изобретение Евгения Карловича (Измерение влажности грунта)

1
Тема выделена из темы Выставка во Львове
http://www.cactuskiev.com.ua/forums/vie ... o9utidoH08
Модератор
Analitic


Ребят, извините что соррю в теме, но хотелось бы подробнее узнать о изобретении Евгения Карловича))


изобретение Евгения Карловича

4
Єгоре, хотіти мало...Пробуйте...
Тут фінансові та часові витрати мінімальні,
два металеві прути втикаєте по різних кутах горшка і під"єднуєте до омметра.
Якщо експерименти сподобаються, тоді вже можна перейти на intermediate level -
підібрати лампочку,і вмикатися до прутів не через омметр, а через батарейку.
Тоді за мокрого грунту лампочка в колі світитиметься, а за сухого - струму в колі не буде.

Такий собі елементарний і дуже корисний експеримент рівня шкільної фізики.

Євген Карлович у реалізації пристрою досягнув його певного естетичного вигляду.
Мені цей прилад без потреби (чисто моє суб"єктивне враження),
але знаю декількох активних користувачів, які приблизно таким чином
визначають потребу в черговому поливі.

изобретение Евгения Карловича

5
Нате Вам изобретение Евгения Карловича)) в авторском исполнении. Этому гаджету уже лет 10.
Вкладення
А тут влажный - стрелка ушла вправо. А тут влажный - стрелка ушла вправо.
Индикатор уровня записи от старого магнитофона - средство визуализации. Тут субстрат сухой. DSC03558.JPG Индикатор уровня записи от старого магнитофона - средство визуализации. Тут субстрат сухой. Переглянуто 8268 разів 33.08 Кіб
Транспортное положение или при хранении - что бы не замкнулись контакты и не села батарейка. Транспортное положение или при хранении - что бы не замкнулись контакты и не села батарейка.
Общий вид Общий вид

изобретение Евгения Карловича

6
Еще несколько фото. Иногда я протираю щупы мелкой наждачкой нулевкой или тряпочкой с пастой ГОИ. Они из латуни. Мне просто нравиться когда они блестят на солнце, заодно и окись снимаю.
Вкладення
Еще один фрагмент. Еще один фрагмент.
Вид с боку. Вид с боку.
Крепление индикатора к корпусу с батарейкой. Крепление индикатора к корпусу с батарейкой.
Само измерение Само измерение
Полусухой субстрат Полусухой субстрат

Re: изобретение Евгения Карловича (Измерение влажности грунт

15
Навіть не знаю в чому полягає винахід Євгена Карловича, але цей принцип відомий з давніх давєн. У 80-ті в журналі "Радіо" була стаття про автоматичну теплицю з контролем освітлення, температури та вологості. Вологість контролювалася саме за таким принципом, тільки в якості щупів використовувалися графітові стержні від батарейок.
Я навіть свого часу виготовив печатні плати під це діло и начав сбірку.
У 90-ті видали брошурку о промислових і підсобних теплицях, де також описувався цей принцип.
Відповісти

Повернутись до “Полив”