Потрібна консультація

1
Появилися проблеми з кактусом. Десь ще влітку з"явилася невелика пляма, яка потрохи розросталася і зараз маю те що на фото. Опік виключається, оскільки кактус стояв зовсім в тіні. Великих стад кліщів не спостерігалося. Швидше виглядає на отруєння Актеліком, яким я робив профілактичну обробку від кліщів. Чи стакався хтось з таким при обробці Актеліком? Може будуть якісь інші варіанти?
Десь місяць тому з"явилася подібна пляма на іншому кактусі :(
P.S. Концентрація Актеліка була не надто сильна


Вкладення
2.jpg 2.jpg Переглянуто 2884 разів 66.83 Кіб
1.jpg 1.jpg Переглянуто 2884 разів 62.65 Кіб

2
Обработка "ядохимикатами" должна происходить строго по инструкции и учитывая особенности "паразитов".
К примеру: заметили в коллекции клеща - немедленно Актелликом или подобного к оному. Результат превосходный, но... ОБЯЗАТЕЛЬНО повторить обработку через 7-8 дней.
И еще, такие пятна, как на вышеприведенных растениях, возникаюит при содежнании наших питомцев на сквозняке.
С уважением Rigum

3
Цікава версія стосовно протягу. В принципі, вони у мене стояли близько біля скла на лоджії (лоджія засклена). Але відчутних протягів ніби не було. Що найгірше, що спочатку маленька незначна пляма, розростається і фактично кактус вже не врятувати...

4
Причина хімічний опік , а в подальшому проникнення через пошкоджені тканини вірусної інфекції, особливо якщо на лоджії прохолодно і досить висока вологість. В мене є декілька рослин ( також гімнокаліціумів) придбаних з подібними проблемами , але пошкодження були набагато менші і за останній рік вони набули нормального вигляду. Під одеревянівшими пятнами сформувалася нормальна тканина -дещо світліша, а відмерша тканина просто злущилася. Так що не все ще втрачено :) просто хворі рослини треба забрати в сухіше і тепліше місце.

5
Согласна, это химический ожог. Но не думаю, что его причина - холод или сквозняки. Скорее всего, вскоре после обработки растения оказались на слишком ярком солнце или при повышенной температуре воздуха, что и усилило химическую реакцию.
С уважением, d-nv.

6
Дякую всім за поради. Грізеопалідум мабуть вже не врятуєш, а мозер того гляди ще відійде. Головне, щоб плями не розросталися
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”