Re: Зимовка

91
Skeptyk писав:.при нормі +17 в кімнатах
Це ж справжній мороз :)
Skeptyk писав:фікус-індіка, сульфуреа - стоять вертикально, але більшість опунцій більш-менш зневоднюється на зиму
Питання до знавців - яку температуру витримує фікус-індіка?
GiorgioLviv, чув десь про зимівлю кактусів у холодильнику :idea: :wink: . Що думаєте?


Re: Зимовка

93
GiorgioLviv писав:якщо поставити акву з кактусами на підставку з пінопласту, накрити її склом - температура впаде? маю невеличку акву порожню, я туди ще мирти втулю на зимівлю маленькі.
Хотів уточнити розмір акваріума, але Ви вказали- невеличкий. Якщо на підвіконні невеличкий акваріум накривати склом, то на сонці всередині температура буде підніматись так до градусів 40, або і більше. Колись пробував такі відгородження, закриті ковпаки.
Пінопласт на підвіконня класти треба- щоб не йшло тепло від батареї. Я би відгородив плівкою тільки від кімнати, а акваріум відгородить одним склом і від холодного в деякій мірі вікна і віконної рами. Верх би також не накривав, щоб не перегрівались на сонці в спертому об’ємі. Відгородіть великий об’єм- менше буде перегріватись. Для кращої ізоляції від тепла можна дати два шари плівки З часом вся площа буде зайнята кактусами, а поки можете і міртики поставити.
Колись я захопився літопсами і конофітумами. Хотів на зиму відгородити плівкою і зверху також закрив ковпак. Кілька днів в лютому був у відрядженні, погода була сонячною і більшість моїх літопсів зварились. В закритому ковпаку було 40-45 градусів. Кактуси від цього не зваряться, але будуть перегріватись і втрачати інтенсивно вологу

Re: Зимовка

94
Та отож, експериментую, стоїть на пінопласті, кришку ж можна зсувати. В мене вікно східне, перегрів взимку ну дуже умовний :) А на не зиму уже буде завіконна тепличка, а то й нафіг, в сад :) Вікно в мене металопластикове, воно прекрасно при відкритті охолоджує кімнату, але чомусь не акву. Сама аква на 40 л десь, то тимчасовий варіант.

Re: Зимовка

95
Вам потрібно добитись постійної нижчої температури взимку, а не охолодження на годину- дві при перевітрюванні. Акваріум замалий і ізолює рослини більше від холоду від вікна, ніж від кімнатного тепла. А про кришку писав- навпаки буде робити більш тепле повітря в акваріумі. Так що Вам залишиться туди запустити якусь тропічну ящірку- буде непоганий тераріум.
Попробуйте відгородити високою плівкою частину підвіконня з вікном яке буде закрите на режим дихання- буде проходити постійно потрохи холодне полвітря і за плівкою буде прохолодніше. Треба буде прослідкувати при такому положенні рами за температурою взимку.

Re: Зимовка

96
GiorgioLviv писав:А підвіконня відгороджені, а вікна металопластикові? Де можна глянути, як ви утримуєте свою колекцію? :oops:
Так, вікна металопластикові, але на підвіконниках стоїть лише малеча і теплолюбні рослини.
температурний режим - в даний момент в кімнеатах +18, на підвіконнику 13-14
(постійно як мінімум мікровентиляція виставлена)
Основна колекція зимує при +5 в опалюваній вуличній теплиці

Re: Зимовка

97
В мене експеримент почато :) Я на жаль не можу зараз через 4 кактуси відгородити все підвіконня, на якому олива, орхідеї, лимон, тиландсії, а ще будуть мирти, олеандри, акація деальбата, хоча по ідеї не орхідеям понижені температури тільки на користь, але це треба буде капітально з наступного сезону робити. А поки що поставив пляшку з льодом в акву - температура з 18 градусів впала до 13 за 20 хвилин й продовжує падати. Поки нема кактусів в акві, то все можна собі узгодити й відрегулювати, зрештою, мій досвід це теж буде досвід :)

Re: Зимовка

98
Тут справа не в досвіді, а в тому, скільки енергії (людської :-))
Ви можете витратити на підтримку процесу підтримання температури протягом усієї зими.
Невже і справді не маєте якогось прохолодного приміщення без протягів?

я свого часу зимував кактуси на заскленому (саморобні рамки, одинарне звичайне скло) балконі,
і лише при сильних морозах (<-10 С надворі, тоді на балконі було нижче нуля) забирав рослини в квартиру.
Таких ексцесів було 1-2 за всю зиму, тривалістю по 7-10 днів. Можна і потерпіти.

Зимував і в підвалі в картонних (!) коробках. Картон гігроскопічний,
коробка нормально служить 1, маскимум 2 сезони. Поки не було кращих можливостей - було цілком прийнятно.
Картон - необхідна умова, деякі знайомі скаржилися на мої "дурні" рекомендації, які призводили до гибелі рослин.
Але коли я запитував про картон - казали: "Ні, я просто поставив на стелажі"..
У мене підвал був досить вологий, а відведення зайвої вологи - визначальне в такій ситуації,
і нічого - все чудово зимувало там при +8+10+12

Зимував на підлозі під шафою. В ті часи взимку в квартирі було +16+17, на підлозі і того менше.
Політ нормальний.

Re: Зимовка

99
Я тоже считаю вопрос о зимовке абсолютно надуманным. Световой день сократился, средняя температура снизилась, растения САМИ перестали расти. Всё, дальше пусть стоят где получается. До весны расти не будут. О чилийцах и др. "любителях быстрого старта" не говорим.
У меня сейчас растения, привезённые с дачи, просто стоят к картонных ящиках в гостинной (кто в доме хозяин ? :gunsmile:).
Ariocarpus - forever !

Re: Зимовка

100
Ви абсолютно праві :)
В мене веранда є, вони зараз там стоять, але морозів веранда не витримує, в мене було в планах її пересклити й утеплити цього року, бо в мене є ще трохи середземнорської флори, а на підвіконні зимувати немаленьку мімозу уже стає складно :) проте, на жаль, не вдалося, сподіваюся, я втілю свій задум в 2015, тоді проблема з перезимівкою відпаде. А в підвал пхати не хочеться, бо кажуть, що після повної темноти тяжко відходять, хоча у Скептика все ок. Ну поки я експериментую, приклею ще плівку напевне, просто не хочеться неестетичності.

Re: Зимовка

101
В мене вже тиждень кактусики стоять на підвіконні, яке я відгородив плівкою, вікно трішечки привідчинене, я заліпив по периметру рукавчиком з плівки, подача холоду йде тільки на рівні загородженого, тобто в загороді +6 - +12 градусів, в кімнаті 18-20 градусів. Так жити можна :) Акву я виніс назад

Re: Зимовка

103
Йшов 46-й день зими. :) Кактуси зимують, трава зеленіє, я в футболці роблю фотографії посеред зими.
Oreocereus trollii DSC_7454.jpg Oreocereus trollii Переглянуто 5691 раз 243.26 Кіб

Re: Зимовка

104
Один з плодом і ходь би хни, не відчуває зимівлі, а інший зіщулився. Хоча обоє в однакових умовах.
Setiechinopsis mirabilis DSC_7496.jpg Setiechinopsis mirabilis Переглянуто 5689 разів 280.71 Кіб
Відповісти

Повернутись до “Зимівка”