Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

1
Доброго вечора! З Різдвом Христовим!!!!
Пропоную почати тему про посів та вирощування із сіянців Sclerocactus... Форумчани-професіонали прошу ділитися своїми методами посіву і вирощування сіянців Sclerocactus!!! Я гадаю, це буде цікаво багатьом форумчанам, і мені в тому числі!!!! Дякую за увагу!


Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

2
Цікаве запитання. Мало кого цікавить цей рід кактусів. Дуже гарних, з неповторною колючкою. І для мене це був, в деякому сенсі, виклик.
Досвіду в щепленні цього роду майже не маю. Сподівають вам буде цікавий досвід вирощування Sclerocactus’ів на власному корені.
Опишу свій досів. При посіві, як і у багатьох інших родів, бажано "розгайдати" насіння різницею температур (в день/в ночі), а також волого/сухо. Тоді можна очікувати більш дружнього проростання. Т=35°/15° С. Полив нижній раз на тиждень. Це в моїх умовах. А кожний може сам корегувати, під свої.
Сію завжди восени. Влітку поливаю нарівні з іншими родами. А через рік разом з іншими - перша зимівля.
Бажано не перетримати "під склом". Я відкриваю через місяць-два.
Якщо є запитання, будь ласка.
Вкладення
Посіву один рік Посіву один рік
Navajoa peeblesiana v. fickeisenii 'maia'. SB469. 5 років. Navajoa peeblesiana v. fickeisenii 'maia'. SB469. 5 років.
Sclerocactus spinosior v schleseri. SB1015. 4 роки. Sclerocactus spinosior v schleseri. SB1015. 4 роки.
Sclerocactus polyancistrus. 4 роки. Sclerocactus polyancistrus. 4 роки.
Toumeya papyracantha. 4 роки. Toumeya papyracantha. 4 роки.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

3
Type1 писав:Цікаве запитання. Мало кого цікавить цей рід кактусів. Дуже гарних, з неповторною колючкою. І для мене це був, в деякому сенсі, виклик.
Досвіду в щепленні цього роду майже не маю. Сподівають вам буде цікавий досвід вирощування Sclerocactus’ів на власному корені.
Опишу свій досів. При посіві, як і у багатьох інших родів, бажано "розгайдати" насіння різницею температур (в день/в ночі), а також волого/сухо. Тоді можна очікувати більш дружнього проростання. Т=35°/15° С. Полив нижній раз на тиждень. Це в моїх умовах. А кожний може сам корегувати, під свої.
Сію завжди восени. Влітку поливаю нарівні з іншими родами. А через рік разом з іншими - перша зимівля.
Бажано не перетримати "під склом". Я відкриваю через місяць-два.
Якщо є запитання, будь ласка.
Цікавить температурний режим взимку і полив в літні місяці а саме липень-серпень.
Чи Ви дотримуєтесь літньої стагнації як зазначається в літературних джерелах, чи все як по классиці по мірі просихання субстрату?

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

4
Саме через дуже гарні неповторні колючки я планую спробувати вироощувати їх (а також через зимо-/морозостійкість)... :roll: Досвід вирощування Sclerocactus’ів на власному корені - також дуже цікавий!! 8O :wink:
Яку земляну суміш Ви використовуїте при посіві, та при вирощуванні більш дорослих рослин???? 8O Сієте в якусь теплицю, чи просто плошки під скло??? 8O Не пробували видаляти рубчик у насінин, для кращої схожості? Чому сієте восени? Так краще, чи сіянці потім "розганяються" у теплиці? 8O Поки все.... Дякую за відповідь!
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

5
Константин Дзюган писав:Цікавить температурний режим взимку і полив в літні місяці а саме липень-серпень.
Чи Ви дотримуєтесь літньої стагнації як зазначається в літературних джерелах, чи все як по классиці по мірі просихання субстрату?
Перші року не ризикував, і не тримав при Т не нище 0°С. Мороз був можливий тільки декілька годин. А цього року залишив їх на неутепленому балконі, де Т знижувалася до –12°С на протязі тижня. Ніби всі витримали.
Влітку я поливаю їх як і інші кактуси. Може трохи по іншому.
Alexandr писав: Саме через дуже гарні неповторні колючки я планую спробувати вироощувати їх (а також через зимо-/морозостійкість)... :roll: Досвід вирощування Sclerocactus’ів на власному корені - також дуже цікавий!! 8O :wink:
Яку земляну суміш Ви використовуїте при посіві, та при вирощуванні більш дорослих рослин???? 8O Сієте в якусь теплицю, чи просто плошки під скло??? 8O Не пробували видаляти рубчик у насінин, для кращої схожості? Чому сієте восени? Так краще, чи сіянці потім "розганяються" у теплиці? 8O Поки все.... Дякую за відповідь!
Суміш складається з піску та магазинної землі, просипаної крізь сито (без грубих частин) в співвідношенні 1/3. Після півроку пісок заміняю на суміш гранітної крошки та цеоліту в співвідношенні 1/1.
Для посіву використовую посівну теплицю. Скло з плошок краще зняти якомога раніше. Волога атмосфера може нашкодити.
Восени, щоби максимально продовжити перший вегетаційний рік. До літа держу в посівній теплиці, а в червні переміщаю їх під сонце, і перший рік можу притіняти. Перша зимівля, відбувається коли їм виповнюється рік.
Звичайно я пробував видаляти хілум, але не сподобалось, тому що гострі краї тести травмують гіпокотиль молодих сіянців, а Sclerocactus досить ніжні рослини.
Слабке місце Sclerocactus’ів, мені здається, це коренева шийка. З неї зазвичай починаються проблеми.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

6
Type1 писав:Для посіву використовую посівну теплицю. Скло з плошок краще зняти якомога раніше. Волога атмосфера може нашкодити.
Восени, щоби максимально продовжити перший вегетаційний рік. До літа держу в посівній теплиці, а в червні переміщаю їх під сонце, і перший рік можу притіняти. Перша зимівля, відбувається коли їм виповнюється рік.
Звичайно я пробував видаляти хілум, але не сподобалось, тому що гострі краї тести травмують гіпокотиль молодих сіянців, а Sclerocactus досить ніжні рослини.
Слабке місце Sclerocactus’ів, мені здається, це коренева шийка. З неї зазвичай починаються проблеми.
Чи можна використовувати звичайні посівні плошки та скло, якщо посівні площі набагато менші?
На рахунок суміші - магазинну землю можна замінити звичайною городньою, чи листовою? Чим можна замінити цеоліт (?) - в нас у селі такого щастя ніде роздобути.....
Ви писали, що у Вас "досвіду у щепланнях МАЙЖЕ не має" - тобто він все-таки був? На що щепили? І в кому віці?
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

7
враховуючи вартість насіння склеро-педіо-
єдиний спосіб вирощування - щеплення відразу після проростання
(якщо вдасться) 1-2 сіянців з 10 насінин, швидкісне доведення до цвітіння
(spinosior, nyensis, glaucus, wrightiae - 2-3 роки, parviflorus, whipplei - 3-4 роки)
і тоді експерименти із власним насінням.

навряд чи ця рекомендація стосуватиметься поліанциструсів -
за твердженням Габріеля Вереша (спеціаліста з склеропедіо із словацького міста Sliac)
довести їх до одночасного цвітіння кількох рослин з подальшим запиленням - непроста справа

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

8
Саме через дороговизну насіння склерів та тяжкість культури на власному корінні, я хочу щепити їх на хуміфузу (якщо ще вдасться посіяти їх....) Андрію, Ви ж також сіяли склери - поділіться своїми спостереженнями та досвідом.....досвідом зі щеплень їх на опунцію хуміфузу теж, якщо Ваша ласка....

P.S. "...щеплення відразу після проростання" - це коли? Десь через тиждень?
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

9
тих кілька сіянців, як у мене зійшли, я щепив на хуміфузи у віці 2-3 місяці (в кінці літа 2013)
спінозіори вар. шлесеріі та педіокактуси парадінеі зацвіли через 1.5 року після щеплення (весною 2015)
склери ніензіси і парвіфлоруси - ще не цвіли

краще щепити проростки відразу на перескіопсіси,
за сезон можна виростити на маточнику 10-15 діток,
тоді буде більше матеріалу для щеплення на опунції.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

10
Alexandr писав:Чи можна використовувати звичайні посівні плошки та скло, якщо посівні площі набагато менші?
На рахунок суміші - магазинну землю можна замінити звичайною городньою, чи листовою? Чим можна замінити цеоліт (?) - в нас у селі такого щастя ніде роздобути.....
Ви писали, що у Вас "досвіду у щепланнях МАЙЖЕ не має" - тобто він все-таки був? На що щепили? І в кому віці?
Не зовсім зрозумів запитання. Я сію в горщики шириною 6 см, і накриваю кожний горщик індивідуальним склом.
Землю мабуть можна і городню. Мені сподобалась "Поліська", її і використовую. А цеоліт можна замінити на інший мінеральний наповнювач. Цеоліт має деякі переваги, але це теж не критично.
Щепив, аби врятувати сіянці від пошесті. Тому щепив на те, що було в наявності. Спочатку на Pereskiopsis, коли сіянцям був місяць, пізніше перещеплював на постійну підщепу, на Glandulicactus uncinatus, E.pachanoi E.reichenbachii. Найгірші результати були на pachanoi. Вони весь час утворюють пагони. Ті хто, щеплять як постійну підщепу радять E.reichenbachii.
Я гадаю щеплення не найкращий спосіб пізнати конкретну рослину. Якщо культивувати рослину на підщепі, можна побачити результат росту обох рослин підщепи і прищепи, а якщо культивувати на власному корінні, з’являється шанс зрозуміти конкретний вид і його потреби. Всі кактуси мають схожі потреби, але кожний вид має свої відмінності. Наприклад, під час зимівлі підщепа і прищепа можуть по різному реагувати на підвищення/зменшення температури, інсоляції тощо. І з’являється ризик не правильно зрозуміти характер рослини. Тому я завжди раджу вирощувати кактуси на власному корінні.
Якщо ви зареєстровані на Facebook, заходьте і реєструйтесь в групі Кактуси південного заходу США

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

12
Type1 писав: щеплення не найкращий спосіб пізнати конкретну рослину.
щеплення - найкращий спосіб отримати трохи свого насіння
і спокійно сіяти і експериментувати, не трусячись над кожним сіянцем
А в подальшому - і добре пізнати ту чи іншу конкретну рослину.

Як би там не було, а вбахати 50 гривень за десяток насінин з мізерною схожістю -
це одне, а гонорово посіяти своє насіння - зовсім інше.
З приватних розмов - Віталій Широкоступ на Вінничині
сіє своє насіння склеропедів по 50-100 насінин, і не боїться втратити 5-10 сіянців у кожному посіві,
маючи на меті виростити сильні сіянці, а слабкі в силу "природного відбору" - загинуть самі.
Принаймні побачивши у нього десятки сіянців тумей зі свого насіння (а це значить, що він посіяв їх сотнями)
розумієш, що саме так і відбувається їх "пізнання"

До речі, те саме стосується аріокарпусів - якщо будете сіяти по 5-10 насінин і витягувати слабкі сходи
щепленням - отримаєте слабкі щеплені рослини, які можливо навіть з часом не дадуть потомства.
ШВ радить щепити найсильніші, трохи слабші ростити на своєму корінні, а найслабші - полишити
напризволяще і не шкодувати, якщо вони тихо загинуть.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

13
У кожного свої методи і можливості. Я отримую 5-8 сінців з пакунку. Якщо 2-3, тоді або пересіваю, або заказую ще раз.
Віталій Широкоступ наскільки мені відомо, має теплицю, а я на жаль не маю. Тримати сотні кактусів для щеплення, і в двічі більше з прищепами я не маю не можливості не бажання. В часі я теж майже не програю.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

14
Ваша правда, доступна площа визначає методику...

у мене зараз три квітучі spinosior v. scleserii (blainei),
і мені цього мало щоб почати процес їх "пізнання".
Зараз буду сіяти своє насіння (отримане влітку 2015 з дворічних рослин),
частину з сіянців планую щепити на опунції, згодом перещеплювати на ехіноцереуси
і зимувати у вуличному неопалюваному закритому парнику на 5м2, який весною хочу довершити.
Тоді ж спробую кілька сіянців залишити на своєму корінні...

буде можливість - сфотографую щеплені склеро на опунціях, еріоцереусах, є один на тріхоцереусі спахіанусі
але відразу скажу, що якісні колючки формуються лише на опунціях.
хочу ще спробувати як довготривалі підщепи тріхоцереуси з групи пазакана-тершекіі-кандіканс.

Re: Sclerocactus: от семени к прививке и обратно

15
Доброго вечора! ВЕЛИКЕ дякую всім за відповіді!!! Щепи на Glandulikaktus це,мабуть, взагалі щось...неймовірне... Одні вирощують їх як колекційні рослини....інші використовують для щеплень....
Передаю величезний привіт своїй мрії, якщо ти надієшся, що я здамся, то ти помиляєшся.
Відповісти

Повернутись до “Посів”