюгера и Феномен Баадера – Майнхофа. На этом умничание можно закончить
Другий з наведених феноменів носить назву німецьких терористів 1970-их років - Андреаса Баадера та Ульріки
Майнхоф. Оскільки вони були молодими чоловіком та жінкою і їх обєднував не тільки тероризм, то назву феномену, мабуть, варто писати правильно.
Octopus писав: На минералке я с года так 2005. Прежде чем спорить надо понимать несколько моментов или ответить на несколько вопросов.
1. Кто этим хочет заниматься
2. Для чего
3. Какие растения
4. Какие локальные условия
1. А якщо хтось хоче і займається, але не заявляє про це публічно ? Більше того, саме такі мовчуни дуже часто
на практиці досягають вагоміших результатів.
2. Мабуть, тому, що з якихось причин не задовольняє те,що є, але дехто, можливо і знічев'я.
3,4 У кожного свої.
Octopus писав: Сейчас я вернулся к "обедненным землянным" субстратам.Это мой термин. Или минералка с небольшим количеством земли. Ряд растений на чистой минералке. научился и приспособился. Не всегда и не во всем устраивает. В планах эксперименты с тяжелыми суглинками. Но где их взять. В моем регионе их нет
А чим Ваші "обедненные землянные" субстрати відрізняються від збагачених мінеральних субстратів ( не претендую
на авторство терміну ) ? Принаймні останні більше відповідають назві теми.Та й відсоткове співвідношення мінеральних та органічних складових не на користь Вашого терміну.

Re: Выращивание суккулентов в минеральных субстратах

315
octopus писав:
Peakspear писав:Було б чудово якби ви дали пару практичних зауважень (якщо вони є і маєте бажання) до свіжих частин цієї дискусії.
Сразу положу руку на сердце - вначале читал, потом не смог. На мой взгляд все эти разговоры ходят вокруг изолированных вопросов и базируются на субъективных выводах. Налицо два феномена Эффект Даннинга — Крюгера и Феномен Баадера – Майнхофа. На этом умничание можно закончить. На минералке я с года так 2005. Прежде чем спорить надо понимать несколько моментов или ответить на несколько вопросов.
1. Кто этим хочет заниматься
2. Для чего
3. Какие растения
4. Какие локальные условия

Можно сразу "попасть в приемлемый оптимум" многих факторов, а еще иметь чутье и "зеленую руку", а можно блукать вокруг да около и набирать свой опыт. Познавать физику, химию, биологию и много еще чего. И со временем вопросов все больше, внутреннего недовольства тоже хватает, а знакомые начинают хвалить твои растения все чаще. Я из тех кто блукает , копает и набивает шишки сам. Это кратко.

Сейчас я вернулся к "обедненным землянным" субстратам.Это мой термин. Или минералка с небольшим количеством земли. Ряд растений на чистой минералке. научился и приспособился. Не всегда и не во всем устраивает. В планах эксперименты с тяжелыми суглинками. Но где их взять. В моем регионе их нет
Вот прямо то, что я и хотел донести. :)

Повернутись до “Грунт”