Re: Перший полив після зими

16
Ferrox писав: 03/03/2023-09:21
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:16
Ferrox писав: 03/03/2023-09:12

Я писав про свої умови. На прикінці березня в мене на балконі ( південна сторона) вже достатньо жарко.
В ночі теж жарко?
В мене у цю пору завжди відкрити двері на балконі до кімнати, тому в ночі температура нижче 18 градусів не опускається.
Де Ви живите? В мене в ночі не працює отеплення(навіщо тратити свої гроші "на вітер"), тому балкони на ніч не відкриваються.


Re: Перший полив після зими

17
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:26
Ferrox писав: 03/03/2023-09:21
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:16

В ночі теж жарко?
В мене у цю пору завжди відкрити двері на балконі до кімнати, тому в ночі температура нижче 18 градусів не опускається.
Де Ви живите? В мене в ночі не працює отеплення(навіщо тратити свої гроші "на вітер"), тому балкони на ніч не відкриваються.
У Харкові. Ще раз повторюю, південна сторона. Квартира дуже швидко прогрівається навіть при відсутності опалення. Та я і сам морозостійкий, як деякі кактуси, тому мені комфортніше з відкритими дверима на балкон.

Re: Перший полив після зими

18
rostyslav vashchuk писав: 03/03/2023-08:54 В цьому питанні, крім достатнього освітлення, важливим є забезпечення нічної температури на рівні не менше, ніж + 8 С-
+ 12 С. Якщо такої гарантії немає, то краще не розпочинати вегетацію поливом.
Так, Ростиславе, ще додам. щоб денна була вищою за ці показники на 10-15 градусів вище. І цє не в одинь день, а постійно (ну більш-меньш).

Re: Перший полив після зими

19
Ferrox писав: 03/03/2023-09:37
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:26
Ferrox писав: 03/03/2023-09:21

В мене у цю пору завжди відкрити двері на балконі до кімнати, тому в ночі температура нижче 18 градусів не опускається.
Де Ви живите? В мене в ночі не працює отеплення(навіщо тратити свої гроші "на вітер"), тому балкони на ніч не відкриваються.
У Харкові. Ще раз повторюю, південна сторона. Квартира дуже швидко прогрівається навіть при відсутності опалення. Та я і сам морозостійкий, як деякі кактуси, тому мені комфортніше з відкритими дверима на балкон.
Чому на сайті це все не написати в своему акауті, щоб з Вами було легше спілкуватися? повторюсь. в мене теж південні балконі. але вони навіть при ясній погоді не прогріваться у березні.до "літньої" температури.

Re: Перший полив після зими

20
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:48
Ferrox писав: 03/03/2023-09:37
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:26

Де Ви живите? В мене в ночі не працює отеплення(навіщо тратити свої гроші "на вітер"), тому балкони на ніч не відкриваються.
У Харкові. Ще раз повторюю, південна сторона. Квартира дуже швидко прогрівається навіть при відсутності опалення. Та я і сам морозостійкий, як деякі кактуси, тому мені комфортніше з відкритими дверима на балкон.
Чому на сайті це все не написати в своему акауті, щоб з Вами було легше спілкуватися? повторюсь. в мене теж південні балконі. але вони навіть при ясній погоді не прогріваться у березні.до "літньої" температури.
В мене у сонячну погоду, коли за вікном -20, на балконі +20 у день.

Re: Перший полив після зими

21
Ferrox писав: 03/03/2023-09:51
T.V.N. писав: 03/03/2023-09:48
Ferrox писав: 03/03/2023-09:37
У Харкові. Ще раз повторюю, південна сторона. Квартира дуже швидко прогрівається навіть при відсутності опалення. Та я і сам морозостійкий, як деякі кактуси, тому мені комфортніше з відкритими дверима на балкон.
Чому на сайті це все не написати в своему акауті, щоб з Вами було легше спілкуватися? повторюсь. в мене теж південні балконі. але вони навіть при ясній погоді не прогріваться у березні.до "літньої" температури.
В мене у сонячну погоду, коли за вікном -20, на балконі +20 у день.
Також на сонці, але то тільки сонце, після одного сонячного дня - тиждень мраку. Й це приблизно (як правило, для моєї місцевості)до середини квітня.

Re: Перший полив після зими

22
Ще до поливу. В попередню зиму на дачі в теплиці оставив зимувати кактуси до півсотні( ради єксперименту,як перенесутьзиму), теплиця маленька 4мх2.6м(не маю більш місця). З середини березня всі були під відкритим небом, потрапив в теплицю тількив десь на кінець травня, всі вижили , тільки декилька порубило склом. Так що був там полив(природній). і декілька разів перед нічним мінусом.

Re: Перший полив після зими

23
Трохи дивно читати,як один переконує другого, що на балконі у того другого недостатньо тепло вже багато років)) І що оприскувати не можна. Знаєте, чотири роки мої кактуси жили в Запоріжжі на південно-східному балконі (лоджії, точніше) - гарно відремонтованому, утепленому, з щільними пластиковими розсувними рамами. І навіть взимку при сонці бувало +25, а уже в березні і всі +30. І вночі градусів 10-15 це була норма. Клімат у нас там досить сухий, зволожувач повітря на ніч в спальні вмикати - норма. Та от, якби я кактуси у березні не починала оприскувати, то до початку квітня це були сухарики, що дуже тяжко виходили з зимівлі. Кілька оприскувань були потрібні, щоб дотягнути до першого поливу. Грибів не бачила жодного разу. Насправді, нічого хорошого в теплій зимовці немає - зневоднюються сильно, квітнуть неохоче.
А літом минулого року ми переїхали. І привезли з собою ті самі сухарики-кактуси, що всю весну просиділи без оприскування і поливу самі в квартирі. Хмельницька область. Ночі навіть влітку набагато холодніші. Все літо жили на свіжому повітрі, восени на закритій веранді. Вологість у вересні була просто нереальна - з даху вночі кілька відер води натікає, якщо де є непровітрюваний куток - чекай плісняву. І тут гриби на кактусах я побачила навіть влітку і навіть без оприскування - середовище сприяє. Зараз кактуси зимують у неопалюваній кімнаті від 6 до 10 градусів. І коли винесу їх на південно-східну веранду, то навіть не думаю їх оприскувати з самого початку. В цих умовах - категорично ні. Але ж вони і не зневоднилися так, як раніше на балконі. Як стабілізується температура, то просто поливатиму. Думаю, за прогнозом не раніше першого тижня квітня.
Все це я до того, що відрізняються не просто умови в різних регіонах, а навіть в різних частинах одного міста, навіть на різних балконах в одній будівлі. У моєї подруги був балкон, як у мене, просто двома поверхами вище, але не так теплоізольований. То вдень теж було жарко від сонця, а вночі різко холодало. От вона періодично мала гриби на своїх кактусах, якщо оприскувала і не зважала на холодні ночі.
Доречі, не дивлячись на те, що проводила оприскування, віддаю перевагу нижньому поливу. І перший раз замочую лише злегка. Другий раз вже сильніше приблизно через десять днів, якщо тепла і освітлення достатньо - весною всяке буває.

Re: Перший полив після зими

24
Цінні спостереження. Додам, що при зимівлі в умовах високої температури і низької вологості повітря колекція часто вражається павутинним кліщем.
А зопобігти розвитку патогенних грибів за умов низьких темпераеур та високої вологості повітря допоможуть тепловентилятори.

Re: Перший полив після зими

25
rostyslav vashchuk писав: 13/03/2023-06:35 Цінні спостереження. Додам, що при зимівлі в умовах високої температури і низької вологості повітря колекція часто вражається павутинним кліщем.
А зопобігти розвитку патогенних грибів за умов низьких темпераеур та високої вологості повітря допоможуть тепловентилятори.
Щодо кліща, то ви праві, були випадки на окремих рослинах, поки не стала профілактично обробляти десь в жовтні, а потім в березні.
Цього року теж оброблятиму обов'язково (бо ще й хамацереуси завела), але буду вичікувати моменту, щоб і оприскати, і просушити нормально. З тепловентиляторами слушна думка. Є така підозра, що тут як-раз можуть знадобитися.
Головне себе контролювати і не поквапитися зарано полити - бо вже так хочеться))
Відповісти

Повернутись до “Полив”