Поширені помилки із назвами еуфорбій у наших колекціях

1
Є кілька поширених помилок щодо еуфорбій, які чомусь у нас множаться в колекціях замість того, щоб внести виправлення та називати рослини вірними іменами. І вони мене, чесно кажучи, вже так дістали, що я зробив маленький текст про них.
Поїхали.

1. Напевно, найбільш дурнуватий випадок, що вже набив оскому, - Euphorbia juglans. Не знаю, звідки пішла плутанина, але те, що у нас продається в колекціях під цим ім'ям – це гібрид Euphorbia suzannae на Euphorbia bupleurifolia, який має назву Euphorbia cv. Cocklebur, Euphorbia cv. Gabizan або Euphorbia cv. japonica. До справжньої Euphorbia juglans йому стільки ж, скільки пішки до Місяця.

Ось, дивіться самі - це - отой гібрид:
Euphorbia cv. Cocklebur, Euphorbia cv. Gabizan або Euphorbia cv. japonica (але не juglans, чорт забирай!) Euphorbia cv. Cocklebur, Euphorbia cv. Gabizan або Euphorbia cv. japonica (але не juglans, чорт забирай!)
А Euphorbia juglans виглядає взагалі інакше:
Тому не соромтеся виправляти тих колег, які через незнання поширюють неправильні назви і називають еуфорбією югланс отой гібрид, що жодного разу не югланс.


2. Euphorbia cedrorum та Euphorbia tirucalli. На цьому сайті я бачу, що Euphorbia cedrorum називають Euphorbia tirucalli. Це взагалі неправильно я і сфотографував їх поряд, щоб показати відмінності.

Ліворуч cedrorum, праворуч tirucalli. Правда ж видно різницю? Ну хіба ж це одне й те саме?
Ось ще загальний вид Euphorbia cedrorum:

А це загальний вид Euphorbia tirucalli

Тож те, що на цьому сайті продається як Euphorbia tirucalli - то є Euphorbia cedrorum.



3. Euphorbia debilispina, яку через "немилозвучність" називають іншою назвою: Euphorbia lіdenburgensis. Ну це взагалі смішно - робити підміну тому, що комусь щось чується не те. Знову ж таки, покажу, як виглядають дві рослини:

Ось це, присутнє у багатьох колекціях - це Euphorbia debilispina
Ось це ж, Euphorbia lіdenburgensis - її немає у нас у колекціях, так що переписуйте бирки з такою назвою на Euphorbia debilispina,
І взагалі - не стидайтеся перевіряти назви рослин, бо іноді буває, що ваша рослина підписана якоюсь хрінню замість нормальної назви. І це трапляється не тільки з еуфорбіями, а і взагалі.


http://flickr.com/photos/pazzapped/

Re: Поширені помилки із назвами еуфорбій у наших колекціях

2
Ну і ще одну штуку вияснив про Euphorbia cedrorum, яку ще інколи зустрічаю під назвою Euphorbia leucodendron. Запитав у Rikus van Veldhuisen, знаного експерта з еуфорбій, яка між ними різниця і як конкретно називається та рослина, що у нас в колекціях. І надіслав фотографію своєї. Ось його відповідь:
Hi Pavel,
Euphorbia leucodendron is a synonym for Euphorbia alluaudii and that is what this is.
Recently Euphorbia cedrorum is made synonymous under Euphorbia famatoboay.
It is not easy to keep up with scientists (-;
Привіт Павло,
Euphorbia leucodendron є синонімом Euphorbia alluaudii, і ваша рослина - це саме вона і є.
А Euphorbia cedrorum нещодавно став синонімом Euphorbia famatoboay.
Нелегко встигати за вченими (-;
Тож правильна назва цієї еуфорбії на фото - взагалі Euphorbia alluaudii. А Euphorbia cedrorum - це взагалі, як виявилося, дещо інше.
http://flickr.com/photos/pazzapped/
Відповісти

Повернутись до “Класифікація”