Допоможіть з діагнозом.

1
Кактусами цікавитись почав зовсім недавно. З форумів та книжок вже встиг ознайомитись с тим які проблеми можуть виникати, теоретично =) Зараз виникла проблема але на практиці не знаю з якого боку почати.

Придбав я його рік тому. Три разом посаджені кущиком. Пересадив у новий горщик (керамзит для дренажу, стару землю не забирав , просто переставив і обсипав свіжою) З поливом був обережний. На відміну від всіх інших він за цей час і не думав рости. Мене постійно цікавили темні плями на ньому але більше їх не ставало - я вирішив що то механічні пошкодження котрі зажили. Аж ось я помітив , що один із стовбурів почав хилитися. Після детального огляду виявилось що всередині ці кактуси мають тверду серцевину яка не давала раніше йому падати. Два з трьох пошкодила гниль (оболонка ціла а всередині мокре місиво).

Тепер сижу й гадаю що ж то всетаки за проблема. І корені гниють і плями коричневі і ще місяць тому на ньому з"являвся мучнистий червець (видалив механічно).

Зараз я вийняв їх з землі , ретельно вимив від залишків грунту. Третій день сохнуть. Я так розумію мені треба відрізати коріння і спробувати вкоріняти їх. Але я не знаю що за плями і як вони впливають на загальну ситуацію.


Вкладення
3_b_1.jpg 3_b_1.jpg Переглянуто 1652 разів 15.68 Кіб

2
Не спешите обрезать корни. Ощупайте корневую шейку: если она твёрдая, то просто обработайте растение фунгицидом, подсушите и пересадите в другую (хорошо пропаренную и очень рыхлую!) почву.
А уж если корневая шейка темнее и мягче стебля, тогда режьте.
С уважением, d-nv.

3
d-nv писав:Не спешите обрезать корни. Ощупайте корневую шейку: если она твёрдая, то просто обработайте растение фунгицидом, подсушите и пересадите в другую (хорошо пропаренную и очень рыхлую!) почву.
А уж если корневая шейка темнее и мягче стебля, тогда режьте.
У одного з трьох шийка залишилась твердою . Два інші вже встигли підгнити. Спробую 2 підрізати й вкорінити. А один спробую просто обробити без обрізання. Порівняємо =)
Відповісти

Повернутись до “Хвороби та шкідники”