Re: посев псевдолитосов

16
Скажите, пожалуйста, обладатели взрослых псевдолитосов, как во время цветения вы опыляете свои растения? Как я понял в ручную это действо проблематично, мухи справляются лучше. Из этого следует вопрос, переопыляются ли между собой псевдолитосы или нет, ведь уследить маневры насекомого невозможно.


C Уважением Александр.

Re: посев псевдолитосов

17
Років 10 тому з’явилось в мене кілька мігвіртінусів від Ігоря Ситника. Через рік тільки один зацвів. Запилили, мабуть, мухи- балконне вікно весь час було відкрите. І от вже багато років з того старого суцвіття вилізає по 1-2 плодики за рік. Хоча останнім часом з того насіння проростають все слабіші сіянці. Таким чином без мого втручання зав’язуються інколи плоди на мігвіртінусах і ейленсісах. На кубіформусі за 4 роки цвітіння жодного разу не зав’язявся жоден плодик. Може він перехреснозапильний?

Re: посев псевдолитосов

20
sirocco

Огромное Вам спасибо! (Если позволите, свою благодарность и признательность я выскажу Вам по-русски, поскольку ещё только начинаю учить украинский язык.)
Похоже, Вы становитесь не только главным, но и единственным консультантом по роду Псевдолитос (Pseudolithos).
Мой вопрос обусловлен тем, что я дважды получал семена этих растений от одного и того же поставщика, и оба раза их величина была заметно меньше указанной Вами – не более полутора-двух миллиметров. Да и форма у них иная - вытянутая, а не круглая. Информация о размере семян Псевдолитосов в Интернете отсутствует (по крайней мере, мне найти её не удалось), а на двух-трёх с большим трудом обнаруженных фотографиях они (семена) выглядят гораздо крупнее, чем те, что присылали мне. Вот я и решился, в конце концов, потревожить здешнее сообщество.
Ещё раз, слова благодарности!

С уважением, Александр.

Re: посев псевдолитосов

21
Ozelot писав:
Похоже, Вы становитесь не только главным, но и единственным консультантом по роду Псевдолитос (Pseudolithos).
Александр, правильнее сказать, что я оказался единственным, кто ответил. За эти лет десять, когда у меня появились первые сеянчики, моя колекция Псевдолитосов занимает площадь меньше размера поддона. Только 4 вида, трех еще нет.
Вкладення

Re: посев псевдолитосов

22
Знач так, по-порядку. Попала дочка на семестр учоби в Німецію, тато провів "роботу" (ну і грошових знаків виділив). Дитинка чесно привезла від Коехреса трохи насіння. Із псевдолітосів приїхало по 5насінин еуленсіса, сферікуса, мігіртінуса(інших на той час небуло). Посуда для посіву... начитавшись в Романа Яковенко про пластикові чашки петрі для посіву, і зрозумівши, що за пів дня вони не з'являться в хаті, тому включивши генератор бредових ідей та очумілі ручки, було швиденько зроблено таке:
суть є контейнери від контактних лінз та кришечки з горловинками від молока. суть є контейнери від контактних лінз та кришечки з горловинками від молока.
далі - насіння 1 добу мочив в епіні, мочив фундазолом(от чи потрібно було саме фундазолом???), сіяв на цегляні крихти (1мм), прожарені 20хв в мікрохвилівці. То було зроблено 29.08.14. закрито "герметично" і поставлено в акваріум, в кришку, під лампи, там добрих +30. З 15 насінин зійшло тільки 10, "ху із ху", - а не скажу, бо все перепутав і змішав (хотів як краще. а вийшло як завжди). Сходи були вкрай недружні, от не знаю, чи то від того, що різні сорти, чи таке насіння, чи знов "як завжди". Зразу по проростанні (09.09.14.) сіянчики з контейнерів від лінз, були запікірувані в "коробочку від молока", всі 10шт. і там(в коробочці і в акваріумі) вони були забуті до Нового Року, і виявилось, що їм там тісно, вони мають середній розмір кашки з вишневої кісточки і хороший тургор. То все було виколупано (05.01.15.) і розпікірувано на виріст в два горщики:
перший горщик перший горщик
,
другий горщик другий горщик
.
в горщиках знизу суміш цегли з хвойною землею, зверху - просто цегла. Все без будь якої обробки, по пікіруванні горщики закинуті на холодильник, там дитсад, лампи... +25-28. перших 3 дні без поливу. Дехто почав втрачати тургор, я морально підготовився (ну Свята же-ж, є що випить і чим закусить) до втрат, але добре полив знизу (просто втопив горшки на половину висоти в м'яку воду на кілька хвилин), та мабуть занадто, бо через день цегляна крихта стала добре мокрою зверху і другий день не висиха (явний перебір, не планував я так). Хоча малеча наче відновила тургор і подає надії, що все минеться. Поки що все. Всім зацікавленим порада, - менше говорити, а хоч щось реально робити, а потім написать тута що і як зробив, та що з того вийшло. як на мене, то так цікавіше.

Re: посев псевдолитосов

23
Тута резко нарисовался повод продолжить вчерашний пост, и ненадо ля-ля про праздники. Во-первых перехожу на русский, ибо это немного касается Александра с Франции; во-вторых полез сегодня с утреца в аквариум, - не водички испить (хотя кошка исключительно пила с аквы), положено иногда. Но мы ж про псевдолитосы. Так вот, когда я в начале сентября пикировал проросшие семена, то те 5шт. котор не проросли повыковырял с субстрата и бросил то ли на полку, то ли в холодильник, на всяк случай (а вдруг пригодятся...). А вот в начале января (когда обнаружил в акве малышню, которой уже тесно в коробченке), вспомнил о тех 5-ти, котор так и не пригодились. Ну, типа выбрасывать уже пора, и чисто на автопилоте (видимо для успокоения совести и своего эго) черпанул прям из аквы каплю водички, закрутил и бросил под крышку. И вот, сегодня, смотрю, - в закрытой маленькой емкости при +30, с нестерильной влагой за неделю водорослей понаросло, семена лежат мокрые, и кстати от набухания они в размере не увеличились. Да, - пора выбрасывать, а дай-ка я их размер сфотаю, ибо чегось вспомнился пост Александра с Франции, чегось он не то говорил, крупнее они. Сюрпрайз под елочку - еще 2шт проросло??? Ну водоросли перекисью быстренько убрал, пыли кирпичной подсыпал(под рукой была) с пульвера брызнул, - вот теперь сижу пишу. В итоге с 15 семян проросло 12, теперь мой черед репу чесать как это поднять, и как долго сии приколы будут продолжаться, т.е. может еще чего взойти надумает??? Да, и фотки конечно. Еще, я не великий знаток в семеноводстве, но мои семена, все, имели своеобразную форму... ну-у как у женщины в руке кусочек теста на вареник (в русских пельмень) за секунду до того как туда пихнуть начинку и залепить, полутрубкой как-то.
вот размер вот размер
вот два проросших приколиста вот два проросших приколиста
вот в этом я проращиваю семена вот в этом я проращиваю семена
вот так на стяжке под крышкой стоят семена вот так на стяжке под крышкой стоят семена
вот собственно крышка, там 3шт Т5 39Вт с неплохими рефлекторами, от ламп до коробочек 5-6см. вот собственно крышка, там 3шт Т5 39Вт с неплохими рефлекторами, от ламп до коробочек 5-6см.
.

Re: посев псевдолитосов

24
Чого б я не робив:
- не деребанив би їх так часто пересадками і збільшенням об’єму землі. Це псевдолітоси, а не петрушка. Коренева система дууууже слабенька. Менший об’єм землі швидше висихає. Стоять над водою, вологість висока- це ще сповільнює просихання;
- хвойна земля дуже кисла, їм потрібна, нейтральна, або і легколужна.. Я б змішав листяну, або чуть дернової з немілким піском, і крихтою. Дав би 70-75 відсотків мертвих додатків (розрихлювачів);
- не люблю нижнього поливу, земля дуже довго просихає. Оприскував би їх замість поливу. Тим більше в акваріумі

Re: посев псевдолитосов

25
Вітаю sirocco.
sirocco писав:Чого б я не робив:
- не деребанив би їх так часто пересадками і збільшенням об’єму землі. Це псевдолітоси, а не петрушка. Коренева система дууууже слабенька. Менший об’єм землі швидше висихає. Стоять над водою, вологість висока- це ще сповільнює просихання;
- хвойна земля дуже кисла, їм потрібна, нейтральна, або і легколужна.. Я б змішав листяну, або чуть дернової з немілким піском, і крихтою. Дав би 70-75 відсотків мертвих додатків (розрихлювачів);
- не люблю нижнього поливу, земля дуже довго просихає. Оприскував би їх замість поливу. Тим більше в акваріумі
,
все вірно написано, дякую за доцільні поради, але:
- за 4 місяці одна пересадка, і то - головна причина - ім (10шт) стало тісно під однією кришечкою від молока, реально крайні почали тормозити; а коренева система - да не густо, але принаймні вдвічі цупкіше ніж в літопсів; та власне і розсадив досить рідко аби нескоро знову пересаджувати;
- про хвойну землю знаю, сама кисла і сама бідна щодо родючості, рішення по кислотності осмислено прийняте, маю власне бачення; мертвих додатків так і є 75%, в вигляді цегляної крихти, причому верхня половина горшка 100% без органіки;
- в акваріумі насіння пророщується і живе (хто як і скільки) в герметично закритих мініконтейнерах, там денця в кришечках кругом вирізані і вставлена прозора плівка + різьбове з'єднання = достатньо герметично. Чому акваріум: потужне світло + висока температура (+30 і більше) вдень + хороший перепад температури наніч, не менше 5градусів;
- чому топив горшки: 1) по пересадці, (да боявся мочити, щоби не загнили, чтиво отаких форумів щось та в голові лишає) днів зо три не поливав; 2) рослини пересаджені з закритих ємностей у відкриті горщики, і виставлені під лампи, з рівнем освітленості та температури мало що змінилось, а от вологість повітря...(яка може бути вологість в міській квартирі з центральним отопленням за 40см від стелі при +28), тому рослини стресанули, прив'яли простіше кажучи. і знову ж таки, як пишуть розумні люди, при пересадці такої малечі часто місця на рослинках де за них бралися, стають джерелом загниття... і в вічне літо. хоч і старався все ніжненько робить... а саме ті місця найбільше прив'яли. тому мочити зверху пульвером забоявся, а враховуючи мінімальну нічну температуру гарантовано +25, - булькнув знизу. І оце поки ми тута в клавіатуру тицяєм, малеча наче добре отямилась, грунт зверху висох і маю таку надію, що все добре. Хоча... час покаже... Іще раз дякую за небайдужість.

Re: посев псевдолитосов

26
Може комусь знадобиться, в продовження попередніх постів: незнаю чи швидко, але наче впевнено малеча росте
шостий, малий, що посередині, це з тих двох, які проросли в другому раунді. шостий, малий, що посередині, це з тих двох, які проросли в другому раунді.
продовжую раз в тиждень топити горшки до половини висоти, правда під лампами ще інший дріб'язок, який регулярно бризкається, псевдолітосам ненарошно, але попадає добре.
Відповісти

Повернутись до “Посів”