Насіння Павлічека

1
Народ, розказуйте, в кого як сходить?
В мене там було замовлення з прицілом під ехіноцереуси найбільше. Гарно зійшла суміш астрофітумів (ну люблю я сюрпризи), одночасно з ними два види акантокаліціумів, суміш ехіноцереусів теж доволі густо (щоправда сіянчики дуже однакові, схоже, що один вид), а от видові ехіноцереуси сходять слабенько, поодинокі сходи по кілька штук на позицію, сіяв 14-15го числа. Завтра напишу по позиціях точніше.


Re: Насіння Павлічека

2
Отже по позиціях:
L. famatimensis - одиночні сходи, один білий сіянець
Mediolobivia eos WR 333 - задовільна схожість, 50% і вище
Sulcorebutia caniguerallii - нічого
Thelocactus mix - десь 20-30%
Acanthocalicium aurantiacum - близька до 100%
Acant. glaucum - близька до 100%
Echinocereus bayleyi - 1 сіянець
K. guelzowiana - 35-40%
Ech. engelmannii - типу 5-10% схожості
Ech. dasyacanthus - 1 сіянець
Hildewintera polonica - 35-40%, багато білих сіянців
Aylostera cajasensis - не вище 5%
Ech. viridiflorus - 30%
Ech. triglochidiatus - 30%
Ech. subinermis - 5%, дуже слабкі сіянці
Ech. knippelianus - 10-15%, сіянці хороші, один білий з рожевим
Notocactus submamullosus - нічого.
Суміш ехіноцереусів проросла гарно, в районі 50%
Суміш астро теж, десь 80-90%.
В звязку з цим питання: як довго проростають ехи? В мене температура вдень 26, вночі 19.

Re: Насіння Павлічека

3
GiorgioLviv писав: L. famatimensis - одиночні сходи, один білий сіянець
Hildewintera polonica - 35-40%, багато білих сіянців
Ech. knippelianus - 10-15%, сіянці хороші, один білий з рожевим
Очевидно эти семена от самоопыления... 8O
Валерий Петрович, г.Днепр, Украина, популяризация кактусоводства, на фейсбуке-любитель растений

Re: Насіння Павлічека

6
А скільки часу взагалі ехи можуть проростати? І чи сподіватися мені на сулькоребуцію?
На нотокактус від Павлічека, я бачу сподіватись немає вже чого, бо в мене є два нотики від Сергія Прасько (psp), проросли гарно (як і інше його насіння) і лофи від Самогородського теж в більшості випадків гарно вилазять.

Re: Насіння Павлічека

7
GiorgioLviv писав:А скільки часу взагалі ехи можуть проростати? І чи сподіватися мені на сулькоребуцію?
На нотокактус від Павлічека, я бачу сподіватись немає вже чого, бо в мене є два нотики від Сергія Прасько (psp), проросли гарно (як і інше його насіння) і лофи від Самогородського теж в більшості випадків гарно вилазять.
Сіяв 15-го січня свіже насіння ехіноцереусів взійшли на 2-5 день всхожість в районі 90-100%.

Свіже насіння дуже гарно вилазить чим роки їм і роки там поступово всхожість падає, якщо ще й зберігаються як небуть в шухляді чи в шкафу то тим паче.

Re: Насіння Павлічека

9
Та ні не в Павлічека, купляв насіння в Олександра Ковалевського своє домашня :) ,а в чехів взагалі що не почую то в більшості постачальників насіння поганої якості(той самий Прохазка).
В Кьореса замовляв так ні одна насінина не взійшла хоч по кількості замовив точно не 10 насінин :) А мені казали що краще не замовляй у нього.

Зараз взагалі проблемно знайти за кордоном, хороше або бодай нормальне насіння.

Ніхто нехоче підписувати коли збиралось насіння або сильно хитропопі або ліниві.

Це добре що Ви цю тему підняли нехай народ знає що і як.Я за правду-матку.

Бо особисто мені сумно, що кактусоводів в Європі і за океаном сотні в кого є хороше насіння а торгують ним десятки і то одиниці з них нормальні в кого можна не потратити гроші на вітер.

Re: Насіння Павлічека

10
Так от воно що, а я переживав, що то я таке криворуке і щось не так роблю. Може за тиждень-два хоч трохи сіянців ще з'явиться. А результати з насіння від наших форумчан й справді хороші.

Re: Насіння Павлічека

12
Олег доречі Станік словак але то таке, раніше ж була одна країна.

Георгій спробуйте зробити так.

От мені теж дали насіння не першої свіжості 5 років йому приблизно (але мене попередили що воно таке я це знав, так і роблять нормальні люди)

Так от і насіння копаопи і іслаї взійшли 5 річної давності.

Просто в посівній тепличці я підняв температуру із звичних 25 як у мене завжди до 45 градусів так от старе насіння дало дружні всходи :)

Я це помітив чисто випадково, посівна тепличка знаходиться біля вікна, сіяв пам'ятаю партію насіння 5 днів невсходило 10 днів нічого, потім пішли сонячні дні і сонце пригріло кришку теплички подивився на термометр температура різко піднялась потім ввечері дивлюсь а там всходи.

Після того періодично підвищую температуру і спостерігаю що у більшості випадків насіння швидше скидає шкаралупу.

Re: Насіння Павлічека

14
Власне я теж пішов в тому напрямку) Стараюсь трішки підняти температуру в тепличці, очевидно, що така температура плюс вологість активізує обмінні процеси, або руйнує інгібітори, які утворюються від залежаності. Єдине, що аж так радикально я не зроблю, посівна тепличка в мене одна і свіжі посіви там ділять місце зі старішими посівами і пепсами) Тому максимум до 30)
(ПС. Я Юра. Джорджіо - то італійський варіант мого імені ;) )
Відповісти

Повернутись до “Посів”