Re: "Гравийная" культура на цеолите

331
rostyslav vashchuk писав:Тому мені доводилось витрачати багато
часу на записи що, коли і чим поливалось. Перейшовши на регулярне гомеопатичне підживлення, в таких записах
потреба відпала. Інших переваг цього методу не спостерігав.
Ага, тепер зрозуміло :).
rostyslav vashchuk писав:Для поливу давно вже використовую дощову воду.
Ок, все вказує на дощову воду)). Значить, так і будем старатись... До речі, вона має якийсь "термін зберігання" в бутлях? Її потрібно тримати в темноті, закритою?

Ростиславе, а ви в якому субстраті вирощуєте? І чи додаєте кальцій в грунт для "кальцефілів"?


Re: "Гравийная" культура на цеолите

334
ingBear писав: Ок, все вказує на дощову воду)). Значить, так і будем старатись... До речі, вона має якийсь "термін зберігання" в бутлях? Її потрібно тримати в темноті, закритою?

Термін зберігання дощової води в темряві необмежений, на світлі у весняно - літній період може позеленіти від водоростей. Добрива краще розчиняти безпосередньо перед поливом, Якщо розчинити зазделегідь, і залишити на світлі,то за кілька днів вода стає густою від водоростей - таке добриво швидше органічне, ніж мінеральне.
Слід мати на увазі, що в індустріальних містах можуть випадати кислотні дощі, тому бажано періодично контролювати
показник рН. Також має значення матеріал поверхні, з якої збирається вода - всі нові покриття, особливо шифер, можуть в перші місяці експлуатації виділяти шкідливі речовини.

******************************************

ingBear писав: Ростиславе, а ви в якому субстраті вирощуєте? І чи додаєте кальцій в грунт для "кальцефілів"?

Зараз більшість рослин сидять в найдоступніших ( найдешевших ) на сьогодні базальті та граніті, хоча є й інші
субстрати. Для облігатних кальцієфілів в основний субстрат додаю трохи мармурової крихти, хоча раніше, коли
чергував поливи з підживленням, використовував фізіологічно- лужні добрива - фосфат або нітрат кальцію.

Re: "Гравийная" культура на цеолите

335
Зрозумів, дякую за інформацію, Ростиславе!
rostyslav vashchuk писав:Добрива краще розчиняти безпосередньо перед поливом, Якщо розчинити зазделегідь, і залишити на світлі,то за кілька днів вода стає густою від водоростей - таке добриво швидше органічне, ніж мінеральне.
Я планую робити концентрований розчин. Вже робив так з "Кемірою". Мені так значно зручніше, ніж перед кожним поливом розчиняти сухе. Просто триматиму банку в темряві. Думаю/сподіваюсь, при таких умовах розчин може і кілька років залишатись в порядку...
rostyslav vashchuk писав:на сьогодні базальті та граніті
Хм, дивно, як вашим повільноростучим рослинам, що сидять у фракції 3-5 мм, вистачає вологи в такому субстраті... У мене в суміші граніту (50%) з цеглою і цеолітом, фракції 3-5 мм і навіть з невеликим відсотком 1-2 мм рослинам не вистачало води при поливі раз на 7-10 днів навіть в горщиках 7х7... Але у мене - балконна тепличка з повністю відкритою задньою стінкою, а у вас, мабуть, теплиця? Бо в теплиці воно значно довше сохнути буде.

Re: "Гравийная" культура на цеолите

336
Такий підхід до приготування та зберігання добрив, мабуть, зараз найраціональніший для гравійних культур.

Переважну частину своєї колекції у вегетаційний період тримаю під відкритим небом.В період затяжних дощів
особливо вибагливі рослини переміщую під навіс, або заношу до кімнати. Влітку, зазвичай, поливаю раз у 5 днів, при
щоденному оприскуванні. З настанням спеки поливаю частіше, а оприскую двічі на день.

Re: "Гравийная" культура на цеолите

338
У мене якось на початку літа "пернаті друзі" в особі трьох сойок перевернули відразу сім горщиків ( 5х5см ) з різними
видами адромісхусів, які росли у 1-3-міліметровій фракції граніту. Це трапилось на четвертий день після останнього
поливу, і субстрат залишався злегка вогким тільки в придонному шарі ( десь на 1,5 см.). З того часу і перейшов на
5-ти денний режим поливу, правда лише при справжній літній погоді, коли денна температура перевищує +25.

Re: "Гравийная" культура на цеолите

339
rostyslav vashchuk писав:Влітку, зазвичай, поливаю раз у 5 днів
Нічогенька така у вас місячна доза добрив виходить - біля 3 г! :-D Всі гомеопати від вас би відреклись))). Але якщо у ваших рослин немає ознак азотного переїдання, то це дуже навіть корисна інформація. Не виключено, що немає прямої пропорції частоти поливів до к-сті добрива, це може бути нелінійним процесом... Яке у вас співвідношення NPK?

А не подумуєте перейти на пористий субстрат - той же цеоліт? Мене б не вистачило на такий режим поливу - це при тому, що у мене штук 200 кактусів)...

Re: "Гравийная" культура на цеолите

340
Насправді, Ігоре, витрати добрив набагато менші. Справа в тому, що під час дощів, кілька днів після них чи при похолоданнях рослини не підживлюються. До того ж дощі ще й непогано промивають субстрат.
Ні добрива, ні субстрати не є для мене самоціллю, тому особливо не заглиблююсь в ці теми, тим більше, що для
такого заглиблення потрібна агрохімічна лабораторія. Найчастіше застосовую звичайну нітроамофоску, раз купив
якесь рідке імпортне, але, крім ціни, особливої різниці не помітив. Пам'ятаю, ще на початку 90-их у знайомого хіміка
виміняв кілька своїх кактусів на 500 грамову банку NH4 (K)2 PO4 - cаме така формула була написана на тій банці,
а от як він його назвав українською вже точно не пригадаю, щось на зразок фосфат калію однозаміщений... Ота
сполука реально була найефективнішою, принаймні з усього, що я застосовував.
Повністю переходити на цеоліт, як і на будь-який інший субстрат, зараз не збираюсь, догляд за колекцією мене не обтяжує.

Re: "Гравийная" культура на цеолите

341
Зрозуміло. В моєму випадку, якби минулого року все було гаразд із ростом тестової групи в гравійці, я би теж не заморочувався дуже. Тому вирішив взяти якісне, вже перевірене добриво, щоб, так би мовити, виключити цю змінну із рівняння. Тепер ще перейду на чистий цеоліт і візьму фракцію 1-3 мм для малих горщиків, щоб і тут полегшити аналіз при виникненні проблем.

Значить, мікроелементів взагалі не додаєте?

Re: "Гравийная" культура на цеолите

344
rostyslav vashchuk писав:Мікроелементи разом з макроелементами рослини отримують 2-3 рази протягом вегетаційного сезону, коли поливаю
колекцію водою з акваріума при її підміні.
Ростиславе, Ви воду в акваріум підливаєте не частіше разу на місяць? 8O

Повернутись до “Грунт”