46
Після двох днів перебування в H2O2 нарешті проклюнулися 3 генотипи Utahia, 4 генотипи Navajoa, 8 генотипів Sclerocactus в, 3 генотипи Coloradoa, 2 генотипи Pilocanthus.
Echinomastus, E. parryi, xeranthemoides, polycephalus 0%.нездаються ну ніяк...


Re: Химическая скарификация семян

49
Шановні колеги!
Чи має хто досвід обробки сірчаною кислотою насіння опунцій?
Запитую у розрізі вуличних видів - каманчика\хуміфуса\і компанія...
Свого часу, завдяки колегам зі Львова завів собі кактусну "грядку".
Насіння, яке збираю, регулярно висіваю у плошки восени та залишаю у саду під відкритим небом до весни.
У моїх умовах, спостерігається розтягування пророщування посіву на два роки у 4 хвилі (весна та осінь першого року, весна та осінь другого року), перший рік більш продуктивний. З посіву маю вихід сіянців - 10-30%.
Знаходив декілька статей, де описували досвід обробки сірчаною кислотою насіння опунцій з товстою оболонкою з експозицією 5-120 хв., зазвичай 20-30 хв., з послідовним замочуванням у перекису водню (1-5%), з пророщуванням 70-80%. Також вказується на значну перевагу хімічної скарифікації над механічною. Як зазначають автори, для деяких видів, наприклад, Opuntia rastrera, хімічна скарифікація повністю протипоказана.
Хочу збільшити схожість та "дружність" посівів.
З повагою, Олексій.
Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Химическая скарификация семян

50
не знаю, чому у Вас вони так погано сходять
я збираю плоди, сушу, потім вилущую насіння,
кидаю в холодильник, потім до січня про них забуваю,
у січні робочі аврали закінчуються, я про них згадую, висіваю в балконні ящики,
присипаю 5-7 мм грунту - і на вулицю під сніг
регулярно оновлюю снігову шапку над ящиками, коли сніг закінчиться - поливаю з лійки ...
у квітні - масове проростання
p.s. каманчіку не збираю і не сію...плодів море, те що не пороздаю - те десь в підвалі сохне у відрі...

Re: Химическая скарификация семян

51
Skeptyk писав:духе цікаво
тримайте нас в курсі
особливо хвилює не сам факт, а відсоток проростання
Всім доброго дня.
3 дні в гіббериліні і ось нарешті-абсолютно всі позиції-прокльов!!!
Трошки меньше в Navajoa.
Utahia-100%
Pedio-майже всі
Pilocanthus-майже всі
Coloradoa-100%,навіть одна вся вилізла з кожури
Sclerocactus--більше половини
Toumeya-50%
Це маю на увазі що кожного таксона було по декілька варіантів з різних місць

Re: Химическая скарификация семян

58
skler75 писав: Зараз буду обробляють тих же звірів врожаю 2016 року.
...maihuenia, austrocactus...


Побачимо що та як...
Тепер головне витягнути
Доброго времени суток.
Не сейте сейчас Maihuenia, подождите лучше до весны. Под лампами очень сильно вытянуться.
Будет очень интересно узнать про результаты по аустрокактусам. Может Вам удастся найти заветный ключик к этому роду. :)

Re: Химическая скарификация семян

59
Кожного виду по 10 насіннячьок.
3 діб на гіббериліні бо посів в мене в лабораторії на роботі тому в п'ятницю помістив в розчин, в понеділок висіяв в мінералку.
"папа с детьми обращается просто, сложит в авоську и в ванной полощет" дивлюся з донечкою мультик про осміножків-тому так і роблю. Чим прості-тім краще, як на мене

Re: Химическая скарификация семян

60
Гіббериліні розводжу спиртом, потім дістілятом. Всё по інструкції.
Висів в мінералку-доломіт, вермікуліт, мертель, пісок, шматочки глини 2-3мм з глибини 65 метрів(зі скважины), потім зверху слой подрібненого "червоного кірпича з гори Монах" - так сказав кітаець Лу, який зараз в нас на роботі футеровку пічі робе(він кришеться майже в пілюку, при змочування як кашиця робиться). Потім насіння, вона чьорняве на червоному дуже виділяется і можна буде вибрати на переспів потім. Потіс шар крупного ракушнякового піску вкривае насіння.
Чьому такі складники? Просто е доступ, Чьому б не спробувати?)

Повернутись до “Посів”