Допоможіть визначити проблему!

1
Доброго дня! Сьогодні 25.03.2024 випадково побачив з однієї сторони кактуса, яка була повернута до вікна (тому не відразу побачив) зміну кольору стовбуру в нижній частині рослини. На дотик пошкоджена частина нагадує наче в середені якась пустота. Я думав, що рослина почала загнивати і тому відразу видалив її з грунту. Коріння виявилось ціле, частина яка була в грунті теж тверда і наче здорова. На гниль не схоже, більше нагадує відмирання тканини, від якогось подразника. Що це може бути і яку провести профілактику?
Зараз кактус поки потримаю без грунту, сподіваюсь хтось допоможе порадами. Всім буду вдячний за будь-яку допомогу!


Re: Допоможіть визначити проблему!

4
DoctorRock писав: 25/03/2024-17:13 Ви його взимку поливали? Зимівка холодна була?
Зимівка була декілька місяців на лоджії без поливу (10-12 градусів) потім він переїхав на східне вікно ( в кімнаті 18-19 град), полив раз на місяць. Кактус ріс в земляній суміші с додаванням перліту та битої цегли. Дренаж з керамзіту.

П.С. Ось ця зміна як раз зі сторони вікна відбулась, тому я навіть не бачив, з іншої сторони поверхня нормальна. На фото трохи страшніше виглядає ніж в реальності.
Ну так скоріше за все я не забезпечив належного догляду. Буду вдячний якщо дасте якісь рекомендації, як спасати рослину і що робити в майбутньому, щоб цього більше не трапилось.

Re: Допоможіть визначити проблему!

6
DoctorRock писав: 25/03/2024-19:53 Як на мене - вікове опробковіння стебла, або жорстка вода вилазить боком. Можна було б списати на занадто багату суміш, але ехінопсісам подобається жирна земля.
Це якщо він реально не підгнив
Я цього року почав читати про догляд за кактусами, та навесні почав переводити свої рослини на гравійну суміш. Цей ехінопсіс не трогав, бо суміш йому міняв милуго літа.
Тепер планую витримати його декілька днів без грунту. Якщо це не гніль і він виживе, то посаджу його теж в гравійку. Чи всеж його краще залишити в земляній суміші?

Re: Допоможіть визначити проблему!

7
sss1819 писав: 25/03/2024-20:28
Я цього року почав читати про догляд за кактусами, та навесні почав переводити свої рослини на гравійну суміш. Цей ехінопсіс не трогав, бо суміш йому міняв милуго літа.
Тепер планую витримати його декілька днів без грунту. Якщо це не гніль і він виживе, то посаджу його теж в гравійку. Чи всеж його краще залишити в земляній суміші?
Я не знаток суто гравійної культури. Ехінопсис це канонічно типовий кактус, який і по класиці гарно б ріс.
Я б зробив стандартну бідну суміш, і ретельно засипав би корньову шийку дренажом

Re: Допоможіть визначити проблему!

8
DoctorRock писав: 26/03/2024-09:47
sss1819 писав: 25/03/2024-20:28
Я цього року почав читати про догляд за кактусами, та навесні почав переводити свої рослини на гравійну суміш. Цей ехінопсіс не трогав, бо суміш йому міняв милуго літа.
Тепер планую витримати його декілька днів без грунту. Якщо це не гніль і він виживе, то посаджу його теж в гравійку. Чи всеж його краще залишити в земляній суміші?
Я не знаток суто гравійної культури. Ехінопсис це канонічно типовий кактус, який і по класиці гарно б ріс.
Я б зробив стандартну бідну суміш, і ретельно засипав би корньову шийку дренажом
Дякую за відповіді. Корньова шийка доречі і була засипана дренажем з декоративної мраморної крихти. Далі була земельна суміш і на дні дренаж з керамзиту. Напевне так і залишу його в бідній земельній суміші, можливо трохи зміню пропорції, добавлю більше битої цегли, трохи цеоліту і деревинного вугілля.
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”