Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

1
Мені порадили акваріумний грунт (як верхній шар субстрату), щоб захистити кореневі шийки маленьких кактусів. Якої фракціїї мають бути камінці? Я бачила кварцевий пісок 0.4 мм - 1.2 мм, базальтовий 2-4 мм, гравій 3-5 мм. Що порадите обрати? Завчасно дякую.


Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

2
Маленькі це які? Я використовую керамзит (визнається не всіма), у горщиках 11х11 см фракція крупна, є і більше сантиметра, а в 5х5см, 3-5 мм.
Вкладення
20230705_143105.jpg 20230705_143105.jpg Переглянуто 1370 разів 175.38 Кіб

Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

5
З тієї ж причини, що і Павло використовую 3-4 плоских камінчики до 1 см.на горщик, які ще й перешкоджають струменю води при поливі розмивати грунт у горщику. Оскільки переважна білшьшість колекції вегетує просто неба, то камінці ще й захищають грунт від ерозії при зливах з градом.
В багатьох випадках без додаткового пояснення взагалі неможливо зрозуміти: це присипка чи основний субстрат, тобто гравійна культура.

Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

6
DoctorRock писав: 05/07/2023-14:34 Маленькі це які? Я використовую керамзит (визнається не всіма), у горщиках 11х11 см фракція крупна, є і більше сантиметра, а в 5х5см, 3-5 мм.
Бачила таке, спасибі!

Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

7
Costantino писав: 05/07/2023-19:08 Не менше 3-5 мм, можна і більше. Тоді вода одразу проходитиме вниз і верхній шар буде швидко просихати. У цьому разі кінцева шийка буде краще захищена.
Зрозуміла, дякую!

Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

9
rostyslav vashchuk писав: 06/07/2023-23:52 З тієї ж причини, що і Павло використовую 3-4 плоских камінчики до 1 см.на горщик, які ще й перешкоджають струменю води при поливі розмивати грунт у горщику. Оскільки переважна білшьшість колекції вегетує просто неба, то камінці ще й захищають грунт від ерозії при зливах з градом.
В багатьох випадках без додаткового пояснення взагалі неможливо зрозуміти: це присипка чи основний субстрат, тобто гравійна культура.
Буду знати, дякую Вам!

Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

10
Притрушувати чи ні, це залежить від умов утримування Ваших кактусів. І це не повинний бути грунт з акваріума, незалежно від фракціі. Присипка повинна дихати, найкраще це - крошка червоної цегли...
alsyr

Re: Потрібна порада! Якої фракціїї обрати камінці для верхнього шару?

11
alsyr писав: 22/07/2023-20:18 найкраще це - крошка червоної цегли...
Не дуже і краща, в моїх умовах в зимовнику за півроку натягує на себе вологу. Від чого починає крихтитись, чого не буває в грунті.Тому відмовився від присипки цеглою.
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”