Re: Самоопыление

121
Дмитрий, а можно, пожалуйста, подробнее про механизм? Просто последовательно переносим на рыльце одну пыльцу, затем другую? Последовательность какая? Или пыльца смешивается и наносится на рыльце.
Интересуюсь для самоопыления Алоэ, рыльце ну очень маленькое (особенно у мелких видов), у кактусов "лопастее" - работать удобнее.
Спасибо за ответ, Алексей.


Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Самоопыление

122
D_Petrov писав:Да.
Лучше индуцировать чьей-нибудь пыльцой (астро-гимно-феро-турбин), но можно даже некактусной.
- вы могли бы пояснить суть данного действия?
И что оно из себя представляет?

Re: Самоопыление

123
AlekseyB писав:Дмитрий, а можно, пожалуйста, подробнее про механизм?
Hidden писав:- вы могли бы пояснить суть данного действия? И что оно из себя представляет?
Самоопыляемые виды (есть мнение, что это нестойкие, неустоявшиеся виды, находящиеся в активном эволюционном развитии) порой реализуют свою самоопыляемость при наличии пыльцы растения другого, далёкого от него рода или
пыльцы растения - не кактуса. На обывательском уровне считается, что чужая пыльца, прорастая на рыльце вызывает
сильный ферментный ответ, что способствует прорастанию собственной пыльцы с этого же цветка.
Этой темы уже касались, обсуждая МЕЖВИДОВУЮ ГИБРИДИЗАЦИЮ.
Д.Петров, г.Воронеж

Re: Самоопыление

125
Шановні колеги!
Прошу Вашої допомоги.
У моєму зібранні рослин, переважно це види Aloe, багато рослин, до яких не вдається відшукати пару для отримання насіння. Тому питання методики та техніки проведення індукованого самозапилення, рослини-індукори з активним пилком та інших методів спровокувати самозапилення все ще для мене є відкритими та актуальними.
Мною було проведено декілька спроб самозапилення з використанням чужого пилку, а один раз це сталося спонтанно при спробі гібридизації. У останньому випадку я порушив процедуру кастрації квітки, робив її вже при тріснутих пиловиках і свій пилок потрапив на приймочку.
Типові сіянці Aloe humilis, пилок Aloe haworthioides. Як виявилося з мого досвіду і потім знайдено підтвердження у літературі, пилок споріднених видів з меншою за розміром квіткою, і відповідно з коротшим пестиком ніж у материнської рослини провокує самозапилення, бо пилкові трубки не доростають до зав'язі, їм або не вистачає єнергії, або є ферментний бар'єр материнської рослини. А пилку материнської рослини на фоні ферментного відгуку вдається прорости за запилити.
Які Ви можете назвати універсальні рослини з активним пилком-індуктором для Афоделових, чи хоча б Лілейних?
Яка правильна техніка проведення індукованого самозапилення?
Я зрізаю пилковики, перешошу на скло, витрушую з них пилок. Потім додаю чужий пилок, намагаюся змішати і потім наношу на приймочку. Наносити пилок по черзі не дуже вдається, бо приймочка у більшості Aloe дуже маленька, а усі маніпуляції я проводжу підручними засобами.
Для Aloe пробую використовувати пилок Aloe descoingsii, але сьогодні випробовую чорнобривець :) ... У цьому році отримав з декількох рослин насіння при самозапиленні. Як посію, відпишу про результат.
Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Re: Самоопыление

126
Навряд чи чорнобривець є вдалим вибором для цієї мети, оскільки належить до класу дводольних рослин. Можливо,
варто спробувати якусь дрібнолисту хосту ( Hosta sp. hort.) або осінній крокус ( Colchicum autumnale ) - в цей час ще можна знайти квітучі рослини обох видів. Удачі !

Re: Самоопыление

127
Дякую, Ростислав, за пораду. Ще бачив на клумбі якусь декоративну білоквіткову цибулю, при нагоді спробую і її.
А чорнобривець... кактусисти писали, що інколи індукують самозапилення пилком лілії, я вирішив спробувати інверсійний варіант.
Олексій, +38O6718997OO ( viber, telegram), e-mail: avbondko@gmail.com

Повернутись до “Розмноження”