Re: Посев Uebelmannia

18
Быстро растут юбельмании также как и обычные нотокактусы и проблем нет совсем.
7-и летеней выдержки семена всходили недели две-три, но взошли большей частью, так что семена всхожесть держат достаточно долго. После первой пикировки за два месяца увеличили массу примерно в три раза.
миф о сложности выращивания юбельманий на своих корнях - это сильное преувеличение.
С уважением, Stanislav.
www.irisik.com - Сайт о кактусах и других суккулентах

Re: Посев Uebelmannia

20
Всё, что пишут о трудностях выращивания - чистая правда. Стоит один раз запороть рост сеянца и получаем вообще не растущий бодылёк, который можно снова "запустить" только в тепличке.
Станислав говорит о соддержании сеянцев в теплице. На своих корнях в культуре - юбельмании не скорые растения. Они долго растут и да - при недосмотре теряют корни.
Ariocarpus - forever !

Re: Посев Uebelmannia

21
Надо бы подновить темку ...

Рассказываю. Сеянцы уже довольно крупные, некоторые в контейнер 9.5 л по высоте не помещаются (там правда грунта насыпано выше половины. Поэтому пришлось крышки поснимать. Высота сеянцев сейчас от 5 до 8 см. Растут открытыми, под лампами 36 Вт. Уточню - под обычными лампами. Темпы роста существенно снизились, но зато начала появляться красивая тёмноокрашенная колючка. Форма сеянцев также меняется в лучшую сторону.
Некоторые сеянцы я рассадил в отдельные горшки.
В следующем сезоне они обязательно пойдут под плёнку (содержание в парнике на даче). Семена были из трёх источников - Пильц, Новак, Наксера
Ariocarpus - forever !
Вкладення
U.pect.v.multicost. HU 362, J.Piltz U.pect.v.multicost. HU 362, J.Piltz
U.pect. HU 106, M.Naxera U.pect. HU 106, M.Naxera
U.pect. HU 106, M.Naxera U.pect. HU 106, M.Naxera
U.pect.v.flavispina, M.Naxera U.pect.v.flavispina, M.Naxera

Re: Посев Uebelmannia

22
Головною своєю помилкою у цьому посіві юбельманій я бачу те, що не дав ім від початку достатнє освітлення. Це рослини, для яких якість сонячного, або штучного освітлення стоїть серед найголовніших чинників гармонійного розвитку.
Зараз є багато потягнувшихся рослин, але я помітив, що Uebelmannia добре вкорінюються, тому є думка після сезону вегетації повідрізати їм верхівки та поставити до весни у сухому дренажі. Юбельманіі гарно дають нове коріння, принаймні у молодому віці. Також планую частину мілкотні порізати та щепити, а ту частку, що гарно виглядають і далі роститиму на власному корінні.
Хочу відмітити, що ці рослини дуже неохоче "сідають" на сонці. Тому ще раз нагадую тим, хто захоче мати з ними справу - одразу намагайтеся дати їм якомога яскраве світло.

Отака в мене вийшла перша спроба посіяти Uebelmannia)
Ariocarpus - forever !
Вкладення

Re: Посев Uebelmannia

23
спасибо огромное за темку и отчеты! очень хотелось завести, но поначиталась о привередливости и побоялась. теперь буду пробовать, может оно и не так все сложно:)

Re: Посев Uebelmannia

24
[tab=30]Ви абсолютно праві, не складно, але треба враховувати деякі нюанси.
Я відштовхуюсь від власного досвіду, тому якщо хтось з колег захоче доповнити, уточнити, або виправити мене у чомусь - будь ласка, приєднуйтесь до обговорення.

[tab=30]Ітак, юбельмании не складні кактуси, але треба врахувати що вони з Південної Америки, і це тягне за собою загальний комплекс культури для рослин з подібною географією зростання.
[tab=30]Рахую, що обов'язковим при вирощуванні на власному корінні буде надійний шар верхнього та нижнього дренажу. Можу сказати, що грунт треба зробти максимально рихлим, але поживним. Також субстрат повинен тримати вологу стільки часу, скільки треба рослина встигла "напитися".
[tab=30]Про важливість гарного освітлення я вже сказав вище, але гадаю, що не марним буде наголосити на цьому ще раз. Особливо це стосується Ю.флавіспина. Коротенький приклад: після зими, проведеною під лампами у теплиці, я одразу поставив юбельманії у вуличну теплицю, під полікарбонат з сонцем до обіду. Нічим не прикривав навід у перші дні.
Ariocarpus - forever !
Відповісти

Повернутись до “Посів”