Бліді іржаві кактуси

1
Добрий день.

Допоможіть, будь-ласка, не дуже досвідченому кактусоводу визначитися, що я роблю не так.
Є дві, незалежних на мою думку, проблеми.

Історія першої проблеми наступна:
  • Є кілька десятків поки безимянних кактусів віком 4-5 років із пакетиків "кактус-мікс", чи щось подібне.
  • Ростуть вони в гравії останніх 3-4 роки (посіви робилися 2 роки поспіль, і перший рік свого життя обидві партії жили в магазинній суміші "кактус").
  • Живуть вони на заскленому балконі, де автоматично отримують +10 взимку без поливу і +40 влітку і максимальний світловий день із максимальними люксами (прострілюються сонцем від сходу до заходу) + нормальний полив.
  • За все своє життя разів 2 вони пробували, що таке добриво "для кактусів та сукулентів".
Перша проблема в тому що:
  • Велика частина кактусів має блідо-зелений колір
  • Частина над кореневою шийкою дуже іржава (не знаю, як точніше описати цей колір)
  • На парі кактусів спостерігаються каплеподібні виділення, які потім перетворюються на кристали (бачив раніше таке на несукулентах, то була щитовка, тут її не зміг виявити). Ці виділення спостерігаються досить давно, але паразита не видно
  • Кактуси, які на рік молодші, не мають таких явних уражень
Історія другої проблеми:
  • Є 2 ехінопсиси (можливо із назвою меншенького помилився, більший точно він)
  • Живуть вони в мене неможу вже згадати скільки років (більший виріс із горошинки, посаженої років 10 тому)
  • Останні роки ростуть у гравії
  • Всі інші умови як і в першої групи
  • Радили колись тут пересадити у менш жирну суміш, пересадив у гравій (із негравію там тільки 15% цеоліту)
Проблема:
  • Більша частина кактуса ізнизу має видозмінений блідий покрив, який нагадує спечену на сонці шкіру людини, яка збирається облазити
  • Проблема зʼявилася кілька років тому
  • Кактуси стояли як на сонці, так і в затінку
  • Пару років тому перевкорінив обидва, взявши тільки не вражену верхню частину, але все повернулося
Власне питання: хто винний і що робити далі? Ситуація усугубляється тим, що є певна кількість уже не безимянних свіжих посівів із бірками, які не хотілося б довести до такого ж стану.

Дякую


Re: Бліді іржаві кактуси

2
Світлі, не вистачае якихось мікроеллементів ( якщо ростите в гравії, то вносте добриво, десь на форумі про добриво ціла тема).Ферокактуси виділяють сироп, який потім стає кристалами (поширене явище у північноамериканців). У ехінопсисів стійкий грибок( який був раніше, через що?, вже писав, я б їх викинув. і не замарочувався). Ще питання. Навіщо Вам стільки ферокактусів, які можно викорастати тільки на прищепи( да і ті як на мене не дуже гідні)? Ще де дужа ржава, то старіє. але на молодій особі, причина може бути в корінні. І про ехінопсиси, їх краще сіяти, а не відривати дітку в незна-хто( виняток тільки гібриди з гарнми квітами),щоб вирастити хто-зна що з кучою наслідкових болячок.

Re: Бліді іржаві кактуси

3
Дякую.
Для чого так багато одного виду, відповідь проста - таке насіння було в магазинних пакетиках із міксами. Це були мої перші посіви і їх ціль була трохи зрозуміти що до чого. Так би мовити тестова партія.
Стосовно іржі, чи жовтизни, не знаю, як правильно назвати, чи може це бути якийсь паразит? Бо на дотик наче не гниле, корені минулого року пересаджував - нормальні були.
Стосовно грибка - батьківські рослини не були хворими, це вже в мене почалися проблеми із ними. Чи можна чимось боротися із цим грибком? Бо одна із рослин справно щороку цвіте, уже і зараз 2 бутони має, незажаючи на всі проблеми, жаль викидати.

Re: Бліді іржаві кактуси

4
Ні, не паразит, якщо грибок не називати паразитом. Може що і грибок, може зовнішні якись фактори, може перегрів грунту, чи навпаки холод і конденсат, не заморочуйтесь. рослина здорова. Що робити з ехінопсисами(може хто знає чим обробити), не підкажу, хімікати то не моє.
Відповісти

Повернутись до “Хвороби та шкідники”