Re: Электроэнергия

18
щодо того, щоб залишати чи не залишати на зиму кактуси в прибудованій теплиці...
а яка альтернатива??? носити 15 м2 кактусів і складувати на стелажах підвалу?
щоб вони зимували в темноті? і весь контингент ранньовесняноквітучих не цвістиме?

що ж до трьохставкового лічильника - якраз тут сенсу і нема,
бо платити півтора тарифу в години пік (з 8 до 10 години зранку і увечері) -
це повна дурниця, ця оплата не перекриє 0,4 тарифу з 11 вечора до 7 години ранку

Re: Электроэнергия

19
Я що і казав, треба рахувати, хто , що і коли витрачає. Якщо дозволяє площа та конструкція приміщення-зимівника, то краще збудувати маленьку пічку та топити дровами, чи брикетами, але туди часто треба навідуватись, щоб протопити. Ось тут і весь зиск.

Re: Электроэнергия

20
Skeptyk писав:щодо того, щоб залишати чи не залишати на зиму кактуси в прибудованій теплиці...
а яка альтернатива??? носити 15 м2 кактусів і складувати на стелажах підвалу?
щоб вони зимували в темноті? і весь контингент ранньовесняноквітучих не цвістиме?
Поки доводиться носити в темряву. Сьогодні переніс 70 ящиків, залишилося близько 30.
Топлю зимівник дровами, доводиться часто навідуватися, а що робити.
Skeptyk писав:що ж до трьохставкового лічильника - якраз тут сенсу і нема,
бо платити півтора тарифу в години пік (з 8 до 10 години зранку і увечері) -
це повна дурниця, ця оплата не перекриє 0,4 тарифу з 11 вечора до 7 години ранку

Згоден. 3 тарифа не вигідно.

Re: Электроэнергия

21
balanovskiy писав: Сьогодні переніс 70 ящиків, залишилося близько 30...
Олег, какой ужас. Проще дом купить и все проблемы с кактусами нормализуются. У меня для зимовки выделена целая светлая комната, а сейчас очень много кактусов на светлом чердаке стоит. Я и электричество экономлю и практически еще обогреваться не начал. :-D :-D :-D
Валерий Петрович, г.Днепр, Украина, популяризация кактусоводства, на фейсбуке-любитель растений

Re: Электроэнергия

22
Олег, яка у Вас сумарна площа ящиків?

не у кожного є зайва кімната для кактусів, і світлий стрих
(у мене стрих низький, з маленьким віконечком,
неопалюваний і утеплена тільки підлога стриху, а не схили даху)

В минулому зимовому сезоні витрати електрики на опалення теплиці становили додатково
близько 2000 квтгод за 5 місяців, тобто три місяці зими, листопад і березень,
в тодішньому еквіваленті приблизно 1200 грн, АЛЕ це якщо вкладатися в 800 квтгод на місяць сумарно.
Зараз ця межа 600 квтгод, гарантовано буду вилітати на 200 квт год вище норми,
а це відразу щомісяця плюс 200 грн до стандартного тарифу за електрику
(плюс гривня за кожен перебраний кіловат)

зараз двоставковий тариф вночі зменшено від 0.7 до 0.5 норми.
Але чи НКРЄ не підніме її назад до 0.7, коли багато користувачів встановить собі двоставкові лічильники...

Re: Электроэнергия

23
Skeptyk писав:Олег, яка у Вас сумарна площа ящиків?
...
Не знаю. Звичайні пластикові ящики з-під цитрусів від АТБ.
О! Поміряв 280Х380 мм це в середені (300х400 назовні). Великі декілька длиньши і вище.

Re: Электроэнергия

24
Valeri писав:Олег, какой ужас. Проще дом купить и все проблемы с кактусами нормализуются.
Не у всех нормализуются.
Есть дом, есть летняя теплица во дворе дома. Каждый октябрь я перевожу всю коллекцию в квартиру, и каждый апрель - обратно. В этом году 160 ящиков - спина неделю болела :cry:
В доме совсем нет условий для зимовки, и мне пришлось их создавать в квартире, где есть большая лоджия и трёхъярусный зимовник на широком окне.
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Электроэнергия

25
D_Petrov писав: Каждый октябрь я перевожу всю коллекцию в квартиру, и каждый апрель - обратно.
Мне эти проблемы более чем знакомы. Я тоже 15 лет так перевозил кактусы - туда и обратно. Только они у меня стояли в трех разных местах да плюс в квартире. Я с ужасом вспоминаю то время. Олег Балановский - свидетель. У него в теплице и стояла часть кактусов. :(
Валерий Петрович, г.Днепр, Украина, популяризация кактусоводства, на фейсбуке-любитель растений

Re: Электроэнергия

26
balanovskiy писав: О! Поміряв 280Х380 мм це в середені (300х400 назовні). Великі декілька длиньши і вище.
0.3 x 0.4 x 100 штук = 12м2...приблизно мій масштаб
(склеро, педіо, ехіноцереуси, молоді опунції морозо-, але незимостійкі
можна було б залишати і в закритій неопалюваній теплиці)

Але доконаний факт - коли в лютому починає активніше пригрівати сонце,
на кактусах в пристінній теплиці тут же починають лізти молоді колючки і бутони.
До речі, і забілювати вапном чи папером дах і бічні стінки теплиці не треба,
порівняйте з клопотами, які виникають при весняному розміщенні кактусів,
які 4 місяці стояли в підвалі або зимівнику в кілька поверхів у ящиках

тому знову повернімося до питання про двоставкові лічильники і витрати електрики на опалення
за допомогою електрокалориферів, виставлених на режим +7 С

Re: Электроэнергия

27
Skeptyk писав:

...знову повернімося до питання про двоставкові лічильники і витрати електрики на опалення...
У нас в Украине из-за климатических условий очень не выгодно использовать электроэнергию для обогрева теплиц в зимний период. Если очень захотите, то лучше уже в самой теплице отгородить необходимую площадь, разместить там кактусы для зимовки и уже обогревать этот небольшой объем. Затраты на обогрев будут гораздо ниже. Между прочим, так делают некоторые любители в Европе. :-D :-D :-D
Валерий Петрович, г.Днепр, Украина, популяризация кактусоводства, на фейсбуке-любитель растений

Re: Электроэнергия

28
Да, была такая мысль сделать на зиму теплицу в теплице. Летом попробую.
Skeptyk писав:(склеро, педіо, ехіноцереуси, молоді опунції морозо-, але незимостійкі
можна було б залишати і в закритій неопалюваній теплиці)
Так і роблю. Кримська eingelmanii навіть цвіла в цьому році після зимівлі в теплиці.

Re: Электроэнергия

29
Присоединяюсь к этому наболевшему вопросу. Я уже семь лет, вожу колючку с дачи в квартиру а весной обратно, это естественно в банановых ящиках и на велосипеде. Благо что дача 15 минут ходьбы максимум. Когда привожу все моё богатство домой, задаю себе вопрос: зачем мне все это? Куда это ставить на зимовку? И снова и снова впихиваю это в балкон.

Re: Электроэнергия

30
Недавно прошли испытания электрического автомобиля Tesla с новым аккумулятором, которому удалось проехать на одной зарядке целых 1 тысячу 800 километров. Это огромный скачок по сравнению с такими современными электроавтомобилями, как Tesla Model S, который проходит на одной зарядке около 500 километров. (с)
http://censoru.net/tehnologii/7404-elek ... 00-km.html
Відповісти

Повернутись до “Гострі питання екології”