Стагнація посівів (neoporteria)

1
Хотів би запропонувати тему для обговорення, яка стосується розвитку сіянців кактусів в перші місяці.
На початку жовтня 2015р. посіяв 3 позиції неопортерій (coimasensis, cachytaensis, vallenarensis) які замовив у Дмитра Рехсана, зібраних ним в Чілі.
Хочу відмітити що всхожість була досить непоганою, думаю десь більше 80%.
Десь після 1,5 місяців вирішив провести пікіровку і не прогадав оскільки це призвело до активізації росту сіянців. Ще через 1,5 місяця вирішив повторно пікірувати оскільки в посівах завелись водорості.
Вже близько місяця практично не спостерігаю якогось прогресу в рості сіянців, наче завмерли і впали в сплячку.
Грунтосуміш : чорнозем - 30%, перліт: 10%, бита цегла - 15%, гравій малої фракції- 30%, пісок-15%
Полив стандартний, по мірі висихання десь раз в тиждень.
Посіви в закритому контейнері, періодично провітрюються.
Освітлення світодіодною лампою (на фото).
На даний час сіянцям 4 місяці від посіву.
Цікаво почути Ваші думки з цього приводу та рекомендації.


Вкладення
4-х місячні посіви. 4-х місячні посіви.

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

2
Вони перегріваються в контейнері. Пора переводити на відкрите утримання. І щоб температура не зашкалювала !)
Я сіяв Neoporteria nidus f. senilis але тримав "під ковпаком" лише до того, як вони стали трохи крупнішими. Вже з другої пікіровки пішли "на волю".
Спробуйте відкрити і зменшити температуру, мені здається, що саме цього вони від вас і чекають) Але з водою тоді вже не бавтеся, а то ...
Ariocarpus - forever !

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

4
Роман Яковенко писав:Вони перегріваються в контейнері. Пора переводити на відкрите утримання. І щоб температура не зашкалювала !)
Я сіяв Neoporteria nidus f. senilis але тримав "під ковпаком" лише до того, як вони стали трохи крупнішими. Вже з другої пікіровки пішли "на волю".
Спробуйте відкрити і зменшити температуру, мені здається, що саме цього вони від вас і чекають) Але з водою тоді вже не бавтеся, а то ...
Дякую Роман! Спробуєм

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

5
Спробйте, може якраз буде діло.

Я свої неопортерії сіяв на початку березня 2015 року, а вже через сім-сім з половиною місяців відправив на повноцінну "зимовку". Тільки що перевірив їх - живі-здорові.
Ariocarpus - forever !

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

6
Семена своих "чилийцев" сеял в январе 2015г. В теч. года пикировал 4раза. С июня начал приучать к теплице. Летом и осенью содержал "жестко". В ноябре-декабре прошли закаливание на чердаке. С конца декабря растения находятся на зимовке в состоянии полной стагнации при температуре 3-4Град. В марте планирую "чилийцев" разместить на чердаке и постепенно переводить на вегетацию. :-D
Валерий Петрович, г.Днепр, Украина, популяризация кактусоводства, на фейсбуке-любитель растений
Вкладення
cеянцы N E O P O R T E R I A на зимовке-----1.jpg cеянцы N E O P O R T E R I A на зимовке-----1.jpg Переглянуто 4389 разів 152.61 Кіб
cеянцы N E O P O R T E R I A на зимовке-----2.jpg cеянцы N E O P O R T E R I A на зимовке-----2.jpg Переглянуто 4389 разів 183.97 Кіб

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

7
Олег, вид у Ваших сеянцев крайне вытянутый. Об этом говорит их форма и слабая колючка. Им не хватает света, это же причина медленного роста. Производители ЛЭД частенько (то есть всегда:) "превирают" по поводу светового потока. Попробуйте замерить освещение на почве в плошке под диодами и переставив ее на подоконник в пасмурный день. (Обычный цифровой фотоаппарат поможет). Если есть возможность, поставьте обычные ДС - проверенный рабочий вариант освещения.
Мой сайт: cactusist.dp.ua

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

8
Андрей Лукьянцев писав:Олег, вид у Ваших сеянцев крайне вытянутый. Об этом говорит их форма и слабая колючка. Им не хватает света, это же причина медленного роста. Производители ЛЭД частенько (то есть всегда:) "превирают" по поводу светового потока. Попробуйте замерить освещение на почве в плошке под диодами и переставив ее на подоконник в пасмурный день. (Обычный цифровой фотоаппарат поможет). Если есть возможность, поставьте обычные ДС - проверенный рабочий вариант освещения.
Дякую Андрій. Я підозрював. але не був впевненим докінця.
Наскільки Ватт оптамально? хочу купити одну.

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

10
Роман Яковенко писав:Як на мене, то чудові сіянці.
А як на мене-то трохи потянутi! Это же видно и невооруженным глазом!И если не принять экстренных мер(в смысле гораздо большего освещения) то из них быстренько вырастут "сосульки" В этом возрасте им пора бы уже темнеть и "садиться". :-?

Re: Стагнація посівів (neoporteria)

11
Олег, я использую стандартные, на 36 Вт, есть короче в два раза, соответственно по 18 Вт. Оптически, на Ваши посевы нужно 2 параллельно с расстоянием порядка 10 см. друг от друга, и 5 см от поверхности почвы. Можно собрать самому на электронном балласте (дешевше), можно купить готовую (дорожче, но проще;) Удачи Вам!
Мой сайт: cactusist.dp.ua
Відповісти

Повернутись до “Посів”