Химическая скарификация семян

1
Семена от Виталия Широкоступа: E.horizonthalonius, Cuatro Cienegas.
Посев от 04.10.19- всего 3 дня, а уже половина проклюнулась! _______________________________________________________________
Тема выделена из темы "Отзывы о качестве семян разных поставщиков"
Модератор
Востаннє редагувалось 25/10/2019-20:14 користувачем Systematist, всього редагувалось 2 разів.
Причина: Выделение темы в отдельное обсуждение


Re: Отзывы о качестве семян разных поставщиков

3
Роман, перед посевом Е.horizonthalonius провожу химическую скарификацию семен серной кислотой (марка Ч). Выдержка- 10-11минут. Пару лет назад, прочитал об этом на этом форуме. Думаю, ничего лучшего для этого вида нет. Как дополнительный бонус от этой процедуры- обеззараживание семян.

Re: Отзывы о качестве семян разных поставщиков

5
Андрію, доброго дня!
1) Ч (чиста), ХЧ (хімічно чиста), та ЧДА (хімічно чиста для аналізів), це марки сірчаної кислоти, які використовують як реактиви, де доля та склад домішок не повинні перевищувати якісь вимоги. Всі три марки мають вміст кислоти ~94-96%.
Самі розумієте, що принципово лише вміст кислоти, тому технічна кислота з вмістом >92% теж підійде.
2) Я замовляв її через знайомих.
На ПРОМЕ є пропозиції від 150грн/л. Але треба питати, чи потрібна ліцензія. Не знаю як зараз, а раніше це був прекурсор.

Re: Отзывы о качестве семян разных поставщиков

8
Вчора замовив на промі літрову для аналізів концентровану сірчану без ніяких проблем. Має кто інформацію, як довго замочувати насіння різних видів у кислоті?
PS. В пластиковій пляшці, схожій на каністру.

Re: Отзывы о качестве семян разных поставщиков

10
zoozooz писав:Вчора замовив на промі літрову для аналізів концентровану сірчану без ніяких проблем. Має кто інформацію, як довго замочувати насіння різних видів у кислоті?
Олександр, ніде не зустрічав дані по замочуванню насіння в сірчану кислоти, крім Е.horizonthalonius. Це класика і, як що я не помиляюсь, вона іде від чехів.
Теоретично, цей спосіб підійде для видів які погано пророщуються через тверду та щільну оболонку насіння. Ті види, які ми зазвичай механічно скарифікуємо.
Стосовно мене, почав експеримент з насінням склерокактусів: spinosior та terrae-canyonae. Поки що не можу нічого сказати, крім того, що час обробки повинен бути значно менше, чім для Е.horizonthalonius. Я зупинився на 5 хвилинах. Як що щось вийде, то обов’язково відпишусь. А поки це “сира” інформація

P.S. Всі ми тут дорослі, але зайвим не буде напам’ятати, що без захисних окулярів та рукавичок до концентрованої кислоти не підходити. Зберігати вдалині від дітей та жінок
P.P.S.S. Згоден з Андрієм. Для систематизації інформації бажаніше перенести дискусію в окрему тему

_______________________________________________________________
Тема выделена из темы "Отзывы о качестве семян разных поставщиков"
Модератор
Востаннє редагувалось 10/10/2019-16:22 користувачем Systematist, всього редагувалось 1 раз.
Причина: Выделение темы в отдельное обсуждение

Химическая скарификация семян Echinocactus horizonthalonius

11
насправді методика від німців
я колись читав, як Павлічек розповідав про те, що в німця бачив плошку повну сіянців мам терези.
той і казав, що мочить в H2SO4...
щойно зайшов на incact.cz, забив у пошуку слово theresae ......
і знайшов кілька статей про посів мам.терези, зокрема і той допис
про використання сірчаної кислоти (експозиція 10 хвилин, схожість 90% посилається сам Павлічек на німця Ulbrich)
є і інформація про використання акумуляторної кислоти...

Повернутись до “Посів”