Літопси. Мошка

1
Добрий день, шановні! На літопсах, придбаних в Єпіцентрі з'явились чорні точки, які зміталися щіточкою. Але коли я приблизила їх телефоном, а потім торкнулась, вони поповзли. Купила місяця 4 тому, на інші літопси не перейшли. Нажаль телефон не дозволяє зробити більш чітке фото. Грунт Лечуза.Чим можна обробити?


Вкладення
IMG_20231203_110643_950.jpg IMG_20231203_110643_950.jpg Переглянуто 33276 разів 3.09 Кіб

Re: Літопси. Мошка

2
Очевидно, це попелиця. Ідентифікувати можна за цим посиланням: https://senfil.net/index.php?newsid=400; там же і про засоби боротьби.
Але є два застереження: 1. Хімічну боротьбу краще не проводити у житлових приміщеннях;
2. Потрапляння розчиненого засобу між листками літопсів в цей період року може спричинити загнивання рослин, особливо за низької температури повітря. Удачі !

Re: Літопси. Мошка

3
Дуже дякую за відповідь. Ви, як завжди мене рятуєте. Схожа на попелицю тварина, хоча моя чорна і не більше 2 мм. В магазині запропонували Флористін. Але вчора вже запровадила народні методи: марганець, активований вуголь, попел, часник. Ізоляція. Подивлюся, що буде і тоді хімію. І дуже дивно, що на інших літопсах не має, чи ще не повилазили.

Re: Літопси. Мошка

6
Здається, Ви праві. Вчора зловила, сфотографувала і більш якісно збільшила. Народні методи не допомогли зовсім. Залишається хімія. Найприкріше те, що вони стояли поряд з посіяними маленькими літопсами (6 місяців). На них і на інших рослинах я їх поки не спостерігаю. Чи це справа часу? Може тому що холодно? Чи можна маленькі поки присипати золою? Боюсь, що взимку мошки неактивні і тому не вилазять. Я у відчаї. Дякую, що зорієнтували.

Re: Літопси. Мошка

7
Все ж таки треба обробити інсектицидом. Хоча б ці і найближчі до них рослини. Флористін непоганий комплексний засіб інсектицид-фунгіцид-акарицид. Але якщо шкідника ідентифіковано, то краще чимось більш профільним,наприклад Енжіо - розрахований на дію на дорослу комаху і на личинок. Обережно оприскати і дати висохнути у теплому приміщені, яке потім провітрити, тут вже доведеться придумати це у ваших конкретних умовах . Повторити обробку треба через десять днів. Весною вже, як потеплішає, обробити профілактично всю колекцію якимось іншим підходящим інсектицидом (за правилами агрохімії, використовувати один препарат багато разів поспіль не рекомендується).
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”