Re: Ночной отдых кактусят

18
Doc писав:Не проще купить термоковрики или термошнур в зоомагазине?
И вам спасибо. Блин, как я ранше не допер. Завтра пойду искать. Подскажите, а в каких еще магазинах эти штуки могут быть? А то у нас в зоомагазинах очень бедный выбор, как и в цветочных. Недавно спрашивал перлит, так смотрят на тебя, как на инопланетяна, да и еще спрашивают что это :-D

Re: Ночной отдых кактусят

19
Роман Яковенко писав:Я бы поставилна тот застеклённый балкон тепловентилятор, отрегулировал один раз нужную температуру, и забыл о всех проблемах (второй вентилятор желательно иметь про запас, мало ли что...)
Не хотите пойти таким путём ? Ната Эллис вроде так когда-то давно "зимовала" свою коллекцию.

Хотя, я упустил: "тепличка для зимовки" на застеклённом балконе. Моё предложение вам понадобится только тогда, когда коллекция разрастётся хотя бы на площадь половины вашего балкона)
Сорри, упустил этот момент.
:-D На следующую зиму на этот балкон грандиозные планы... :-D А сейчас у меня немного растений, я только начал :)

Re: Ночной отдых кактусят

20
Inceptive писав:... Подскажите, а в каких еще магазинах эти штуки могут быть? А то у нас в зоомагазинах очень бедный выбор, как и в цветочных. ..:-D
На крайний случай зайдите в строительный супермаркет типа "Эпицентр" в отдел зоотоваров или посетите там же системы отопления для полов.

Re: Ночной отдых кактусят

21
да, было дело... еще в Днепре жили - балкон был 8 м длиной и полтора шириной... одного масляного радиатора хватило. Но когда упала температура ниже -15 на неск. дней, пришлось занести в дом - второго радиатора не было, да и жрал он не слабо электричество... Потом все опять вернула.

Но обогревать тепличку экономнее. В медтехнике можете поискать электрогрелки - они тоже по идее подойдут. Но маленький совет. Смонтируйте что-то типа сигнала, который включается, когда температура падает ниже нуля. Вдруг вырубят свет дома или перегорит шнур... или что-то коротнет в розетке ночью... а то у меня было и такое, что неск. дней растения при минус 6 стояли, когда я была в командировке... Вернулась - ахнула... так что продумайте сигнал на случай падения температуры. Мелочь, а спасет...
одесский фонд любителей кактусов - www.asterias.od.ua

Re: Ночной отдых кактусят

23
Сергей К писав:Странный у Вас подогрев. От лампочек накаливания ни тепла ни света как такового нет. Думаю, что такой подогрев крайне не эффективен. Сейчас есть много всяких подогреваемых ковриков (инфракрасных и др.). А насчет света: как уже написал, для растений лампочка накаливания 40вт. до "фоноря", тем более если она светит в [s]ж...[/s] в корень. :)
Друзі я розумію, що зараз це не актуально так як літо на вулиці.
+ тема піднята була три роки назад, Але навіщо видумувати велосипед, якщо я разом зі своїм батьком це пройшов, ще коли ходив до школи. Які витівки ми не робили, не видумували, щоб покращити схожість рослин та підрощування сіянців . Але справжній порятунок це інфрочервоний підігрів. Я його використовую вже 4 роки поспіль.
Прочитайте мою статтю тут: http://www.cerera.com.ua/article/2012/0 ... n-cerera-1 . не вважайте це рекламою, так як ви можете це й самі зробити . На все про все потрібно 1-2 години.

Re: Ночной отдых кактусят

24
При этом температура грунта днем 25-35°t С, а ночью опускается до 18-20 °t С. Из-за таких перепадов температуры > 10 ° t ночью снижается всхожесть семян до 50-60%.
С чего такие выводы?
Теплый коврик «Церера-1» служит идеальным пропагатором семян. Растения получает тепло как в природе.
Кто сказал, что в природе круглосуточно равномерная т-ра?
При его использовании всхожесть семян возросла до 80-95% (при условии отличного качества семян)
При условии отличного качества семян такая всхожесть будет и без всяких ковриков.

Re: Ночной отдых кактусят

26
balanovskiy писав:
При этом температура грунта днем 25-35°t С, а ночью опускается до 18-20 °t С. Из-за таких перепадов температуры > 10 ° t ночью снижается всхожесть семян до 50-60%.
С чего такие выводы?
Колего, мій дідусь був , вченим-агрономом, заслужений робітник сільського господарства УРСР, і ці заслуги давались не як зараз за кумовство або за сало, або за гроші, а за досягнення. + мій батько вчитель георгафії,біології- більш ніж 20 років стажу роботи в теплиці. Ми з батьком побудували за життя 3 теплиці. Я змалку як не в теплиці з батьком, так на обрізці саду або винограду з дідусем... Тому в мені досвід 2 поколінь і в жилах тече зелена кров. Я не хвастаюсь, а просто говорю як є. Мені зараз 29, і перші дослідження і спостереження на рослинах почав робити з 8 років. І коли я оперую фактами, то вони взяті не з сухої теорії, а з практики і моїх власних спостережень, і ці спостереження велись не тільки на сукулентних рослинах. Тому перепад температури між денним та нічним режимом для проростання насіння повинен бути не більше 10 градусів, ідеал 5. Оптимальна температура проростання для більшості рослин в день 24 градуси по цельсію. :)

Теплый коврик «Церера-1» служит идеальным пропагатором семян. Растения получает тепло как в природе.
Кто сказал, что в природе круглосуточно равномерная т-ра?
Я цього і не казав. Виставляється окремо денна температура, окремо - нічна -- терморегулятором.
В природі сонце нагріває землю, а вночі нижні шари ґрунту віддають своє тепло в повітря тим самим підігрівають більш верхній прошарок ґрунту. Тому температура ґрунту вища за температуру повітря на 2-3 градуси.. Коли в теплиці ви, використовуєте стелажи або ящики, то вони мов би висять в повітрі, стоять на підставках, тому шар ґрунту в с телажах вночі дуже швидко охолоняє і температура в стелажу опускається до температури повітря. В такому разі всхожість падає, потрібний підігрів знизу.
При его использовании всхожесть семян возросла до 80-95% (при условии отличного качества семян)
При условии отличного качества семян такая всхожесть будет и без всяких ковриков.

Всхожість буде добра тільки в разі забезпечення 5 природніх факторів, одним із них є температура + антропогенний фактор.
І все це властиве для ранніх посівів взимку та на початку весни.

Re: Ночной отдых кактусят

27
Skeptyk писав:
PBVK писав:На все про все потрібно 1-2 години.
ну звісно...зайти на сторінку, замовити, оплатити... і чекати доставки.
приблизно 1-2 години................
ви дві години робите на сайті замовлення??? :) . Це я вказав час за який з деталей складаю килимок.
Для цього вам потрібно: плівка чорна, інфрочервона плівка, скотч, провод, вилка, дві мідні заклепки, два зажими мідних, просмолена ізоляційна стрічка, теплоізолятор з фольги, цупка тканина, яка не пропускає вологу, нитки.
Інструмент: плоскогубці, ніж, ножиці, швейна машинка, степлер, дирокол, маркер, заклепкозажимач, руки й голова.

У мене залишилось матеріалу на 2 килимки- можу зібрати. Після чого більше їх виробляти не буду. :)
Технологію розповів можливо хтось підхватить. Тому що думаю, це є гарна річ для нас і наших рослин.

Re: Ночной отдых кактусят

28
З усією повагою до Вас

Ви навели посилання на сторінку, звідки йде перехід на сторінку продажу килимка "церера-1" за 350 грн.
про технологію самостійного виготовлення там нема ні слова.

свого часу я теж робив подібну річ - дерев"яна коробка висотою 3-4 см,
зверху перфорована металева сітка, всередина на металевих прутах нанизані
зелені керамічні трубчасті резистори сумарною потужністю 10-15 Вт.

потім закинув його за непотрібністю.
зараз при переході з люмінесцентних світильників на LED подумую про те,
щоб зробити собі знову щось подібне...але не за 350 грн...

Re: Ночной отдых кактусят

29
Skeptyk писав:З усією повагою до Вас

Ви навели посилання на сторінку, звідки йде перехід на сторінку продажу килимка "церера-1" за 350 грн.
про технологію самостійного виготовлення там нема ні слова.

свого часу я теж робив подібну річ - дерев"яна коробка висотою 3-4 см,
зверху перфорована металева сітка, всередина на металевих прутах нанизані
зелені керамічні трубчасті резистори сумарною потужністю 10-15 Вт.

потім закинув його за непотрібністю.
зараз при переході з люмінесцентних світильників на LED подумую про те,
щоб зробити собі знову щось подібне...але не за 350 грн...
Коли долар був 8, то все це добро було за 150 грн. А зараз, що маємо то маємо. Зарубіжні аналоги від 25 євро. Тому й почав їх робити для себе та залишки розпродував. З чого він скаладється я написав вище. Залишається тільки закупити вам матеріал і скласти, але інфрочервону плівку відпускають від 2 метрів, тканину від метра погонного, ізолятор від метра погонного, тепло ізолятор від метру погонного, тому першочергові витрати будуть на даний момент більш ніж 1000 грн... Коли знайду час нарисую схему, зроблю ілюстрацію з фото. зараз його немає.

Re: Ночной отдых кактусят

30
PBVK писав:Колего, мій дідусь був , вченим-агрономом, заслужений робітник сільського господарства УРСР, і ці заслуги давались не як зараз за кумовство або за сало, або за гроші, а за досягнення. + мій батько вчитель георгафії,біології- більш ніж 20 років стажу роботи в теплиці. Ми з батьком побудували за життя 3 теплиці. Я змалку як не в теплиці з батьком, так на обрізці саду або винограду з дідусем... Тому в мені досвід 2 поколінь і в жилах тече зелена кров. Я не хвастаюсь, а просто говорю як є. Мені зараз 29, і перші дослідження і спостереження на рослинах почав робити з 8 років. І коли я оперую фактами, то вони взяті не з сухої теорії, а з практики і моїх власних спостережень, і ці спостереження велись не тільки на сукулентних рослинах. Тому перепад температури між денним та нічним режимом для проростання насіння повинен бути не більше 10 градусів, ідеал 5. Оптимальна температура проростання для більшості рослин в день 24 градуси по цельсію. :)
Не совсем понимаю при чём здесь Ваш дед и отец.
Смею предположить, что моя практика не меньше Вашей и мои слова тоже взяты не из сухой теории.
При этом температура грунта днем 25-35°t С, а ночью опускается до 18-20 °t С. Из-за таких перепадов температуры > 10 ° t ночью снижается всхожесть семян до 50-60%.
Разница между "оптимальной дневной т-рой 24" и ночной 18-20 равна 4-6 град. Вы сами пишите, что разница не должна превышать 10 град., а в идеале 5 град. Разница в 4-6 град не превышает 10 и близка к идеальной, о каком падении всхожести до 50-60% в этом случае Вы говорите?

Кстати, оптимальной т-рой всхожести кактусов считается 20-25 град.
Відповісти

Повернутись до “Зимівка”