Re: Зимовка

76
Думаю, як мені зимувати своїх 4 перших кактусики. Я не набрав спеціально великої колекції одразу, хоча на виставці міг це зробити, бо хочу добитись цвітіння хоча би одного з них (Вони на фото). Плівкою відгородитити - невідомо чи впаде температура, вікна металопластикові. Думаю поставити невеликий акваріум на підвіконник, туди кактусики, накрити склом й двічі на добу замінювати там пляшку з льодом (одна морозиться в морозилці, друга охолоджує повітря). Проблема тут в тому, що температура сильно скакатиме.


Вкладення
15125591724_3ef16dcf3f_z.jpg 15125591724_3ef16dcf3f_z.jpg Переглянуто 3959 разів 273.42 Кіб

Re: Зимовка

77
GiorgioLviv писав: хочу добитись цвітіння хоча би одного з них
Це буде не складно за умов нормальної зимівлі БЕЗ поливу, температури 7-13 С. Айлостера та ребуції вже в тому віці, коли мають зацвісти, а от з гімнокаліціумом треба зачекати...

Re: Зимовка

80
За словами п. Валерія, який на львівській виставці продав мені рослинки - більша ребуція зацвіте. А в сальйона мені квіти не так важливі, як сам кактус, він мені подобається, так що я спокійно чекатиму його цвітіння :)

Re: Зимовка

81
щодо saglione - цілком згідний, можна і почекати.
Він із тих рослин, які цінуються за сам габітус, а не факт цвітіння.
Тільки не 10-15, а років 7-8 очікування вистачить.

щодо вкладання банок з льодом - не морочте голову ні собі, ні своїм кактусам,
відгородженого акваріума на підвіконнику цілком вистачить.
я такі ребуції зимував і біля +5 С - їм це не шкодить.
Просто поставте градусник всередину, і спостерігайте за показами - це
не тільки дає змогу контролювати додатково самі рослини, але й просто цікаво :-)

Re: Зимовка

82
Согласен со Скептиком - не нужно никакого льда. Просто можете отгородить их плотной клеенкой, сделав из нее как бы аквариум, одной из сторон которого будет само стекло окна (прилепив клеенку к стеклу и подоконнику скотчем). А если под подоконником есть батарея обогрева, то проставить пенопласт или какой другой теплоизолятор.

Re: Зимовка

83
Зараз кактусики в мене на веранді, поки дозволяє температура. Skeptyk, тобто якщо поставити акву з кактусами на підставку з пінопласту, накрити її склом - температура впаде? Чи треба тримати вікно хоч трохи привідчиненим, а скло в акві зсунути так, аби в щілину просочувалось холодне повітря з щілини в вікні? Плівкою уже не відгороджуватиму, раз маю невеличку акву порожню, я туди ще мирти втулю на зимівлю маленькі.

Re: Зимовка

84
Важко щось так зразу порадити,
я ж не знаю деьалей (температура в прим іщенні, на підвіконнику,
підвіконник накриває батерею повністю чи ні, навіть ширина підвіконника)

просто зробіть це, поставте всередину градусник і поекспериментуйте..
це просто цікаво з фізичної точки зору
оптимальної температури не існує, орієнтир +10, при цьому
+12 нічого, +15 доведеться часом полити, +5 дуже навіть непогано...

Re: Зимовка

86
Добрый день. Сегодня посмотрел , а мои опунции поскручивались , а опунция нигриспина вообще лежит,они стоят в прохладном помещении . Что мне делать ?

Re: Зимовка

87
якщо це зимостійкі опунції, то все в порядку, так і має бути
у мене всі зимостійкі (і навіть просто холодостійкі) ледь не лежать на землі.

на жаль, не знаю, що це за опунція нігріспіна, спробуйте прикріпити фото.
напр, фікус-індіка, сульфуреа - стоять вертикально, але більшість опунцій більш-менш зневоднюється на зиму

Re: Зимовка

88
Вопшім, аква на підвіконні не дуже альо. Вистудив всю кімнату, а в акві плюс 14. Кактусів в ній ще немає, спробую експеримент з пляшкою з льодом.

Re: Зимовка

89
ну не знаю...при нормі +17 в кімнатах - у мене на підвіконниках постійно +10+12...
хіба що опалювати до +25...але це очевидно шкідливо для здоров"я людей-мешканців,
та і зовсім неенергоощадно.
Відповісти

Повернутись до “Зимівка”