Re: Как поливать, сколько и какой лучше водой?

39
Прийшла в голову така думка... Я початківець знову бісля багаторічної перерви. Весь час вагаюсь по частоті поливу, не знаю просох субстрат чи ще ні. По вазі горшку мені важко визначитись, верхній дренаж закриває грунт.
Що, якщо взяти пару горщиків, накидати в них субстрат, поставити до рослин і поливати все разом? І дивитись на вологість субрату в горщику без рослини і дренажу? Як ви гадаєте буде вологість більш-менш однакова, чи кактус і дренаж сильно впливають на висихання грунтосуміші?

Re: Как поливать, сколько и какой лучше водой?

40
Підібрати прозору посудину, що за обʼємом, площею поверхні та зливних отворів буде відповідати горщикам з рослинами, використати такі самі ґрунтосуміш і дренаж, помістити такий контрольний горщик у непрозору ємність (щоб запобігти розвитку водоростей на стінках).
Звичайно, такий спосіб контролю вологості ґрунту придатний, якщо кактуси висаджені у пластмасові горщики — в пористих глиняних волога випаровується ще і через стінки. Щодо впливу рослин, то суттєвим буде лише механічне закриття поверхні ґрунту стеблом кактуса. Проте, подібний ефект має і верхня присипка (верхній дренаж).
Відповісти

Повернутись до “Полив”