Re: Обсуждение электронной литературы

16
Я за конкретику и против хамства.
Видимо, вас сильно задел тон Дмитрия (кстати говоря, тон мне тоже не понравился, о чём я и написал ранее). Но раз уж мы за правду, за отзывы и за разговор начистоту - ваш "анализ" с придирками, желчью и неуместным сарказмом вполне добротной книги мне было противно читать. До отвращения.
Уж извините, если вам не понравился мой отзыв.


Re: Обсуждение электронной литературы

17
А мне вообще не нравится устроенный здесь Оцелотом "перевод стрелок" с обсуждаемой книги на людей, которые не поддержали его критику. Оцелот, ваш, мягко выражаясь, яд здесь не уместен - мы все имеем право на свои мнения - вы высказались, что вам не нравится - мы поняли. Переубеждать других и надеяться, что не понравится всем, абсолютно неуместно. Следующий ваш пост не по теме КНИГИ будет удален с первым предупреждением за некорректное отношение к коллегам и администрации форума.

Re: Обсуждение электронной литературы

18
Не буду коментувати - викладу своє бачення
1. початківцям обов"язково потрібно мати 1-2 настільні книги, в які треба заглядати з причини і без.
Це очевидна істина, яку тут на сайті повідомляють усім,
хто у першому ж пості сипле запитаннями - спочатку див. короткий FAQ

2. на вищому рівні треба вивчати класифікаційні, описові монографії,
і особливо підходи до культивування кактусів в галузях поливу, посіву, грунтознавства тощо.

3. починаючи з якогось рівня сприйняття ми переходимо на спілкування на форумах та
на рівні приватних повідомлень, оскільки читати великі книги в пошуках зерна істини -
надто довга і марудна справа. Тут же треба вміти користуватися пошуковими сервісами,
зокрема вміти ввести відповідні ключові слова у пошукову стрічку.
Тут же - заводите собі блокнот, у якому фіксуєте якісь основоположні речі
(кожному своє, починається із фраз "мокру землю не поливати" і
"30-50 відсотків грунтосуміші - грубозерниста нейтральна компонента" тощо)

між цими етапами "еволюції" минають значні проміжки часу,
які я не хочу описувати підпунктами 1а,1б,1в...2а,2б,2в..

потім ще буде етап 4, який полягає у написанні власних книг,
викладенні власного бачення, читанні лекцій...До цього етапу доростає мало хто
в силу банального безгрошів"я, адже гроші потрібні і на видавничі витрати,
і на поїздки по обидвох Америках, і навряд чи Ви з цього отримаєте якісь серйозні дивіденди.
Але є цікавий проміжний етап - створення свого власного сайту
і публікація статей про культуру кактусів (як про окремі роди чи групи родів,
так і окремо про потреби кактусів у грунті, воді, тепловому режимі, поливі тощо)

Так, повертаюся до теми електронної літератури.
Останнім часом, читаючи статті на сайті Мірослава Наксери
http://www.naxera-kaktusy.cz/_private/pestovani.htm
(до речі, знаного спеціаліста у вирощуванні ехінокактусів горізонталоніусів,
а також склерокактусів, ехіномастусів та іншої еліти)
я зловив себе на думці - наскільки він написав про це все просто, невимушено,
коротко, і без видавничих претензій. Чомусь він не видає книги і не вишукує потім у мережі піратські е-копїі.
Він наче каже - тримайте, читайте, користуйтеся,
я витратив якихось 2-3 години, щоб отут акумулювати свій багаторічний досвід.

Але щоб це прочитати і сприйняти до уваги кожне речення, треба спочатку погортати
"настільні" книги для початківців, переповнені десятками пустопорожньої балаканини.
Потім - настає час зрозуміти, що справжній автор жодного речення просто так не напише.
І потім навчитися з кожного прочитаного речення витягти закладене у нього раціональне зерно.

УСІ книги (паперові чи електронні ) грішать зайвим словоблуддям.
Якщо книга має понад 80-100 сторінок,
і це не класифікаційна монографія в стилі Бакебергового "кактеенлексікону"-
будьте певні, що її більша частина написана методом "копіпаст" для екстенсивного збільшення обсягу.

І от коли Ви виховаєте у собі здоровий прагматизм, навчитеся швидко серфити по інтернету -
отоді вся ця електронна література буде Вам потрібна для швидкого перегляду, конспектування
і знищення з вінчестера. Знищення не тому, що це піратський контент, а тому що все корисне Ви звідти уже взяли.

А для чого потрібні паперові книги - уже писалося - відчути масу в руках, відчути концентрацію думки,
насолоду від якісної поліграфії, всередині якісні фотографії (які повинні бути розміщені
саме в тих місцях, щоб органічно доповнювати текст). Одним словом - це вже витвір якась така сакральна річ,
від якої можна отримати насолоду, лише взявши її в руки.

Одним словом, паперові видання і електронні (в тому числі форумні дискусії та е-статті) -
це, за Максимом Рильським: Троянди й виноград, красиве і корисне.
Треба відчувати баланс, і не кидатися в крайності, не закладати книжкову шафу рядами
гросбухів, і не напаковувати HDD гігабайтами відповідних файлів.

Re: Обсуждение электронной литературы

19
ага, щодо книги Дьоміна.
Є таке поняття, як конструктивна критика.
Я спробував розмістити цю книгу на місці одного з наведених мною етапів
світоглядної еволюції кактусиста.приблизно етап 1б.
плюси
Непоганий вступ (мабуть кращий, ніж наївно-довгий у Залєтаєвої)
коротко про поняття польових номерів - цілком вичерпно
гарно, своїми словами про грунтосуміш для посіву
цілком непогано описано ознаки літньої стагнації та необхідні дії

мінуси
абсолютно романтичний параграф про правила фотографування,
сухий і зверхній параграф про авторське бачення поняття "справжньої колекції"
даремно зачеплена тема гібридизації (навіщо це новачкам?)
про посів опунцій, склерокактусів - не треба було навіть починати. тут потрібні спеціалізовані окремі публікації
посміявся з інструкції - як правильно купувати дорогі кактуси...
у розділі "що ще почитати" - цілком прогнозована реклама двох російських журналів
Характерна для автора лінгвістична помилка - він і далі пише "в Росії" але "на Україні"...:-(

одним словом, для початківця цілком непогано, трохи галопом по [s]Європах[/s]
різних темах потрошки, і жодних порад у напрямку самовдосконалення.

Я і надалі вважаю, що хрестоматійні "Колючее чудо" Урбана чи "Зеленьіе ежики" Лобко
набагато більш інформативні, і написані точно ледь не в математичному розрахунку
на відповідну цільову аудиторію, плюс у них є певна характеристика колекційних родів і видів,
чим ДД вирішив знехтувати.

Re: Обсуждение электронной литературы

20
Уважаемый Оцелот!

Не касаясь проблемы авторских прав, Вашего стиля изложения своей субъективной истины и не считая себя личным другом Демина (в лучшем случае старым знакомым), хочу заметить, что от Вашей рецензии складывается впечатление, что Вы читали книгу Демина уже зная наперед, какой приговор Вы ей вынесете )
Но если сделать непредвзятую попытку вчитаться в книгу, то можно понять по тому послевкусию от прочтения, что Демин в ней излагает свои самые общие взгляды на культуру кактусов - философию кактусоводства, как он сам ее понимает. А философия, сами понимаете - наука о самых общих законах ...
Я его книгу понял именно так, хотя открыл ее тоже для того, чтобы узнать "сколько вешать в граммах".

И, странное дело, после прочтения книги ко мне, начинающему, ищущему, пришли успокоение и ясность: кактусоводство - у каждого свое; и каждый подход является субъективно истинным и ценным для владельца; и что нет объективной истины в кактусоводстве, как ее не может быть в любом другом человеческом увлечении.
Я понял, что имея 100 растений без полевых номеров можно также называть себя кактусоводом, если ты любишь эти растения; и не обязательно меряться с другими кактусоводами ни полевыми номерами, ни модными новинками, ни "дикарями", ни "культиварами", ни теплицами, ни книгами, наконец (хотя, меряться ,конечно, всегда интересно))
Надо просто любить кактусы.

А книга уже нашла своих читателей и, уверен, еще найдет новых.

Re: Обсуждение электронной литературы

21
А мне понравилось... я увидела сходство во многих подходах, вопросах... да, обо всем и понемногу, но емко, целостно и завершенно.

Знаете, книга не червонец, чтобы всем нравиться... Как и автор.

Взамен могу предложить ЛЮБОМУ критику написать что-то свое, издать, попробовать реализовать, а потом, если получится, послушать критику других, не написавших ни строчки, коллег. Которые разнесут книгу в пух и прах. Потому что считают себя умнее, автора - не похожим на... (фамилии) по стилю изложения и не привлекательному как личность...

Знаете, лучший в мире комик, Аткинсон, в обычной жизни - брюзга и невыносимый человек, каких еще поискать. Но это не умаляет его талант. Так давайте смотреть в корень - в книгу. Заплевать можно все, что угодно. Зачморить можно всех, кого угодно бери и на любом солнце есть темные пятна... Дальше-то что?

Вы думаете, такая критика приведет к появлению новых, классных книг? Ну-ну...

Нет, она убьет окончательно желание у других что-то писать. А если и напишет чего человек, то фиг издаст... Все равно потом отсканируют и заплюют. Так смысл дергаться?

Вот давайте заведем раздел "проба пера" и пусть наши величайшие критики начнут там выкладывать хотя бы отрывки книги для начинающих так, как они ее видят. Давайте - отвергая - предлагай, предлагая - выполняй. Вам чужая книга не нравится? Коллективно пишем свою. И я посмотрю Вашу реакцию на критику. И не рассказывайте, что примете это спокойно. Я сама пишу кое-что и кое-где. И хорошо знаю, как в душе воспринимается даже конструктивная критика.

Поехали. Кто начнет?
одесский фонд любителей кактусов - www.asterias.od.ua

Re: Обсуждение электронной литературы

22
Ellis писав: Вы думаете, такая критика приведет к появлению новых, классных книг? Ну-ну...
Нет, она убьет окончательно желание у других что-то писать. А если и напишет чего человек, то фиг издаст...
Вот не думаю, что критика такого рода повлияет на творчество и деятельность Д.Дёмина.
Масштаб не тот чтобы влиять на его решения.
Что бы не говорили и как бы не критиковали - он сильная и творческая личность, он будет и дальше заниматься своим делом, к тому же у него кроме книг проектов - "выше крыши" :-) в том числе и онлайн-журнал, кстати.

Касательно книги ККГ хочу сказать, что:
1) эта книга для опрелелённого (и немалого !) круга читателей, конечно, не для всех;
2) лично мне чтение доставило удовольствие, ну ведь у каждого свой вкус.
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Обсуждение электронной литературы

23
навіщо аж так відразу - "не подобається - напиши сам".
Писати книги для початківців - ще та проблема.
Це як написати буквар для першокласників, як писати для них вірші і казки.
Для цього треба бути дитиною в душі, дивуватися будь-якій комашці чи хмаринці,
дивитися на навколишній світ з відкритими очима і відкритим ротом.
(ну, цей пасаж явно не про ДД :wink: )

Якби я все критикував - інша справа.
Я ж сказав, що ДД хоча і дещо краще написав, ніж Залєтаєва,
але йому ой як далеко до "Ваших зелених йожиків" Лобко,

Хто мав змогу порівняти - нехай заперечить..... :roll:

Re: Обсуждение электронной литературы

24
до речі....я тут недавно написав, що стягнув книгу з мережі, погортав, і знищив з HDD.
А потім почав аргументовано критикувати, ледь не цитуючи.
Тобто збрехав і "спалився" :roll:
Так-так, не знищив, переглянув вдруге, щоб написати свою "рецензію".
Але незабаром цей файл спіткає та сама доля, що і е-книги Ніко Вермелена,
Ван-дер-Неєра, та і унікальну енциклопедію Сушака - Shift+Del :!:

Re: Обсуждение электронной литературы

25
"Художника каждый может обидеть". Ната абсолютно права - попробуйте сами и тогда все прочувствуете. Но в нашем глобальном (вернее сказать глобалистическом)мире уже все привыкли - все что не так - все "не так". Почему-то никто не спорит о красоте картин Пикассо или Ван Гога потому что "шедевр", хотя там не все и не для всех все понятно. Каждый, кто несет что-то познавательное хоть для одного человека - уже априори прав. И душить порывы души для творчества совсем не нужно, ведь никто никого не заставляет приобретать, а тем более читать данный труд. Выказать свое мнение - это правильно и логично, но без навязывания "слабо", "неинтересно" и т.д., критиковать - да, но конструктивно.

Re: Обсуждение электронной литературы

26
щодо "шедевральності" - не згідний.
якщо чорний квадрат Малевича - відвертий геометричний примітивізм, то так і треба сказати,
а не вислуховувати пафосні пояснення представників художньої богеми:
"У той момент художник був під впливом гострих експрессіоністичних емоційних переживань,
які сподвигли його на евентуальну асоціативну-когнітивну сюрреалістичну абстракцію".
лопату треба називати лопатою, а поліморфонуклеарний лейкоцит - поліморфонуклеарним лейкоцитом...

а на рахунок того, що ніхто не заставляє читати - хмхм...Навпаки, прочитавши нашу полеміку,
багато хто із кактусистів, які до сьогоднішнього дня навіть не підозрювали про існування цієї книги,
підуть в google.com, знайдуть собі е-версію, переглянуть, і можливо захочуть придбати собі
це гарно ілюстроване видання, щоб мати його перед собою на столі...Тому автор нам ще скаже красне "дякую"

Re: Обсуждение электронной литературы

27
А я от хотів перекласти з італійської електронну монографію Ліно ді Мартіно про ехіноцереуси, але якість скану жахлива. Це звісно, не зовсім написати книгу, але... Й згоден з Скептиком - щоб критикувати й розуміти чи якісний продукт - не обов'язково вміти робити його самому.

Re: Обсуждение электронной литературы

28
GiorgioLviv писав:А я от хотів перекласти з італійської електронну монографію Ліно ді Мартіно про ехіноцереуси, але якість скану жахлива. Це звісно, не зовсім написати книгу, але... Й згоден з Скептиком - щоб критикувати й розуміти чи якісний продукт - не обов'язково вміти робити його самому.
Ломать - не строить... оправдать можно даже геноцид в особо крупных размерах... Нет, ребята, прежде, чем оценивать что-то и кого-то, надо пройти это самому. С начала и до конца. И только тогда - судить. А то у нас судей - полный интернет, а писателей - на пальцах одной руки пересчитать можно...

Или можете назвать хотя бы десяток стОящих отечественных авторов?
одесский фонд любителей кактусов - www.asterias.od.ua

Re: Обсуждение электронной литературы

29
Виправдати можна все. І геноцид, і браконьєрство.
Я взагалі-то про те, що критика - річ потрібна, а аргумент - ти спочатку добийся! трішечки абсурдний, бо якби він діяв - в нас би не було поняття якість і не якість. Дьоміна хаяти я не збираюся, бо не читав, але забороняти його критикувати тим, хто його читав, ніхто не може, надто якщо книга задекларувала одні цілі й їх не виконала. Про це вже вище писали.

Re: Обсуждение электронной литературы

30
Ната, а кто ломает? Чтобы ценить музыку - не нужно быть музыкантом. Чтобы любить картины, не нужно быть художником. Мы все благодарны тебе за изданные тобой книги. Но рассказы в каждом посте про то, что ты сделала, через какой ад прошла и "а теперь вы попробуйте так же и посмотрим" - ну честно, уже утомило.
Відповісти

Повернутись до “Електронна література”